Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Lincoln Six Echo , zmieniło to tyle,  że bez Twoich wypowiedzi  odebralem to jako dziecinną przepychankę,  a z Twoimi wypowiedziami miały te dzieci nadzór nauczycielski , więc same pozytywy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uwagi, również te krytyczne. 
Jako miłośnik i użytkownik Longines koncentruje się na modelach które mnie interesują. Z dwóch względów:

Primo: historia i prestiż brandu

Secondo: modele heritage czy niektóre conquest to kwintesencja marki czyli jakości wykonania, designu oraz rozsądnie (w segmencie prestiżu) wyważonej cenie produktu.

 

Nie przeszkadza mi że Longines sprzedaje zegarki tańsze i droższe choć wolałbym aby marka o takim dorobku była nieco bardziej skupiona na swoim DNA a jeśli poszerza listę produktów to nie w kierunku dla każdego coś miłego.

Trochę sytuacja Longines przypomina mi Baume&Mercier choć SWATCH mógłby to poukładać w grupie dużo łatwej niż Richemont.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus , najważniejsze,  żeby być zadowolonym z zakupionego zegarka i podziwiać szczegóły jego wykonania . Jeśli to dostrzegasz i z dumą codziennie zakładasz swój zegarek , to reszta nie ma znaczenia . Zawsze trafi się ktoś,  komu jakiś szczegół bedzie przeszkadzał.  Cenimy markę Longines za różne rzeczy , choć wiele z nich jest dla nas wspólne . Jednak zakladam , że kazdy z nas w swoim modelu znajdzie "smaczek" , który najbardziej sprawia mu radość 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wchodzi na forum po ciężkim dniu pracy jak zwykle pooglądać fajne fotki zegarków w Klubie, a tam łubudu!!! 2 strony tekstu! Gorąca polemika! Ożywiona argumentacja! Listy wypunktowane i numerowane, wielokrotne cytowania, szczegółowe wyjaśnienia, oględne tłumaczenia, wyraźne sprostowania i stanowcze dementi... Chłopaki, no co Wy... Wrzućmy parę świeżych fotek i nie wygłupiajmy się 😄😄😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rads , ja już swoje maleństwa do snu układam 😉

15977826227906525356552362097005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rads napisał:

Człowiek wchodzi na forum po ciężkim dniu pracy jak zwykle pooglądać fajne fotki zegarków w Klubie, a tam łubudu!!! 2 strony tekstu! Gorąca polemika! Ożywiona argumentacja! Listy wypunktowane i numerowane, wielokrotne cytowania, szczegółowe wyjaśnienia, oględne tłumaczenia, wyraźne sprostowania i stanowcze dementi... Chłopaki, no co Wy... Wrzućmy parę świeżych fotek i nie wygłupiajmy się 😄😄😁

 

Ja jednak sądzę, że przeciętny forumowicz po "ciężkim dniu pracy" nie marzy o niczym innym niż przeczytanie czternastostronicowej recenzji modelu, który na forum posiadało circa 28943 zarejestrowanych użytkowników (dla pozostałych jest więc pełną niewypowiedzianych tajemnic zagadką), ze szczególnym uwzględnieniem pięciostronicowego poematu o intymnych odczuciach autora wobec jedynego w swoim rodzaju szlifu ślimakowego koła sprężynowego, pełnego uwielbienia dla hipoalergiczności stali 316L eseju o niematowieniu, czy, na przykład, rymowanki w klimacie "East Coast" na temat liczby zwojów sprężyny włosowej śrubowej. Zdjęcia są dla niemerytorycznych frajerów. ;) 

 

118105537_10158901688692052_7266441436885679827_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=07e735&_nc_ohc=pFWiVwhQBXgAX_0UuGk&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=e2413953fdf03dc10e3a8287206e4239&oe=5F60953F


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehh, humor pierwsza klasa! Winszuję kunsztu pisarskiego 😉😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rads napisał:

Hehehh, humor pierwsza klasa! Winszuję kunsztu pisarskiego 😉😄

 

Proszę nie sprowadzać poważnego, merytorycznego dyskursu, na żartobliwe rozdroża. Wróćmy do liczby zwojów. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowita zgoda! 😉 Zaproponujmy zatem połączenie merytoryki z obrazem w najlepszym możliwym wydaniu:

 


EDIT: Gdyby jednak ktoś miał potrzebę czepiać się szczegółów... 😉 Popatrzcie na kształt odrestaurowanej lumy w porównaniu z oryginałem (zdjęcie ze strony Longines tego samego zegarka, co na filmie, przed i po):

 

B4420271-3F0B-4AEC-91B8-0065C27E5FE8.jpeg.af76bc38483b32faf75bedb957897f08.jpeg

 

https://www.longines.com/en-gb/watch-restoration

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik. Odnowienie zegarka tak wzorcowo przeprowadzone w Szwajcarii pewnie ma swoją cenę. Zapewne wyższą niż wiele nowych modeli. Trzeba mieć do zegarka wielki sentyment, żeby go poddać tak kosztownej odnowie.

Soją drogą mam wrażenie, że tarcza nie została oczyszczona, tylko po prostu wymieniona na nową, "prawie" taką samą. Jako element zużyty i nie do naprawy. Stąd ta luma.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Detal zaznaczony strzałką może sugerować odrestaurowanie oryginalnej tarczy: zmycie patyny + ponowne naniesienie napisów i indeksów minutowych (zauważcie, że są nie tylko wyraźniejsze, ale i zdecydowanie dłuższe od oryginalnych) + uzupełnienie lumy. Ale możesz mieć rację. Znaczyłoby to jednak, że mają zapas oryginalnych tarcz z połowy ubiegłego wieku, a w to aż ciężko uwierzyć.

 

Vintage-Conquest-Detail.jpg.109bb26bdfcd338a85d1acb920768b03.jpg

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na filmiku nie było więcej o samej tarczy. Te kropki lumy, których nie było na tarczy oryginalnie, od razu mi się kojarzą z Atlanticami po "renowacji" z Allegro i OLX. ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Te kropki lumy, których nie było na tarczy oryginalnie, od razu mi się kojarzą z Atlanticami po "renowacji" z Allegro i OLX.

 

Hahah, wiem, siedziałem całe lata w tym temacie 😂 Dlatego nie uznaję renowacji tarcz i jestem na tym punkcie nadmiernie wyczulony 😉 Czyszczenie, naprawa, regulacja mechanizmu - super; polerka lub chromowanie koperty - jak kto lubi, wymiana koronki - jak mus to mus, nowe szkiełko - czasem nie ma wyjścia, bo tarczy nie widać 😄, nowy pasek - super sprawa, polerowanie oryginalnych wskazówek - dlaczego nie, delikatne czyszczenie tarczy - jeśli zabrudzona miejscowo lub zalana, to i owszem, "renowacja tarczy" (rozumiana jako zdarcie do żywego metalu, ponowne malowanie, najczęściej na kolor nie mający nic wspólnego z oryginałem i nanoszenie napisów, najczęściej metodą "gąbki", zupełnie nie w tych miejscach co poprzednio i "obowiązkowo" o innym kroju czcionki i grubości) - zbrodnia przeciwko ludzkości, Trybunał Sprawiedliwości, szybki, acz uczciwy proces i potrójne dożywocie.

 

Kiedy widziałem, jak goście wrzucali fotki i wzruszające opisy zegarków po ojcach czy dziadkach, z wzruszającymi historiami rodzinnymi w tle, z tarczami pokrytymi patyną i kopertami nobliwie "nadgryzionymi zębem czasu", a potem dumnie wrzucali ich zdjęcia po "renowacji", to nie wiedzieć czemu na myśl przychodziła mi zawsze jedna scena z Władcy Pierścieni:

 

fallen-king.thumb.jpg.642292ddf6b9fd4f294b45da2c3d06bb.jpg

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie więcej opanowana .Były dwa rodzaje tarcz z lumą kropka i lumą prostokąt. Zdjęcia z sieci.

longines conqest.jpg

longines-conquest-ref-9000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, timegoesby napisał:

Były dwa rodzaje tarcz z lumą kropka i lumą prostokąt.

 

Dzięki, bardzo cenna uwaga. Moje "wynurzenia" dotyczyły zbeszczeszczonych Atlantików, nie tego konkretnego Longinesa 😉 Pytanie tylko, czy odświeżenie tej prostokątnej lumy jest technicznie możliwe, by zachować jej pierwotny kształt? Jeśli nie, to może dlatego zdecydowano się na "kropki" lumy. Jestem pewien, że renowacja w siedzibie Longines przebiega po szczegółowym ustaleniu z klientem co i jak ma być zrobione. Zegarek wyszedł świetnie, trzeba to przyznać, choć ja osobiście nie ruszałbym tak równomiernie spatynowanej tarczy. To, że napisy były naniesione ponownie, widać po kształcie litery "c" na końcu słowa "Automatic". Ale wyszło naprawdę elegancko.

 

Jeśli o mnie chodzi, po to właśnie jest linia Heritage, by mieć nowy, idealnie wyglądający zegarek, możliwie zbliżony wyglądem do oryginału 🙂

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inny rodzaj tarczy.

Jeśli właścicielowi i producentowi jakaś ingerencja nie przeszkadza i dopuszcza taką możliwość to nie bądzmy świętsi od papieża, chyba że idziemy w taliban. Firma przecież produkuje nowe conquesty i może zrobili partie nowych tarcz. Ale widząc ta szufladę z częściami, stawiam na NOS.

longines conquest3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, timegoesby napisał:

Ale widząc ta szufladę z częściami, stawiam na NOS.


Nie wykluczam, że to jest tarcza NOS. Nie znam się na tyle, aby to ocenić. Jeśli tak, to fantastycznie dla właściciela, można tylko pozazdrościć. Może Kolega @eye_lip w wolnej chwili coś podpowie nam na ten temat, czy takie cuda się zdarzają? Całkowicie nowa tarcza "z szuflady" sprzed 60 czy 70 lat nie mieści mi się w głowie, ale - jak mawiał Kubuś Puchatek - to w końcu całkiem mała głowa 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z zegarkami ale w jednej z poprzednich firm produkowaliśmy wypuszczając nowy model zestaw części na magazyn, tak aby za lat 20-30 nadal były dostępne gdyby serwis dostał taki przedpodotopowy model do naprawy. Myślę, że mogą postępować podobnie tudzież odtwarzać je na tych samych maszynach przy użyciu tej samej technologii co kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce pojawi się Legend Diver Bronze. 
Co sądzicie o tej wersji ? Dla mnie na + brak daty.

 

foto z netu

933C065C-F04D-4C20-B8BE-547A6C2DE577.jpeg

Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać,  że w tej wersji kolorystycznej prezentuje się dość nieszablonowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda przyjemnie dla oka głównie dlatego że brąz ma złotawy kolor. Z czasem pójdzie w „zielone” a to może już nie być tak atrakcyjne.

Jeśli bronze będzie miał ten sam rozmiar co obecny stalowy to niestety...☹️

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2020 o 07:44, rads napisał:

@Edmund Exley - no w końcu Kolega się odnalazł 😄 Bez Ciebie warstwa merytoryczna Klubu jest wyraźnie uboższa 😉

 

Dzięki ;) Choć to raczej nie tyle wiedza, co raczej wyszukiwanie tej wiedzy.

 

A tu ciekawe wideo:

 

 

I zdjęcia:
https://timeandtidewatches.com/longines-spirit-chronograph-42mm-review-price-2020/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek inspirowany lotnictwem, wiec i cena szybuje 😄 A za mną cały dzień chodzi dziś Conquest na L888 z niebieską tarczą... wersja 39mm wydaje się na Youtubie jakaś maława jak na EDC z eleganckim, lekko sportowym zacięciem. 41mm byłoby pewnie w sam raz. Martwi mnie tylko trochę bezel, czy za chwilę nie będzie cały w rysach. @Lincoln Six Echo, Ty masz Conquesta, prawda? Jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.