Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczorkiem

 

DAF777FE-6D8A-46F3-908F-DC523F96D99D.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 10:26, rads napisał:

...

Od dawna marzy mi się proste EDC (najchętniej) z niebieską tarczą na bransolecie. Taki do bluzy, t-shirta, dżinsów i trampków, ale i do smart casual gdy zajdzie potrzeba. Do popływania w lecie jak nadarzy się okazja, ale też którego nie będzie trzeba zdejmować i chować do foliowej torebki, gdy złapie deszcz na motorze. 

..

Jak to czytam to widzę Orisa 65. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafalmosty napisał:

🌲🎅🏼❄️

4A96EF20-F67D-40A9-AD14-CF9224629DEB.jpeg

Oglądam, oglądam Twojego Longinesa i ... jeszcze się waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kurzy napisał:

Oglądam, oglądam Twojego Longinesa i ... jeszcze się waham.

Tu nie ma co się wahać. Klikaj!😉 na żywo wyglada zdecydowanie lepiej. Ja przecież nie potrafię robić zdjęć🤷🏻‍♂️ Koledzy w wątku mają lepsze zdjęcia, które pomogą w decyzji na tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Podoba mi się ten paskozestaw powyżej.  :)

 

A dziękuję bardzo 😁 Mikro-kolekcja nabiera ostatecznego kształtu. Wolne miejsca zarezerwowane na Tuxedo i jego garderobę 😉

 

IMG_1797.thumb.JPG.619872c41bb1ecc871cf9155cac9af8c.JPG

 

7 godzin temu, Dorian06 napisał:

Jak to czytam to widzę Orisa 65. 

 

To ten z asymetryczną datą? Nie znałem go wcześniej. Bardzo ciekawa opcja 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy, tym razem to w całości inwencja Filipa, jeśli nie liczyć czarnej szklufki, która chodziła mi po głowie już wcześniej (ale też inspirowana innym z filipowych pasków). W swych przepastnych zbiorach skór Filip postarał się o wyszukanie prawdziwie vintydżowego strusia, a reszta to już historia 😄 Najciekawsze w tym pasku jest to, że w sztucznym oświetleniu i wieczorem zdaje się oliwkowy, a w słońcu miodowy - czyli w obu wariantach apetyczny 😉 O jakości wykonania nawet nie piszę, bo jest zwyczajnie poza skalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy można jeszcze gdzieś dostać oryginalny pasek gumowy wraz z zapięciem do Hydroconquesta 39mm (19mm w uszach, 17 przy zapięciu)? U Dolińskiego znalazłem sam pasek, ale zapięcia nie mogę znaleźć nigdzie...

 

Może ktoś ma i chce się pozbyć ;)

 

Ewentualnie może polecacie jakiś zamiennik (zapięcia lub całego paska). Zależy mi na pasku przylegającym do koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Nowe zegarki z seri presence na kwarcu . Jakieś opinie ? Ktoś ma ? 
zastanawiam się właśnie nad zakupem. 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Filipjlc napisał:

Nowe zegarki z seri presence na kwarcu . Jakieś opinie ? Ktoś ma ? 
zastanawiam się właśnie nad zakupem. 


Głowy nie dam, ale chyba widziałem taki zegarek parę tygodni? miesięcy? temu na forum, nie wiem tylko czy kwarc, czy automat. Musiałbyś wykazać nieco cierpliwości i przejrzeć temat wstecz, a potem skontaktować się z kolegą bezpośrednio, bo raczej nie należał do stałych bywalców.

 

Moja opinia jest tylko taka, że jest to zegarek mało uniwersalny, zwłaszcza na lakierowanym pasku w porównaniu np. do Conquesta Heritage 35mm, którego ubierzesz praktycznie do każdego stroju poza dresami. Ale może właśnie chcesz go do konkretnego wdzianka, więc w takim przypadku to nie jest argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rads napisał:


Głowy nie dam, ale chyba widziałem taki zegarek parę tygodni? miesięcy? temu na forum, nie wiem tylko czy kwarc, czy automat. Musiałbyś wykazać nieco cierpliwości i przejrzeć temat wstecz, a potem skontaktować się z kolegą bezpośrednio, bo raczej nie należał do stałych bywalców.

 

Moja opinia jest tylko taka, że jest to zegarek mało uniwersalny, zwłaszcza na lakierowanym pasku w porównaniu np. do Conquesta Heritage 35mm, którego ubierzesz praktycznie do każdego stroju poza dresami. Ale może właśnie chcesz go do konkretnego wdzianka, więc w takim przypadku to nie jest argument.

Chce akurat na bransolecie a pytam bardziej o walory techniczne tych werków . Są jakieś problemy z nimi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Filipjlc napisał:

Chce akurat na bransolecie a pytam bardziej o walory techniczne tych werków . Są jakieś problemy z nimi ? 

 

OK, a masz jakąś stronkę pod ręką z tym konkretnym zegarkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Filipjlc napisał:

Witam ,

 

Nowe zegarki z seri presence na kwarcu . Jakieś opinie ? Ktoś ma ? 
zastanawiam się właśnie nad zakupem. 

 

Pozdrawiam 

Zegarek dość konserwatywny w projekcie.

Tak jak kolega @radspisze raczej mało uniwersalny. Moim zdaniem lepiej wygląda na pasku, przez co staje się jeszcze mniej uniwersalny. Ale do koszuli i marynarki będzie ok.

Nowa wersja kwarcowa ma nakładane indeksy - to postęp wobec wersji poprzedniej, która miała indeksy malowane. Mierzyłem ją kiedyś i nie sprawiało to dobrego wrażenia. Przy nakładanych jest pewnie lepiej. Wersja z indeksami rzymskimi ma malowane indeksy ale moim zdaniem dla rzymianek jest to ok. Jeśli ktoś lubi rzymskie indeksy, oczywiście.

Mechanizm to ETA 255.111 oznaczany przez Longines'a jako L157, wykorzystywany również przez inne marki koncernu SG. Dokładności nie znam, niezawodności też nie ale nie sądzę aby był jakiś felerny. Co do dokładności stawiam na około 6s/miesiąc, bez rewelacji ale też bez wtopy - Rondy miewają gorzej :)

 

Może popatrz jeszcze na Lyre - też jest kwarc ale sam zegarek jakby bardziej uniwersalny.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.