Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Www.dolinski.pl. Rozmawiaj z Karolem, niesamowity gość i fajne uczucie zakupu od zegarmistrza z krwi i kości.

 

Co do koloru - to ma być jedyny zegarek czy jeden z wielu? Ilu? Jakich? Jakichś kolorów nie lubisz albo lubisz szczególnie?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zadzwonię do Karola i zapytam ale boję się ze bede musial kupic zegarek nie zakladajac go wczesniej na ręke bo jak się z nim spotkać osobiście....?a kolor hmmm niebieski i granat to jeden z moich ulubionych ale przyznam się że to będzie mój pierwszy zegarek i nie wiem czy jeszcze kiedyś sobie kupię dlatego wybrałem czarny ktory rownież mi się podoba ale jest praktyczniejszy chyba do kazdego rodzaju stroju w tym tez do garniaka


ok sprawdzilem i ten dolinski jest we wrocku wiec wykonalne bo bywam tam czasami to pozostaje kwestia koloru i ktora numeracje waszym zdaniem pelna arabska czy z kropki i arabskie 6,9,12??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś dobry wybór jak na pierwszy "lepszy" zegarek w życiu.

Jeżeli chodzi czy ładniejsza jest 1 generacja która jednocześnie jest aktualną 3 generacją czy 2 już nieprodukowana generacja z pełną numeracją na tarczy to zależy od tego co Ci się spodoba. Mnie bardziej odpowiada pełna arabska na plus dodatkowo lepszy mechanizm bo 2892 niż w wersji z 3,6,9 bo tam jest 2824, dodatkowo ogniwa bransolety wszystkie są szczotkowane brak polerowanego rzędu. W mojej ocenie lepiej, skromniej prezentuje się wersja z pełną arabską tarczą, aktualna jest dużo bardziej "blink" na żywo, jednakże co się komu podoba. Dużo osób twierdzi natomiast że ta wersja ma gorszą, "płaską" w odbiorze nijaką tarczę. Wersja granatowa jest ciemna i nawet w słońcu nie jest zbyt jasna zatem do garniaka się nada a na pewno niski profil koperty i wygląd zegarka powoduje że jest ekstremalnie uniwersalnym zegarkiem i pasuje do wszystkiego i do prawie każdej sytuacji. Jak za ok 3,5 k jedna z najlepszych propozycji.

Pamiętaj najważniejsze porównać na żywo to dużo daje i pomaga uniknąć złego wyboru.

Życzę udanego wyboru

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, w tym zakresie cenowym Hydroconquest to świetna propozycja. Oprócz niezbyt przyjaznego palcom zapięcia - trudno się mocno do czegokolwiek przyczepić.

 

Kolor... po pierwsze granatowa tarcza uchodzi za bardziej garniturowo "kompatybilna" niż czarna. Po drugie - granatowy Hydroconquest to prawdziwy kameleon i przez większość czasu na pierwszy rzut oka wygląda jak czarny. W ostrym świetle jest granatowy ale bardzo subtelnie, zupełnie niezobowiązująco. To nigdy nie jest wyrazisty niebieski który by do czegoś nie pasował. Po trzecie - bardzo ładny szlif słoneczny.

 

Na jedyny zegarek brałbym granatowego , jest nie mniej uniwersalny niż czarny.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy widze o zakresie cenowym,ja na zegarek chciałem przeznaczyc okolo 5 tys i ten model najbardziej przypadł mi do gustu w automacie czyli taki jaki chce kosztuje niecale 4,5 ,powoli przekonujecie mnie do granatowego faktycznie przymierze bo jesli tak jak piszecie jest to granat wrecz czarny byloby idealnie:))))a czy jedyny hmmm moze za jakis czas cos na pasku zakupie ale poki co bransoleta,niestety pytalem u dolinskiego i tych z 2ej generacji już ciezko dostac napewno oni jej nie maja a jak maja to z czerwoną lupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunetą :) Aktualna wersja też jest bardzo fajna.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem u dolinskiego i tych z 2ej generacji już ciezko dostac napewno oni jej nie maja a jak maja to z czerwoną lupa

I to jest problem przyznam, moja propozycja wejdź na stronkę Longines'a i dzwoń po wszystkich autoryzowanych sprzedawcach w PL, do niedawna w Jubitomie była 2gen 41 mm w automacie niestety czarna, jeżeli nie boisz się zakupów zagranicznych to polecam brytyjski iconic watches tam jest grantowa 41mm w automacie za ok 3,8 k.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez fw86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek-nowy czarny nie jest czarny. Mowa o indeksach arabskich 6/9/12. To bardzo ciemny grafit z szlifem.

 

Ale tarcza w "nowym starym" na pewno jest ciekawsza ze wzgl na nakladane indeksy z obwodkami chromowanymi, mi sie te placki w wersji z wszystkimi arabskimi srednio podobaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miro, nie wiem czy pamietasz ale chciałem kiedyś kupić tego Longinesa, niestety jak go zobaczyłem na żywo to podziekowałem. Wykonanie tego zegarka nie jest na najwyższym poziomie.

Miro, nie wiem czy pamietasz ale chciałem kiedyś kupić tego Longinesa, niestety jak go zobaczyłem na żywo to podziekowałem. Wykonanie tego zegarka nie jest na najwyższym poziomie.

A dokładnie co było źle wykonane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek-nowy czarny nie jest czarny. Mowa o indeksach arabskich 6/9/12. To bardzo ciemny grafit z szlifem.

 

Ale tarcza w "nowym starym" na pewno jest ciekawsza ze wzgl na nakladane indeksy z obwodkami chromowanymi, mi sie te placki w wersji z wszystkimi arabskimi srednio podobaja.

Czyli ze jak uważasz ktory ciekawszy 3 generacja arabskie 6/9/12 czy poprzednia ze wsztstkimi arabskimi i znaczy ktora tarcza ciekawsza?dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, jadź do Karola i przymierz - tutaj ile głów tyle głosów a to Tobie ma się zegarek podobać. ( Jadź, jadź! będziesz tu stać? cyt. Julian Tuwim, "Bal w operze" :)  ).

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno do niego pojade ale to za kilka dni a ja tam lubie sluchac opinii innych zawsze jeszcze czegos ciekawego sie dowiem i przed zakupem bede "madzejszy"ale masz racje ostatecznie decyzja nalezy do mnie ,dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którąkolwiek wersję wybierzesz - będzie to świetny zegarek, świetnej firmy, dobrze wykonany, bardzo uniwersalny i w świetnej w stosunku do jakości cenie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najnowsza wersja 6/9/12 - czarna/grafitowa jak już ktoś tam uznaje. Osobiście wolałbym gdyby w wersji z wszystkimi arabskimi zrobili indeksy w takiej formie jak w poniższym, ale niestety nie zrobili więc dla mnie najlepsza wersja poniższa. 

Przecież ten model jest niemalże w każdym salonie, który ma Longinesa.

 

Jakość wykonania? Moim zdaniem też szału nie robi i nie ma się czym podniecać, ale to przyjemny zegarek ogólnie. 

 

 

Natomiast zdecydowanie zawiodłem się na wersji Conquest... Indeksy paskudne, całość sprawia wrażenie bardzo słabe, być może również przez nadmiar polerki.

Edytowane przez JohnRambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mniej ciekawe.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono.

Mój pierwszy Longines, vintage na werku 23zs. Co sądzicie? Wskazówki nadają się do renowacji? Tarczy bym chyba jeszcze nie ruszał. Nie mam też zbyt wielu informacji o mechanizmie oprócz tego, że jest po przeglądzie, czyszczeniu i smarowaniu w porządnym zakładzie zegarmistrzowskim. Pozdrawiam. Bartek

 

post-94779-0-81271600-1485714709_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nic nie ruszaj. Wszystko cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj. Wszystko cacy.

Dzięki za opinię. Jedynie wskazówka sekundowa trochę "drażni" moje oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Można wypolerować, ale nikt nie da gwarancji, że nie pęknie. Ja kiedyś odnawiałem wskazówki w zegarku Doxa. Były bardzo mocno skorodowane ale na szczęście nic się nie stało. Efekt piorunujący z tym, że cały zegarek poza wskazówkami wyglądał jak NOS. Twój bardzo ładnie się postarzał. Jak się uprzesz to tę sekundę możesz zrobić jak i wskazówki ale ja bym zostawił. Gdybyś szukał to moje wskazówki robił Kałdoński w Łodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spatz. 

 

Dzięki raz jeszcze. Faktycznie całość po 57 latach tworzy klimat. Może za kilka lat będzie okazja żeby je odnowić. Na razie tak zostaje. 

A masz może jakieś bliższe info o tym mechanizmie 23zs? Przejrzałem forum i neta. Na razie niewiele znalazłem ponad to, że ceniony za niezawodność i że to własny wytwór Longines'a.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Wszystko co z tej epoki Longinesa będzie dobre i niezawodne. Ciesz się zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.