Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Spatz

Po mojemu to on wcześniej wyglądał tak...

 

post-94548-0-61768800-1487018723.jpg

 

szukam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety :( Radku jak dla mnie malowanka!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nigdy nie widzialem takiej bieli w oryginalnym zegarku vintage natomist widzialem ja w dziesiatkach malowanek. Taka brudna biel z perlowym odcieniem.

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak to powinno wyglądać!

 

post-22413-0-00367200-1487020614_thumb.jpg

 

A tutaj mój.

 

post-22413-0-59844200-1487020671_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

No nie, Ty masz z datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, Ty masz z datą.

Ale struktura tarczy zostaje taka sama i czcionka napisu automatic tez.

A i gwiazdki za duże i nie wypełnione.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Ale struktura tarczy zostaje taka sama i czcionka napisu automatic tez.

A i gwiazdki za duże i nie wypełnione.

 

A to tak. Ja stawiam, że był to taki model dokładnie jak pokazałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale moze sie tylko mylę! ;)

Zdjęcie z sieci.

 

post-22413-0-26484500-1487021370_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Strzał w 10! Jak zwykle masz rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Robert za zdjecia. Prawda jest taka,ze nabywanie zegarkow typu vintage to czasami chodzenie po "polu minowym". Czasami mozna sie nadziać. Pewnie tak jak ja tym razem. Ale cóż. Życie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazujesz dużo różnych zegarków, ale i duża część z nich okazuje się zegarkami po renowacji tarcz. Lubisz takie zegarki, czy to tylko zbieg okoliczności, że jest ich tak wiele?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokonałem zakupu swojego pierwszego zegarka z duszą. Wybór padł na Longines Master z mechanizmem L691 opartym o ETA  A07 111 W dniu wczorajszym odebrałem przesyłkę z zegarkiem. W związku z tym,że zegarek był unieruchomiony,ustawiłem właściwą godzinę i datę ( nie pamiętam co pierwsze-czy datę czy godzinę),po czym ubrałem zegarek na rękę by wahnik zaczął pracować. Zegarek ustawiałem około godziny 12 w południe. Od tego czasu chodzi,ale nie zmieniła mi się,do dnia dzisiejszego ,data i ciągle jest 13nasty. Czy świadczy to o jakiejś nieprawidłowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkiem wszystko w porządku, data przeskakuje po dwóch pełnych obrotach wskazówki godzinowej. By być pewnym, że poprawnie ustawiłem datę, najczęściej wykonuję to w taki sposób, że wykorzystując szybkie ustawianie daty, ustawiam datę jeden dzień przed wymaganą, a następnie już wskazówkami doprowadzam do przeskoczenia na następny dzień i w zależności od tego kiedy przestawiam ( pierwsze 12 godzin, czy drugie) ustawiam prawidłową godzinę. Może trochę skomplikowanie, ale daje 100% pewność poprawnego ustawienia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkiem wszystko w porządku, data przeskakuje po dwóch pełnych obrotach wskazówki godzinowej. By być pewnym, że poprawnie ustawiłem datę, najczęściej wykonuję to w taki sposób, że wykorzystując szybkie ustawianie daty, ustawiam datę jeden dzień przed wymaganą, a następnie już wskazówkami doprowadzam do przeskoczenia na następny dzień i w zależności od tego kiedy przestawiam ( pierwsze 12 godzin, czy drugie) ustawiam prawidłową godzinę. Może trochę skomplikowanie, ale daje 100% pewność poprawnego ustawienia.

OK,rozumiem i rade wezmę sobie do serca. A z tego co piszesz to zmiany daty u siebie powinienem spodziewać się po godz 12 tak? Biorąc pod uwagę,że zmiany dokonałem po godz.12 dnia wczorajszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sądzę, warto prześledzić okolice godziny 12 i będziesz miał obraz kiedy ten proces się zaczyna i ile trwa. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sądzę, warto prześledzić okolice godziny 12 i będziesz miał obraz kiedy ten proces się zaczyna i ile trwa. 

Wracając do tematu to data zmieniła się zgodnie z przewidywaniami. Proces zmiany zaczął  się około godz.11 a zakończył tuz po 12. Wszystko jest zatem OK, więc jestem spokojny o mój nowy nabytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to data zmieniła się zgodnie z przewidywaniami. Proces zmiany zaczął  się około godz.11 a zakończył tuz po 12. Wszystko jest zatem OK, więc jestem spokojny o mój nowy nabytek.

Sprawdź jeszcze w instrukcji obsługi, w jakich godzinach w przypadku ręcznej zmiany daty, możesz to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze w instrukcji obsługi, w jakich godzinach w przypadku ręcznej zmiany daty, możesz to robić.

Ok,przestudiuję instrukcję na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach z większą liczbą "komplikacji" (dzień tygodnia, miesiąc, fazy księżyca) nie wolno grzebać koło zmiany daty między 22-gą i 2-gą w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach z większą liczbą "komplikacji" (dzień tygodnia, miesiąc, fazy księżyca) nie wolno grzebać koło zmiany daty między 22-gą i 2-gą w nocy

W instrukcji do zegarka z 2824 znalazłem informację, że nawet między 20:00, a 2:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Pokazujesz dużo różnych zegarków, ale i duża część z nich okazuje się zegarkami po renowacji tarcz. Lubisz takie zegarki, czy to tylko zbieg okoliczności, że jest ich tak wiele?

 

Nie każdy podchodzi do tematu tak jak większość z nas. Są osoby, które kupują zegarek bo im się po prostu podoba, nawet jeżeli będzie coś przy nim zrobione. Osobiście wydaje mi się, że z takiego podejścia często bije większa radość z hobby jak z eksperckiego wybierania wychuchanych modeli. Kolega radek został wprowadzony w błąd przez sprzedającego jak wspomniał wyżej ale nie przeszkadza mu to cieszyć się z zegarka jak mi się wydaje i to najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sprzedający wprowadził mnie w błąd czy sam do końca nie wiedział co ma i sprzedaje. Natomiast faktycznie sa zegarki "robione" ktore z przyjemnością mozna założyć na rękę a sa rowniez "nie ruszane" ale nadające sie tylko do trzymania w gablocie. Co kto lubi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia tematu coś współczesnego o klasycznych korzeniach:

 

dJkwmUv.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.