Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy na który model. Popytaj w salonie. Część zegarów przecenionych na 30% masz na stronie Kruka. W stacjonarnych ponegocjuj, da się wyciągnąć 20%.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie pytanie - jakie konkretnie powinno być pudełko do Longinesa Charles Lindbergh Edition 38mm? Odziedziczyłem takiego ostatnio, ale w etui podróżnym i zastanawiałem się, czy da się odpowiednie do niego gdzieś dokupić

Nikt nie wie w czym to śmigało? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, to ten tylko, że na bransie a'la grubszy mesh, ale to zapewne bez różnicy. Pudełko nie wygląda na klasyczne i uniwersalne longinesowe... Raczej go nigdzie nie dostanę, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów!

Z racji tego iż nie jestem biegły w temacie zegarków a stwierdziłem ze mam w domu ciekawy okaz zwracam sie do was z prośbą o pomoc.

Mianowicie: czy model zegarka ponizej jest komus z was znany ?

Jest przy nim jakis tragicznie tandetny pasek i chciałbym wiedziec jak wyglądał oryginał (lub propozycje dla tego typu zegarka)

Czy cos należało by w nim zrobic? Chodzi o serwis np jakies czyszczenia kalibracje cokolwiek - zegarek oczywiscie na chodzie.

Zegarek jest ojca  dostał go od swojego ojca który gdzies go kupił lub w tamtych czasach możliwe że wymienił nie wiadomo.

 
Z góry wszystkim dziekuje i pozdrawiam:)
Edytowane przez karolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność bawić się takim Flagshipem. Na początku byłem przekonany, że to kwarc - cały zegarek od szkła do dekla - 6mm. Manual :)

 

1U3Zfua.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eye_lip podaj nr ref., zacnie się prezentuje z Twoim wyrobem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów!

Z racji tego iż nie jestem biegły w temacie zegarków a stwierdziłem ze mam w domu ciekawy okaz zwracam sie do was z prośbą o pomoc.

Mianowicie: czy model zegarka ponizej jest komus z was znany ?

Jest przy nim jakis tragicznie tandetny pasek i chciałbym wiedziec jak wyglądał oryginał (lub propozycje dla tego typu zegarka)

Czy cos należało by w nim zrobic? Chodzi o serwis np jakies czyszczenia kalibracje cokolwiek - zegarek oczywiscie na chodzie.

Zegarek jest ojca dostał go od swojego ojca który gdzies go kupił lub w tamtych czasach możliwe że wymienił nie wiadomo.

 

 

Z góry wszystkim dziekuje i pozdrawiam:)

Klasyczny model z lat 14-38 było ich całkiem sporo w sumie, najłatwiej zapoznać się z historią wpisując kaliber w tym wypadku. Z racji znacznej ilości i gabarytów nie jest nad wyraz ceniony choć i tu bywają ciekawe egzemplarze

http://www.google.pl/search?q=longines+cal+13.34&client=ms-android-samsung&site=webhp&prmd=ismvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwidpJKu3q3RAhXGDywKHW0uAx4Q_AUIBygB&biw=360&bih=512

Filipie a co tam w środku w końcu jest?

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem,że paseczek Filip to Twoja robota? świetnie dobrany kolor nici do tarczy zegarka. boki też są w kolorze? gratuluję


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak w stu procentach przekonany nie jestem. Jakiś to przeszycie zbyt jasne/jaskrawe się wydaje. Chyba, że to kwestia zdjęcia? Albo się czepiam? :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, każdy ma swoje odczucia. Dla mnie najważniejsze jest, że klient zadowolony, nowa właścicielka również.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

 

A ja tak w stu procentach przekonany nie jestem. Jakiś to przeszycie zbyt jasne/jaskrawe się wydaje. Chyba, że to kwestia zdjęcia? Albo się czepiam? :)

czepiasz się :)

Filip dobrze prawi 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że jestem straszną konserwą w temacie pasków, to ten pasek z przeszyciem w kolorze zbliżonym do tarczy bardzo mi odpowiada. co do boków, obstawiam, że są w kolorze paska.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem go dwa lata temu. Ciekawy wygląd. Wtedy wydawał mi się odrobinę za gruby w stosunku do 41 mm średnicy. Obrotowy bezel latał luźno i tandetnie. Nie tylko luźno się kręcił ale i wykazywał pionowe i poziome, duże luzy. Koronka ładnie zaokrąglona nie uwierała w dłoń.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35mm maja ale vintage!

Heritage maja po 40mm tak jak Gustaw pisze!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbigniewowi pewnie o ten chodziło:

 

https://dolinski.pl/zegarki-longines/zegarki-meskie/heritage-collection/longines-conquest-heritage-ref-l1.611.4.52.2.html

 

I przy okazji ma hesalit miast szafiru.

Jak skomentujecie różnicę w cenie między nimi?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie różnica dość duża :P

Pewnie i tylko o popularność rozmiarowa chodzi ale kto trafi za nimi. ;)

I tak brał bym Vintage taniej i lepiej! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

udało mi się namierzyć fajny zegarek ale nie mam pojęcia ja można go otworzyć i sprawdzić mechanizm .... może ktoś mi pomoże ?

 


to oczywiście longines admiral 

post-90121-0-45551600-1484066178_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.