Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością z czerwone lub niebieskie przeszycie ożywi pasek. Historycznie (prawdopodobnie) mogło wyglądać to tak.

post-57210-0-58003000-1486813072_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD na takim oto meshu.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Krążę koło tego LLD i krążę. Klimatyczny jest. I brat wodniak do pilota by się przydał.

 

 

Ha! Dopiąłeś swego! "Pionier" w bardziej rasowej wersji. ;)

Hehe, dokładnie! Ale "cebulowych" stoperów i koronki trochę brakuje.  ;)

No i jak obiecałem nieco lepsze fotki bo tamta była tragiiiiiczna!!! :wacko:  Też na szybko bo inne też dzisiaj muszę obfotografować ale już nie nie w takim pośpiechu.

 

UHREN%20JPEG_LONGINES_SPIRIT%20CHRONO_WM

 

UHREN%20JPEG_LONGINES_SPIRIT%20CHRONO_WM

 

UHREN%20JPEG_LONGINES_SPIRIT%20CHRONO_WM

 

UHREN%20JPEG_LONGINES_SPIRIT%20CHRONO_WM

 

UHREN%20JPEG_LONGINES_SPIRIT%20CHRONO_WM

 

no i B&W

UHREN%20JPEG_LONGINES_SPIRIT%20CHRONO_WM

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolf - bardzo dobrze wyglądałby klasyczny skórzany pasek ze średniego brązu, może lekko zmęczony - szyty poprzecznie także przy teleskopach (tzw. box stitching) zgodny z kanonami z tamtego okresu. Nity to pozostałość po B-uhrach i podobnych także tutaj nie pasują historycznie. Bransoleta w tym modelu jest z tego względu, że w latach kiedy go wypuścili lata 80, początek 90) bardzo popularne były właśnie bransolety i nawet do historycznych zegarków adaptowano takie rozwiązania jako "na czasie" i modne.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zegar wymiata. Jak zwykle rasowe zdjęcia! Po ich obejrzeniu aż ciągnie do kolejnego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak i zdjęcia bardzo ładne. Może do kalendarza na 2018?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolf - bardzo dobrze wyglądałby klasyczny skórzany pasek ze średniego brązu, może lekko zmęczony - szyty poprzecznie także przy teleskopach (tzw. box stitching) zgodny z kanonami z tamtego okresu. Nity to pozostałość po B-uhrach i podobnych także tutaj nie pasują historycznie. Bransoleta w tym modelu jest z tego względu, że w latach kiedy go wypuścili lata 80, początek 90) bardzo popularne były właśnie bransolety i nawet do historycznych zegarków adaptowano takie rozwiązania jako "na czasie" i modne.

Dzięki za wyjaśnienie ;) rozumiem, że masz na myśli taki pasek? Muszę mu zdjąć tą bransę, bo sam zegarek jest hmmm.. dyskusyjnej urody, ale szkoda, żeby z tego powodu leżał cały czas w pudełku. Liczę, że nowe portki mnie do niego przekonają

 

d335da3d55863fdf1b9dec3f0c1c701e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi o taki pasek. Cały szyty i przeszywany też przy teleskopie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem co masz na myśli. A mógłbym jeszcze prosić o parę słów o tej mniejszej wersji Hour Angle Charles Lindbergh? Wszędzie jest mnóstwo informacji nt wersji 47.5mm, a tej mojej 39mm nawet na stronie Longinesa nie ma. W jakich latach były produkowane i czemu taka mała reedycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe Lindbergi były produkowane w kilku seriach w różnych latach. Nie szukałem więc nje pamiętam z których lat jest Twój ale te z końca lat 80 były ciekawe bo były na kalibrze Longinesa/Lemanii nie na ecie. Ostatnia wersja 38mm była w katalogu kilka lat temu, na 2893, też miała piękny otwierany dekiel. Zegarek kosztował z tego co pamiętam jakieś 4800 na półce.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak i zdjęcia bardzo ładne. Może do kalendarza na 2018?

tylko które?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe Lindbergi były produkowane w kilku seriach w różnych latach. Nie szukałem więc nje pamiętam z których lat jest Twój ale te z końca lat 80 były ciekawe bo były na kalibrze Longinesa/Lemanii nie na ecie. Ostatnia wersja 38mm była w katalogu kilka lat temu, na 2893, też miała piękny otwierany dekiel. Zegarek kosztował z tego co pamiętam jakieś 4800 na półce.

Czy to pomoże w identyfikacji? W środku raczej jakaś ETA siedzi, więc chyba późniejsza produkcja..

 

5c6e8d8372eba6260e8bbd557e9964ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w środku 2893, zegarek jest z ok. początku - polowy lat 2000 czyli nowszy niż pisałem wcześniej. Kolejny model po nim (z otwieranym deklem) to był już ostatni Lindbergh w tym rozmiarze 38mm.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za informacje ;) pasek zamówiony, jeszcze tylko jakiegoś ori pudełka do niego poszukam, bo przyszedł do mnie w etui podróżnym z innymi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko które?

Sądzę, że każde by się nadało.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna prosic o namiar na Karola? :-)

 

Dzieki i pozdro

 

Wojtek, jadź do Karola i przymierz - tutaj ile głów tyle głosów a to Tobie ma się zegarek podobać. ( Jadź, jadź! będziesz tu stać? cyt. Julian Tuwim, "Bal w operze" :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że każde by się nadało.

obstawiałbym drugie od góry. ewentualnie pierwsze:-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heritage 1942 na pomaranczowo i 1951 na zielono.

 

 

Plusa już dałem wcześniej, ale powtórzę - bardzo udane zdjęcie.

 

 

 

Model może nie w moim guście, ale przecież przestworza to naturalne środowisko Longinesa, więc jest mocno wpisany w charakterystykę marki. Efekty sesji zdjęciowej - świetne. No i gratulacje, bo cieszy Cię ten zegarek, a jak kogoś cieszy Longines, to cały klub się cieszy ;) [hehe, ale sekciarsko to zabrzmiało]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Super. Czy tarcza nie była czasem malowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet od, ktorego ten zegarek kupilem pare lat temu przysięga, ze nie. Mam zdjecia ze zbliżeniem tarczy i widać patynę.Natomiast to co mnie zastanawia od dłuższego czasu to "gwiazdki" nad Conquest. Wszystkie Longinesy jakie wyGooglowalem z netu maja "pełne" gwiazdki a ten moj niewypełnione. Moze ktos z Was sie z czymś takim spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Filip na pewno odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.