Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Stary

Nasze chronografy vintage

Recommended Posts

Link podalem jako rozszerzenie ciekawej historii ktorą przedstawileś.

To tylko inscenizacja historyczna.... Czy byl to zegarek ,papierosnica ,a moze jedno i drugie , i jeszcze informacje o ukryciu niezliczonych skarbow nazisty -trudno ocenić.

Moze kiedys się dowiemy....

Pozdrawiam.

Pozdrawiam, Marek

aquastar deepstar valjoux 92 tarcza niestety w dość kiepskim stanie do ewentualnej częściowej renowacji no chyba że znajdę gdzieś NOS co będzie graniczyło z cudem i jeżeli by ktoś kiedyś takową tarczę znalazł proszę koniecznie o info no ale to może poczekać

post-44704-0-10295400-1431620104_thumb.jpg

To Monaco ma charakter. W przypadku gdyby mój rozmówca miał go na nadgarstku, trudno by mi było nie zerkać na ten zegarek.

Edited by Dar

Czy sweterek został dokupiony do zegarka? ;)

Pewnie w secie był, zegarek gratis

Only vintage ....

Dzisiaj piątek... ;p

Świetna sprawa  - aż miło patrzeć na to zdjęcie, a co dopiero mieć go na nadgarstku !

Super, gratuluję :)

Mój. Nie naręczny ale za to chronograf pełną gębą i w ciągłym użyciu.

DSCF9123.JPG

DSCF9124.JPG

Wygląda całkiem jak Lemania caliber 1710 na mechanizmie 19''' z sygnaturami "Tissot" ale nic w tym dziwnego ponieważ w 1932 roku Lemania zostaje włączona do SSIH.

DSCF8358.JPG

Witam,wchodzilem tutaj czesto anonimowo moze sie tak przywitam,pewnie niektorzy mnie skojarza z innych grup,Witam wszystkich forumowiczow :)

Mój. Nie naręczny ale za to chronograf pełną gębą i w ciągłym użyciu.

Wygląda całkiem jak Lemania caliber 1710 na mechanizmie 19''' z sygnaturami "Tissot" ale nic w tym dziwnego ponieważ w 1932 roku Lemania zostaje włączona do SSIH.

Nie tylko wygląda, ale i jest to mechanizm Lemani, a werki Lemani stosowały w swoich zegarkach również firmy o renomie dużo wyższej niż Tissot.

Edited by Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

Adhibe rationem difficultatibus. 

Nie tylko wygląda, ale i jest to mechanizm Lemani, a werki Lemani stosowały w swoich zegarkach również firmy o renomie dużo wyższej niż Tissot.

Dokładnie tak. Cóż. Fajnie by było mieć sygnatury Omegi ale i tak jest świetny.

Zgadza się, choć warto dodać, że w okresie, z którego pochodzi ten zegarek Tissot jednak miał pozycję (zasłużenie!) znacznie wyższą niż obecnie.

zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Mój ostatni nabytek

Buttes Watch Company (BWC)

W środku nietypowo cyka Landeron.

Dlaczego "nietypowo"? -mam 2 chronografy BWC (różne) i w obu jest Landeron 248. Co najwyżej nieco nietypowe jest w tych chronografach to, że totalizator mierzy nie  zwykle spotykane 30 min, a  "piłkarskie" 45 min.

zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

No w końcu po wielu latach mogę spokojnie pokazać moonwatcha na vintage. 145.022 z roku 1970, jeszcze pre-moon, na deklu jeszcze tylko konik, bransoleta czekała na niego w szufladzie ze dwa lata :)

gallery_225_1514_88711.jpg

gallery_225_2338_299457.jpg

gallery_225_2338_1358112.jpg

gallery_225_2338_282445.jpg

Pozdrawiam,

Wasyl
Mam różne zegarki

Guest Mateusz Dąbrowski

Gratuluję!

Jak porównanie ze współczesnym, skoro już masz taką okazję? :)

rozmiar - taki sam, choć lekko więcej miejsca w uszach - do nowego nie mogłem włożyć maskownic bransolety starego typu bo bym porysował uszy, tu weszły jak w masło. Tarcza - widać chyba na zdjęciach - bardziej przestrzenna - totalizatory bardziej wgłębione, "schodek" na brzegu tarczy bardzo wyraźny. Duża sekunda starego typu - zresztą w tym samym roku wprowadzono już taką, jak we współczesnych - więc fajnie że tu jeszcze stara. napis Omega ciut mniejszy, drugie "R" w speedmaster z długim ogonkiem. No i ogniwa bransolety od strony koperty wreszcie nie wychodzą poza nadgarstek. Trochę czuć, że to wiekowo ojciec tego młodziaka, ale trzyma się krzepko (tak jak ja ;))

Pozdrawiam,

Wasyl
Mam różne zegarki

Dołączam się do gratulacji :)

miałem okazję widzieć w sobotę jeszcze na pasku, a tu już w pełnej krasie !

Piękna rzecz, jeszcze raz gratuluję!

pozdrawiam :)

Gratuluję. Świetna jest ta przestrzenna tarcza. A ja dalej szukam ;) swojego moonwatcha.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Gratulacje. Omegi tamtych lat są jedyne w swoim rodzaju i warto takie cacka mieć w kolekcji.

nowy nabytek jeszcze przed spa bardzo rzadka Yema Yachtingraf valjoux 7733

post-44704-0-59673900-1435346385_thumb.jpg

Edited by adam4002