Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Roczniaki, 400 days anniversary clocks, Jahresuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mareek11

A ze strony mechanicznej wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nakrętkę dociskającą górny  talerzyk( nie pokrętło do regulacji rozstawu kul) do  dysku zapewne masz ,

bo nie widzę na Twoim zdjęciu, 

Mam tylko takie czesci na wahadle. Widze juz teraz dodatkowa sprezynke.

 

mafr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Ja bym zwrócił uwagę na ... tło ;)

Tło?? w jakim sensie? chodzi o zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił uwagę na ... tło ;)

 

Taa. Dwukulkowe wahadła są hipnotyzujące !

 

post-6402-0-96748000-1385659615_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ale z innych powodów.

 

Nie można nic powiedzieć o stanie technicznym ze zdjęć - jak w każdym wypadku to loteria.

Problem w tym, że wartość tego zegara jest tak niska, ze każda wizyta u zegarmistrza przekroczy jego wartość.

 

Powiedz - proszę - dlaczego się nim interesujesz. W domyśle uznaliśmy, że zamierzasz go kupić, ale może się mylimy.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Albo jestem tępy albo czegos nie kumam.O jakie tło chodzi i jakie dwukulkowe wahadło? przeciez ono ma cztery kulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Tak ,ale z innych powodów.

 

Nie można nic powiedzieć o stanie technicznym ze zdjęć - jak w każdym wypadku to loteria.

Problem w tym, że wartość tego zegara jest tak niska, ze każda wizyta u zegarmistrza przekroczy jego wartość.

 

Powiedz - proszę - dlaczego się nim interesujesz. W domyśle uznaliśmy, że zamierzasz go kupić, ale może się mylimy.

Masz rację . Chciałem go kupić . Mi się wydawało że ta tarcza ma jakiś urok osobisty.Jest taka jakaś inna. Nie wiem czy mogę napisać ile gość chce ale najwyżej usunę tę sumę. A więc gość woła 250zł  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Usuń i sumę i zamiar kupienia.

Z czystej ciekawości - klosz szklany ?

 

Zobacz na dole zdjęcia które wstawił Tranat ;) to się wyjaśni sprawa wahadła

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

hahaha faaaktycznie :-P czyli nie polecacie go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zabroni kupić czegokolwiek, ale w Klubie Miłośników Zegarków i Zegarów pewnie nie znajdziesz admiratorów tego akurat zegara. Staram się nie formułować opinii dotyczących gustów, może jednak poszukasz czegoś starszego i estetycznie bardziej dopuszczalnego?

Szkoda pieniędzy na taką ukwieconą pop- masówkę, moim zdaniem. 

 

Co do dwukulowych- a niech mają nawet kwieciste dziary  :D

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Może macie racje :) dzięki sliczne wszystkim za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha faaaktycznie :-P czyli nie polecacie go?

No :unsure: takiego np :rolleyes: cudenko :P zakochalam sie w nim :wub:

fmqd.jpg

 

reszta zdjec w grudniu....

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz, lub będziesz pytał o następny proponuje usystematyzowanie sobie trochę wiedzy o producentach, modelach i cenach.

Może na pierwszy rzut oka roczniaki wyglądają podobnie, ale...

 

Jeżeli ma to być coś trwałego masz trochę ograniczeń:

 

- klosz szklany

- tarcza porcelanowa ( nie ogranicza to kupującego do modeli przedwojennych ), lub ew. srebrzona

- bez plastiku w elementach

 

Ale to i tak trochę mało warunków, by zdecydować co kupić.

Należy się liczyć, że każdy kupowany roczniak jest do roboty - zrobionego dobrze nikt nie sprzeda.

Zrobiony tak, by chodził - owszem.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

No :unsure: takiego np :rolleyes: cudenko :P zakochalam sie w nim :wub:

fmqd.jpg

 

reszta zdjec w grudniu....

Niestety mi się nie podoba. Wolałbym aby tylko godzinę pokazywał. Mam trochę dziwny gust ale dla mnie ten wygląda jak aparat z funkcją telefonu.Podoba mi się za to zegarek który ma do sprzedania kolega Ulan  na bazarku lecz niestety muszę sprzedać kilka zegarków aby zacząć mu cokolwiek tyłek zawracać i targować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mi się nie podoba. Wolałbym aby tylko godzinę pokazywał. Mam trochę dziwny gust ale dla mnie ten wygląda jak aparat z funkcją telefonu.Podoba mi się za to zegarek który ma do sprzedania kolega Ulan  na bazarku lecz niestety muszę sprzedać kilka zegarków aby zacząć mu cokolwiek tyłek zawracać i targować

a co to takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, do wszystkich uwag technicznych jeszcze upodobania dochodzą, ja bym tam wziął tego z funkcją telefonu i jeszcze w rękę pocałował na odchodne  :).

Nawet jakby gubił sieć i aparat był bez karty. Ale o gustach się nie dyskutuje. 

Tak czy inaczej- powodzenia w poszukiwaniach  :).

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że się nie obrazi  że wykorzystam jego fotki {prawda??}  https://plus.google.com/u/0/photos/101643811603197206925/albums/5946421196181859057 

Dla mnie cudo :) Nie mylić z cudak !!

No i wlasnie w tym rzecz... <_< Polubiles nowsze roczniaki ( lata 60-te ). Ten powyzszy jak to stwierdziles "Mam trochę dziwny gust ale dla mnie ten wygląda jak aparat z funkcją telefonu" jest troszke starszy i na tyle rzadki , ze trudno go kupic za male pieniadze no i bynajmniej w jego czasach nie bylo wielofunkcyjnych telefonow no i raczej jak juz go zobacze to go pocaluje na przywitanie  :wub:  Niestety jeszcze musze poczekac do Gwaizdki :angry:  jak to Fibo napisal "Ale o gustach się nie dyskutuje. Tak czy inaczej- powodzenia w poszukiwaniach  :)." :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniemy dalej rozmawiać sprawdź PW


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Ja tylko dałem porównanie :)  Dzięki za dobre słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze jednak warto być pod stołem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zabroni kupić czegokolwiek, ale w Klubie Miłośników Zegarków i Zegarów pewnie nie znajdziesz admiratorów tego akurat zegara. 

 

....bo gdyby te "kwiaty z babcinego ogródka" miały z tyłu "GB z kotwicą", to byłaby cisza i szacunek  :D (bez złośliwości). Dobrze jest uczyć się na "masówkach" i przechodzić kolejne stopnie wtajemniczenia, ja tak robię i jestem happy (choć gdzieś w końcówce peletonu). mam już 5, wszystkie uruchomiłem (4 "masowe" i 1 lepsiejszy Kienzle z awataru, do którego te 4 zwracają się "Szefie")  :P . Ale spoko, wszystkie darzę jednakowym uczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....bo gdyby te "kwiaty z babcinego ogródka" miały z tyłu "GB z kotwicą", to byłaby cisza i szacunek  :D (bez złośliwości). 

Niezupełnie chciałem Cię przekonać do uczestnictwa w Klubie Snobów, to chyba inny adres... Akurat GB jest przykładem (dla mnie rzecz jasna) bardzo porządnie, rzetelnie zaprojektowanych i wykonanych mechanizmów, oraz estetycznej poprawności. Roczniaki innych, Beckerowi współczesnych firm- najczęściej również. 

Nie widzę niczego dziwnego w fakcie, że się podobają sporej grupie ludzi. 

Gdyby ten ukwiecony ogródek miał z tyłu kotwicę, to tylko po to, żeby nie uciekł na grządkę...

Wszystkie zegary są fajne, ale niektóre fajniejsze i nic to nie ma wspólnego IMO ze szpanowaniem określoną marką. Po prostu określone manufaktury występowały w tym "fajniejszym" okresie. Jak popatrzysz na wcześniejsze wpisy- akurat nie GB ostatnio wzbudził entuzjazm...

Z moich obserwacji wynika, że jeśli o szacunek chodzi, to go tu niektórzy koledzy za wiedzę mają, a nie za pokazywanie czegokolwiek.

A że uruchomiłeś wszystkie swoje zegary- gratulacje! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja luźna dygresja "z przymrużeniem oka" ;). Przepraszam, jak ktoś to wziął "do siebie" podtekstowo. Mam wielką prośbę do kol. Kiniola: "-Znajdzie się trochę miejsca pod tym stołem i dla mnie?" Dzięki za gratulacje, już czuję się "wyprostowany"  :( i wstępuję do szeregu. Nawiasem mówiąc,fajnie to Kolega ujął "fajniejsze okresy", może po długiej edukacji i ja je kiedyś dostrzegę i odróżnię? Serdecznie pozdrawiam wszystkich  B)

Ps. Zawsze twierdziłem, że KS to Kern&Sohn,  nigdy Klub Snobów  :o 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.