Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Roczniaki, 400 days anniversary clocks, Jahresuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak. Ja poscieralem przy polerowaniu, numerki z kilku swoich wahadel.  Nie myslalem wtedy ze to co olowkiem bylo napisane ma znaczenie.  :blink: . Co do zupki to wole tradycyjne rozwiazaniania.  Koledze pompke do zupki- stanowczo odradzam- bo obryzgac niemilosiernie ubranko moze. :D .

 

Kobas zegar fajny- gratuluje.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w starszym, pełnym wahadle GB, ze dwa lata temu o mało nie starłem tego ołówkowego numeru, prawie go nie było widać. Na szczęście Dziadek mi zasugerował poszukanie i był, więc ocalał!

Się człowiek uczy całe życie  :).

Pompka wykluczona! Dziękuję dobrym, uczynnym Kolegom za rady z serca płynące  :wacko::).

 

Przy okazji pitanko do kolegi Kobasa: pokazywałeś w marcu bodaj, takiego ślicznego GB z numerem 168xxxx, z małą buzią i logiem Beckera na tarczy. Zastanowiło mnie, że ma brak szpica w centralnej sterczynce korony. Bo kupiłem niedawno 167xxxx, bez mała identyczny i też ma brakujący szpic w tym samym miejscu. A w sieci znalazłem trzeciego, również z takim ubytkiem (?). Czy zechciałbyś wziąć lupę i zerknąć: złamanie, czy porządnie obrobione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem do tej pory przekonany, że złamany - a on jest fabrycznie obrobiony

Ot ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! U mnie też.

To jakaś prawidłowość, albo fajny zbieg okoliczności   :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się Wam wytarły od głaskania ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem okulary i znalazłem numer (zgodny)

Staram się go wyregulować i mam kłopot. Założyłem włos 0,04 i wahadło ma obrót tylko 180-200 stopni.

Zegar się późni pomimo, że skręciłem obciążniki max. do środka.

Reguluję położeniem widełek, ale to niewiele pomaga.

Czy włos nie powinien być trochę cieńszy ?

post-57457-0-80450300-1399120144_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol .WueM podał kiedyś taki oto niezwykle prosty i jasny przepis na regulację wahadła torsyjnego.

 

Cty: "Okres drgań wahadła torsyjnego jest wprost proporcjonalny do iloczynu długości włosa i momentu bezwładności balansu wiszącego, a odwrotnie proporcjonalny do iloczynu szerokości i trzeciej potęgi grubości taśmy włosa. Z tego wynika, że największy wpływ na okres wahań wahadła ma grubość włosa.


Jeśli roczniak spieszy, to należy zwiększyć okres drgań wahadła (spowolnić oscylator) poprzez:


  • zwiększenie momentu bezwładności czyli oddalenie ciężarków od osi obrotu,
  • zwiększenie długości włosa,
  • pocienienie włosa b. drobnym papierem ściernym.

Jeśli roczniak spóźnia, to należy zmniejszyć okres drgań (przyspieszyć oscylator) poprzez:


  • zmniejszenie momentu bezwładności, czyli zbliżenie ciężarków do osi obrotu,
  • skrócenie włosa,
  • wymianę włosa na grubszy (pogrubasić się nie da).

Aby pocienić włos trzeba zdemontować wszystkie elementy i umieścić włos poziomo górnym końcem w imadle o gładkich szczękach. Następnie, trzymając pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym, zgięty na pół kawałek wodnego papieru ściernego, przeciągnąć nim wzdłuż włosa do końca. Można to zrobić dwa, trzy razy. Składamy zespół włosa z powrotem, montujemy w zegarze i sprawdzamy efekt. Pocienianie włosa powoduje wzrost amplitudy drgań i może wymagać korekty położenia (podniesienia) widełek."


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Szkoda, że "popgrubasić' się nie da. Zmniejszę trochę długość włosa (ale wtedy nie będzie już  tak elegancko lewitował tuż nad płaszczyzną podstawy). Jeśli to nie pomoże założę grubszy włos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie kieruję do naszej Kol. Dascoli. Szanowna Koleżanko, co to się stało że zostały wykasowane wszystkie zdjęcia zegarów rocznych z Twoich postów? 

Pokazałaś bardzo ładne i rzadkie zegary i szkoda że nie możemy ich nadal oglądać. Bardzo proszę, dołącz te zdjęcia ponownie do postów, tak jak były.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za banalną radę, ale może upewnij się, że zegar jest nakręcony przyzwoicie. 

Gratuluję znaleziska, zgodne numery to radość większa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Byłem do tej pory przekonany, że złamany - a on jest fabrycznie obrobiony

Ot ciekawostka.

A ja myślę, że końcówka środkowej sterczyny w tym roczniaku jest ułamana.

 

post-28411-0-11134600-1399134284.jpg 

 

We wszystkich roczniakach z tego okresu produkcji które mam na półce i w archiwum, sterczyny w koronce wszystkie są jednakowe i wyglądają tak jak na zdjęciach poniżej. Sterczyny w koronkach trochę się różnią w zależności od roku produkcji, ale różnice w kształcie są niewielkie.

 

post-28411-0-56606100-1399134304.jpg  post-28411-0-11449900-1399134345.jpg 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja  troszke  przekrzywiona  ale  potwierdza  wnioski Dziadka  numer  tez  okolo 1 600 000

05a26fce4fd1.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie kieruję do naszej Kol. Dascoli. Szanowna Koleżanko, co to się stało że zostały wykasowane wszystkie zdjęcia zegarów rocznych z Twoich postów? 

Pokazałaś bardzo ładne i rzadkie zegary i szkoda że nie możemy ich nadal oglądać. Bardzo proszę, dołącz te zdjęcia ponownie do postów, tak jak były.

 

Witam serdecznie,

Nie ja usunelam zdjecia , to serwer padl, Postaram sie znalezc inny i wrzucic je z powrotem. Moze ma ktos jakas powazniejsza propozycje co do serwera?

Mam z reszta kilka nowych okazow , mysle ze ciekawych,

Czy nie ma mozliwosci wrzucenia zdjec bez uzywania srewera?

Pozdrawiam

Anetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka, że Becker wyprodukował limitowaną, unikatową i zarazem wyjątkową serię - 3 szt. z indywidualną środkową sterczyną.

Dwie sztuki tej niespotykanej serii wiadomo gdzie są :) .

post-57457-0-67964100-1399145853_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są. Klikając "Odpowiedz" wybierz przycisk "Więcej opcji". Pojawi się możliwość dodawania plików, w tym graficznych. Dodajesz tak jak załączniki w poczcie elektronicznej. Najpierw "Wybierz plik", potem "Załącz ten plik", na koniec "Dodaj do wpisu". Zdjęcie pojawi się tam, gdzie aktualnie stoi kursor.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście, że są. Klikając "Odpowiedz" wybierz przycisk "Więcej opcji". Pojawi się możliwość dodawania plików, w tym graficznych. Dodajesz tak jak załączniki w poczcie elektronicznej. Najpierw "Wybierz plik", potem "Załącz ten plik", na koniec "Dodaj do wpisu". Zdjęcie pojawi się tam, gdzie aktualnie stoi kursor.

dziekuje, potrenuje

 

899c1166.jpg

 

631229fd.jpg

 

aca2098b.jpg

 

2e5dcfb7.jpg

 

205f19e1.jpg

 

f7f03f50.jpg

post-26878-0-12178800-1399148420_thumb.jpg

post-26878-0-26468400-1399148422_thumb.jpg

post-26878-0-33691700-1399148424_thumb.jpg

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziekuje , potrenuje.

 

Nowy GB

Noo, ładny ten nowy GB  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak zwykle przebilas Wszystkich! Piekny.

 

 

BTW: 1 6xx xxx, i gornych sterczynek - ma ktos moze 1 sztuke do odsprzedania?

Edytowane przez Ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo dziekuje kolegom Ulanowi i Dziadkowi.

 

847bcbfa.jpg

 

6d7def75.jpg

 

496c70fe.jpg

 

dc82a940.jpg

 

f5517000.jpg

 

70451748.jpg

 

dffc16b3.jpg

 

ea77adc4.jpg

 

8085b751.jpg

 

.

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiego jak na zdjęciu poniżej.

 

attachicon.gifHarder R.jpg

 

To egzemplarz z niezwykle rzadką sygnaturą z tyłu  XXX R GW&CIE

Znalazlam tylko cos takiego , chyba w tym stylu co ten Twoj, moze bedzie pasowal <_<

W czwartek zobaczymy co ma na pleckach :unsure:

7da8c6da.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No No Aneto bijesz tu na głowę większość z zakupami. Ale przyjemnie patrzeć jak twoja kolekcja rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No No Aneto bijesz tu na głowę większość z zakupami. Ale przyjemnie patrzeć jak twoja kolekcja rośnie.

 

Dziekuje bardzo :) Poprostu latwo sie tu znajduje cudne okazy :rolleyes:

Jesli mam juz dany okaz , zawsze chetnie pomge w zakupach , jesli trafi sie podobny.

Pozdrawiam serdecznie.

post-26878-0-36927600-1399296401.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No Anetka Piekne zegarki masz - gratuluje. Jednak mnie ich ceny troszke przerazaja- pisze z nutka zazdrosci. Jak tak dalej bedzie to bede musial "kota" w lombardzie zastawic :P  Pozdrawiam R.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Anetka Piekne zegarki masz - gratuluje. Jednak mnie ich ceny troszke przerazaja- pisze z nutka zazdrosci. Jak tak dalej bedzie to bede musial "kota" w lombardzie zastawic :P  Pozdrawiam R.

 

Odpusc kociakowi , moze cos sie trafi tanszego.

 

 

Czy mi sie wydaje czy ktos szukal sterczynki ?

Taka jak ponizej na zdjeciu.

post-26878-0-73138900-1399307606.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna  prosic  o  zblizenie napisu na    tarczy  i numer  z tylu  na plycie ,kol  Anetta?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.