Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ricardo216

Seiko Marinemaster kto ma???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy. To Seiko już tyle czasu chodzi mi po głowie, że mocno zaczynam mieć na niego chętkę.

Ale wydać tyle kasy bez oglądania/przymierzenia zegarka- trochę się obawiam. Stąd moje pytanie/prośba.

Kojarzę, że ktoś z forum ma/miał ten zegarek(i chyba nie jedna osoba, a nie mogę teraz znaleźć)-

kto będzie tak dobry i da przymierzyć/pomacać SBDX001??? Jak gdzieś dalej w kraju,

to może kiedyś przy okazji udałoby mi się podjechać :blink::) :) :) Jakoś straszliwie nie spieszy się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki zegarek widmo, wszyscy chwalą, każdemu się podoba, każdy poleca ale nikt nie ma :rolleyes:


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak, że jak już ktoś ma lub uzbiera na niego kasę, 8 - 10 tys., to dochodzi do wniosku że jednak pójdzie w zegarek szwajcarski, bo "pewniejszy, bardziej rozpoznawalny i nikt nie powie: co? Dałeś 10 tysięcy za Seiko? Przecież podobne są za 500!"... Sam nie wiem jakbym się zachował, bo Marinemaster podobał mi się od zawsze, ale kasa rzeczywiście niemała, powiedziałbym nawet że duuuża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, z tego co pamiętam na gmtforum dwie osoby miały MM.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Marinemaster podobał mi się od zawsze, ale kasa rzeczywiście niemała, powiedziałbym nawet że duuuża.

Jakbym siebie czytał :rolleyes:

W najbliższej przyszłości raczej zakup nie wchodzi w rachubę(chyba że...), natomiast dobrze byłoby w końcu zacząć poważnie się zastanawiać

czy wart jest aby tak się spinać i zacząć kombinować na niego fundusze.

Czy wart jest aż takiej dopłaty do Sumo(bo jeśli już to chyba tego typu miałaby być podmianka).

Po zdjęciach wydaje się, że to możliwe, ale niewiele potrafi zastąpić jednak test naręczny i spojrzenie na żywo.

Szczególnie, że wciąż Sumo jest moim number 1 i żal byłoby mi się z nim żegnać ;):) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, z tego co pamiętam na gmtforum dwie osoby miały MM.

Widzisz i to jest jakaś podpowiedź- dzięki Filip ;):) :) załóżmy temat w drugim miejscu- tam gdzie bliżej do źródełka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakbyś się kiedyś na MM zdecydował to rezerwuję Sumiaka :rolleyes: Od jakiegoś czasu mam parcie, a żadnej okazji nie widziałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale to może trwać i trwać i trwać, ale nie ma problemu- dopóki nie kupisz,

a byłaby u mnie opcja jego sprzedaży, to jesteś pierwszy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat

 

 

Nie orientuję się czy tutaj ma ktoś ten zegarek, ale na czeskim forum jest członek, który ma Marinemastera. Instant jest bardzo zaawansowany, z ogromną wiedzą o Seiko, zwłaszcza z górnych półek, jeśli w tym temacie jesteś głębiej zainteresowany i szukasz cennych informacji, to nie znam nikogo lepszego.

 

tutaj

tutaj

tu też coś jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marinemaster był kapitalnym zakupem w 2008 roku kiedy kosztował ok 1800 $ a dolec był po 2 zeta. Kupiłem wtedy swojego sumiaka i bardzo ubolewam, że pożałowałem na MM.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bohush- thanks, zobaczymy jak się cała sprawa rozwinie, dobrze pooglądać kolejne foty, a i nowe forum poznać- czasem choćby po to, aby zobaczyć co słychać u Kolegów za najbliższą granicą :rolleyes:

Kkwpk- już pewnie to se ne wrati, ale teraz też dolar nie stoi za wysoko, więc warto pomyśleć, a sam wiem jak to po czasie niektóre decyzje chętnie by się zmieniło. A drożeć- prawie wszystko drożeje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Marinemastera od 2009. Od tego czasu praktycznie nie schodzi z mojego nadgarstka. Z przyjemnością odpowiem na pytania odnośnie tego zegarka i jego użytkowania. Pytajcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ty dopiero teraz się ujawniasz? Wstydz się ! :)

 

Dawaj no jakieś foty nadgarstkowe :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze pytanie o jakość wykonania. Jeśli miałeś Seiko Sumo to czy można jakościowo te zegarki ze sobą porównać ? Chodzi nam głównie o usprawiedliwienie jakieś tak dużej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ty dopiero teraz się ujawniasz? Wstydz się ! :)

Dawaj no jakieś foty nadgarstkowe :)

Dobrze Michał prawisz :)

 

No to pierwsze pytanie o jakość wykonania. Jeśli miałeś Seiko Sumo to czy można jakościowo te zegarki ze sobą porównać ? Chodzi nam głównie o usprawiedliwienie jakieś tak dużej ceny :)

Nie kradnij moich pytań :)

 

Powiedz Kolego, bo może jesteś przypadkiem z okolic Wrocławia lub czasem gdzieś tu bywasz- byłaby wtedy ewentualnie możliwość zobaczyć go na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna Ci ta bestia :P

a odpisałbyś jeszcze na nurtujące pytania B)

może masz porównanie jeśli nie do Sumo, to do innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna Ci ta bestia :P

a odpisałbyś jeszcze na nurtujące pytania B)

może masz porównanie jeśli nie do Sumo, to do innych?

 

Przełknąłem ślinkę po nadgarstkowych....No Rolexa Suba to na pewno zamiata pod dywan jak roztocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze parę odpowiedzi na pytania odnośnie MM, nie tylko z tego wątku.

 

 

1. Jakość

 

Nie ustępuje ani Rolkowi ani Omedze. Przeplatane polerowane i szczotkowane płaszczyzny stali - powalające. Wskazówka godzinowa i minutowa ze szczotkowanej stali - nie widziałem lepszej w żadnym diver'rze. Z sekundową mogli się lepiej postarać bo to o ile nie mylę się identyczna z jakimś tańszym modelem Seiko (nie wiem czy w tytanowym Samuraju nie ma takiej samej). Monocase - genialny, szczególnie od strony dekla. Nie mam ani nie miałem Sumo, a zakup MM nie miał być zakupem lepszego Sumoki. Przy zakupie kierowałem się założeniami: zegarek z półki jakościowej Rolek, Omega ale nie rozpoznawalny dla ludzi, którzy nie znają się na zegarkach. O prestiżu napiszę w kolejnym punkcie.

 

2. Hardlex

 

Zegarek mam od 2009 i nie mam żadnej ryski. Dodam, że zegarek spadł mi z wysokości 1,5 m na płytki i odrobinę zadrapał się bezel a szkło nic. Może to też spowodowane jest tym, że jednak szkło jest poniżej linii bezela. Z tego co czytałem to hardlex hardlexowi nierówny. W Samuraju udało mi się go zarysować ale to też przy przejechaniu ostrą krawędzią nieobrobionej stali. Dodatkowym plusem jeżeli chodzi o szkło jest jednostronny (od wewnątrz) antyrefleks.

 

3. Mechanizm

 

Jak doskonale wiecie ten sam co w GS tylko niedekorowany. Sam na żywca go z wiadomych powodów nie widziałem B) Bardzo stabilny jeżeli chodzi o dokładność, chociaż zegarek, który kupiłem nowy miał stałą odchyłkę +5s. Czytałem, że w Seiko nie przykładają się tak do regulacji tych mechanizmów (chociaż są ręcznie składane przez tych samych zegarmistrzów od GS) jak do GS, które są regulowane w 6 pozycjach. Po wizycie w serwisie i regulacji jest to jednak super dokładny mechanizm. Ostatnia wizyta (wszystkie z mojej winy, o tym w kolejnym pkt), po której wrócił mój MM 15.03.2011 dała mi taką dokładność, że od tego dnia go nie ustawiałem. Dzisiaj rano tj. 20.05.2011 sprawdziłem na moim kwarcu synchronizującym się z atomowym i było -14s. Tak na marginesie to zegarek noszę cały czas tj. nie zdejmuję w nocy.

 

4. Serwis

 

Nie ma co się bać serwisu w JP! Zegarek kupiłem od Katsu z http://www.higuchi-inc.com/ i jak coś trzeba zrobić w serwisie to mu się wysyła a on przekazuje dalej. Zegarek był w serwisie 2 razy, za każdym razem z mojej winy. Pierwszy raz, jak już opisywałem, spadł mi w łazience i odrobinę zarysowałem bezel (żona się smiała, że trzeba naprawdę dobrze się przyjrzeć aby coś zobaczyć) ale przy okazji się rozregulował na +20 na dobę. Wysłałem, wymienili bezel, wyregulowali i chodził +/1 0,5 s na dobę do świąt 2010 :P Czas oczekiwania na powrót to z transportem w jedną i drugą stronę ok. 2 miesięcy. Koszt: bezel i pełen przegląd $225

Drugi raz wysłałem w styczniu 2011 po tym jak pojechałem na sylwestra na mazury i jak z kolegami przez godzinę skuwaliśmy lód łopatami przed bramą wjazdową przy -15st. Niestety to walenie znowu rozregulowało MM, a ja go zapomniałem zdjąć.

 

Dodatkowy plus serwisu to chyba mentalność Japończyków. Tyle się naczytałem jak może wyglądać zegarek po powrocie z serwisu tj. rysy itp., że tutaj nigdy niczego nie mogłem się dopatrzyć. Wydaje mi się, że Japończyk szybciej zrobiłby sobie rysę na twarzy niż na zegarku klienta :)

 

Przykra niespodzianka spotkała mnie przy drugiej wysyłce a raczej powrocie bo okazało się, że nie wypełniłem deklaracji wyjazdowej towaru do kraju objętego cłem i przy powrocie przywalili mi VAT. Nie wiedziałem, że trzeba coś takiego robić. Przy pierwszej wysyłce nie miałem żadnych problemów bo Katsu załącza potwierdzenie nadania, na którym był nr seryjny. Przy drugim razie na nic nie zdały się tłumaczenia i musiałem złożyć reklamację do Urzędu Celnego. Tak więc uczulam na ten element.

 

5. Prestiż

 

Jak komuś zależy na prestiżu to niech nie kupuje tego zegarka. Zwraca on bardzo uwagę ale zazwyczaj konwersacja wygląda tak: "O nowy zegarek sobie sprawiłeś! A co to jest?" i odpowiedź: "Seiko" i to jest koniec dyskusji :) Dokładnie to o co mi chodziło, jak już pisałem wcześniej. Nie każdemu to może jednak odpowiadać bo jak wiemy powody zakupu mogą być różne...

 

PS.

Nie jestem Wrocławia ale z W-wy. Bywam też często w Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci wielkie dzięki B):P:)

aaa- powiedz jeszcze ile masz w nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci wielkie dzięki B):P:)

aaa- powiedz jeszcze ile masz w nadgarstku?

 

17,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225$ czyli ok 650zl za wymiane bezela i regulacje zegarka tak wysoko pozycjonowanego!!! Trzeba by to wysłać tym z ojczyzny Ammana.....nie dość, że poharatają zegarek to jeszcze puszczą klienta w samych skarpetkach.

 

Rysiek nie zastanawiaj się tylko zamawiaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Rolexa Suba to na pewno zamiata pod dywan jak roztocze.

Nie przesadzaj Marcin, nie przesadzaj :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.