Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Recommended Posts

Ostatni czy nie -  wrzucaj fotki bo to zacny zegar.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Czyżbym tylko ja tu został

Są inni, sa. Tylko zegarek na nadgarstek coś się dopchać nie może ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, M.Mike napisał(-a):


 


Są inni, sa. Tylko zegarek na nadgarstek coś się dopchać nie może ;)

No to trzeba zmienić kolejkę nadgarstkową 😉

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są jeszcze ostatnie okazy, u mnie Kon Tiki ma dożywocie😀

 

IMG_7609.thumb.jpeg.9adb43b675aa0118939828f150b85a7c.jpeg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minut temu, ledr napisał(-a):

Są jeszcze ostatnie okazy, u mnie Kon Tiki ma dożywocie😀

 

IMG_7609.thumb.jpeg.9adb43b675aa0118939828f150b85a7c.jpeg

U mnie również dożywocie.....z kilku powodów w tym osobisty 😒

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie nie ma dożywocia.  :D

Powiem więcej. Jest na wylocie. 

20250713_134123.thumb.jpg.0f4aad5c321da7606857e46c4866f2c0.jpg

Skoro jeszcze jest to dziś założył. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie wietrzona...

20250720_113641.thumb.jpg.570a85406ae16ceb39c2e6770d0fef28.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro w końcu wskoczyła na nadgarstek...

 

20250721_114923.thumb.jpg.e44c9f3d8466862d41e6688c2fd58bf9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, tts napisał(-a):

Skoro w końcu wskoczyła na nadgarstek...

 

20250721_114923.thumb.jpg.e44c9f3d8466862d41e6688c2fd58bf9.jpg

Pokazuj pokazuj. Ekstra się prezentuje z tym paskiem 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, kornel91 said:

Pokazuj pokazuj. Ekstra się prezentuje z tym paskiem 😀

 

23 minutes ago, deepex said:

Zgadzam sie, super zestaw!

Dank! Laury za dobór należą się Koledze @PistolPete. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i zapewne po tym sezonie, jak nie uda się go reanimować, trzeba będzie wymienić, a jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego. ;) Swoją drogą, to uświadamia mi jak ten czas szybko leci i jak ta Eterna zasiedziała się u mnie. 

On 6/20/2025 at 8:25 PM, ledr said:

Są jeszcze ostatnie okazy, u mnie Kon Tiki ma dożywocie😀

 

Ja to rozumiem, bo to świetny zegarek jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, tts napisał(-a):

 

Dank! Laury za dobór należą się Koledze @PistolPete. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i zapewne po tym sezonie, jak nie uda się go reanimować, trzeba będzie wymienić, a jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego. ;) Swoją drogą, to uświadamia mi jak ten czas szybko leci i jak ta Eterna zasiedziała się u mnie. 

Ja to rozumiem, bo to świetny zegarek jest.

Jak to nie uda się reanimować wytłumacz?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, kornel91 said:

Jak to nie uda się reanimować wytłumacz?? 

Oj! Chodziło o pasek... pewnie standardowe czyszczenie mydłem glicerynowym, podklejenie bo i klej zaczyna puszczać i zobaczymy. Zegarek ma się dobrze, choć po tylu latach pojawiło się pierwsze małe przebarwienie na lumie na godzinie dwunastej. W zeszłym roku przeszedł pierwszy w jego życiu pełny serwis. Mimo, że odchyłki i amplituda były poprawne, co by wskazywało na procedurę: "nie tykać!", po otwarciu smary się dosłownie wysypały. Suma sumarum: „To New Adventures!” i gramy dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, tts napisał(-a):

Oj! Chodziło o pasek... pewnie standardowe czyszczenie mydłem glicerynowym, podklejenie bo i klej zaczyna puszczać i zobaczymy. Zegarek ma się dobrze, choć po tylu latach pojawiło się pierwsze małe przebarwienie na lumie na godzinie dwunastej. W zeszłym roku przeszedł pierwszy w jego życiu pełny serwis. Mimo, że odchyłki i amplituda były poprawne, co by wskazywało na procedurę: "nie tykać!", po otwarciu smary się dosłownie wysypały. Suma sumarum: „To New Adventures!” i gramy dalej.

A no to pasek pewnie chłopaki z forum wydziergają. Ten jest świetny ale pewnie da się podobny zrobić 😀 ja w ciągu kilka miesięcy do Sinna chyba z 5 zrobiłem 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, kornel91 said:

A no to pasek pewnie chłopaki z forum wydziergają. Ten jest świetny ale pewnie da się podobny zrobić 😀 ja w ciągu kilka miesięcy do Sinna chyba z 5 zrobiłem 😀

O nie! Jeden mi w zupełności wystarczy. Co więcej, w myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego, najlepiej taki sam. 🤠

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, tts napisał(-a):

O nie! Jeden mi w zupełności wystarczy. Co więcej, w myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego, najlepiej taki sam. 🤠

Dobrze pamiętam, że to ten pasek z Watchgecko? Oni jeszcze w Unii wtedy byli... Teraz to nawet jak się taki sam znajdzie, to koszty wysyłki i opłaty wyjdą dwa razy takie:-(

Ale solidarnie trzymamy te Kon Tiki😆


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, ledr said:

Dobrze pamiętam, że to ten pasek z Watchgecko? Oni jeszcze w Unii wtedy byli... Teraz to nawet jak się taki sam znajdzie, to koszty wysyłki i opłaty wyjdą dwa razy takie:-(

Ale solidarnie trzymamy te Kon Tiki😆

To Herzog Vintage Horse.

 

Co do Watchgecko, to co prawda dawno nie kupowałem, ale jak widzę, używają zewnętrznego mechanizmu koszyka, więc ceny już uwzględniają nasz VAT. Niestety pozostają koszty przesyłki więc warto zrobić większe zakupy. 

 

Cóż innego zrobić z tymi Eternami, jak mają taką historię? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, tommly napisał(-a):

Wracam do klubu po latach :D

 

IMG_4159_s.jpg

Gratulacje Tomek :) Ze dwa tygodnie pocieszy 😁


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Gratulacje Tomek :) Ze dwa tygodnie pocieszy 😁

Eee raczej dłużej, na razie wyprz zakończona.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 22.07.2025 o 16:54, tommly napisał(-a):

Wracam do klubu po latach :D

 

IMG_4159_s.jpg

Graty. 

 

13 godzin temu, tommly napisał(-a):

Eee raczej dłużej, na razie wyprz zakończona.

Czas start.

🤣🤣🤣


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.