Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jak przystało na fana marki, chciałbym dokupić "partnera" dla mojej KonTiki FH. Mianowicie model Super KonTiki Black. Bardzo mi się podoba ta wersja. Super zestawik, paski, pudło no i limitacja, wszystko to dodaje smaku i ekskluzywności temu zegarkowi. Niestety ciężko jest obejrzeć i pomacać ten model. Czy ktoś z Was miał bliższy kontakt z tą wersją, a może ktoś go posiada? Generalnie chodzi mi o ogólne wrażenie oraz jakość czarnej powłoki. Do czego można ją porównać, to znaczy z powłokami innych producentów.

 

post-29121-0-08672100-1476338817_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anbru! Świetny! Jeden z fajniejszych i bardziej charakterystycznych diverków które widziałem. Niestety w twoim pytaniu nie pomogę, ale sam bym chętnie przygarnął! 

 

Co do jomashop, wpadła mi właśnie w oko ta 1948 bo chciałęm coś z tej serii z manufakturowym mechanizmem. Cena świetna chyba. 

Ale powiedzcie jak wygląda transakcja z tym sklepem, kupuje i płace kartą czy przez paypal? Są bezpieczni, wszystko dochodzi jak należy? 

I pewnie cło i vat gwarantowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracia Kontiki w koncu razem:)

14633584_10207485362676537_6159766856065


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna gratulacje ,niestety trafiła Ci się sztuka o której pisałem wyżej czyli spierdoolony napis Eterna-Matic (za duża czcionka) i okno daty (ramka nie wychodzi ponad tarcze jeżeli Cię to nie razi to ok,ja taką miałem i pozbyłem sie odrazu,Eterna się do tego przyznaje i jezeli masz gwarancje naprawiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze ja jakoś tego nie dostrzegam :) wydaje się jakby tak miało być i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle Ci się wydaje ;)

 

Tutaj prawidłowa czcionka,oczywiście nie mając do porównania dwóch egzemplarzy wydaje się ok ,jednak nie jest ok i to bardzo.

 

post-33440-0-04753100-1476450949_thumb.jpg

Edytowane przez KRWISTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ramką o co chodzi? pewnie w przypadku dokładnego porównania obu wersji bedzie to widoczne, ale bez tego jest to detal

 

Jestescie cos w stanie pomóc w kwesti jomashop? Jakie są wasze doswiadczenia? Bo może bym sobie coś zamówił. 

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ramką o co chodzi? pewnie w przypadku dokładnego porównania obu wersji bedzie to widoczne, ale bez tego jest to detal

 

Jestescie cos w stanie pomóc w kwesti jomashop? Jakie są wasze doswiadczenia? Bo może bym sobie coś zamówił. 

Co do Jomashop pisałem już kilka razy: to jest chyba największy serwis grey-marketowy w USA. Najniższe ceny prawie zawsze gwarantowane. Ja od nich zamówiłem eterne tangaroa (450$, w Polsce około 4-5 tys. zł), która nie dotarła do mnie z winy poczty (albo zgubili, albo ktoś ukradł przesyłkę). Po tej wpadce zgłoszenie i zwrot kasy zajęły mi dwa tygodnie - nic strasznego, trzeba ich czasem pomęczyć, wiem, ze z Europy może być z tym problem, bo najlepiej zadzwonić...

 

Druga kwestia to gwarancja, nie jest to gwarancja producenta tylko Jomashop, ale tak działa grey market. Przeceny na Jomashop sięgają 90% (tak jak w przypadku Eterny na mechanizmie in-house, która Ci się podoba), wiec cos za cos.

 

Ja z racji pobytu w USA mam wygodniej, ale gdybym chciał zamówić cos w bardzo atrakcyjnej cenie mieszkając w Europie to bym kombinował ze znajomymi, żeby uniknąć cła i VATu. Metod jest wiele.

 

Płacisz karta kredytowa, myślę, ze taka z Alior Kantora czy mBanku walutowa tez przejdzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle Ci się wydaje ;)

 

Tutaj prawidłowa czcionka,oczywiście nie mając do porównania dwóch egzemplarzy wydaje się ok ,jednak nie jest ok i to bardzo.

 

attachicon.gifWP_20160904_003.jpg

 

z większą wygląda lepiej, ale to subiektywna opinia...ciekawe z czego wynikają różnice...


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem jeżeli nie przeszkadza to ok,dla mnie jest to nie do przyjęcia, z czego to wynika nie wiem dostałem tylko info od Eterny że mogę to bez problemowo naprawić gwarancyjnie,najlepsze że kiedy wysłałem zdjęcia do Dolińskiego o co chodzi z tym zegarkiem ,stwierdził że to podróbka ;) ,zresztą kiedy śledzę czasami ten model na rynku to widzę ze same takie zostały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem jeżeli nie przeszkadza to ok,dla mnie jest to nie do przyjęcia, z czego to wynika nie wiem dostałem tylko info od Eterny że mogę to bez problemowo naprawić gwarancyjnie,najlepsze że kiedy wysłałem zdjęcia do Dolińskiego o co chodzi z tym zegarkiem ,stwierdził że to podróbka ;) ,zresztą kiedy śledzę czasami ten model na rynku to widzę ze same takie zostały...

pewnie zmienili podwykonawcę i im pokpili tarcze


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Jomashop pisałem już kilka razy: to jest chyba największy serwis grey-marketowy w USA. Najniższe ceny prawie zawsze gwarantowane. Ja od nich zamówiłem eterne tangaroa (450$, w Polsce około 4-5 tys. zł), która nie dotarła do mnie z winy poczty (albo zgubili, albo ktoś ukradł przesyłkę). Po tej wpadce zgłoszenie i zwrot kasy zajęły mi dwa tygodnie - nic strasznego, trzeba ich czasem pomęczyć, wiem, ze z Europy może być z tym problem, bo najlepiej zadzwonić...

 

Druga kwestia to gwarancja, nie jest to gwarancja producenta tylko Jomashop, ale tak działa grey market. Przeceny na Jomashop sięgają 90% (tak jak w przypadku Eterny na mechanizmie in-house, która Ci się podoba), wiec cos za cos.

 

Ja z racji pobytu w USA mam wygodniej, ale gdybym chciał zamówić cos w bardzo atrakcyjnej cenie mieszkając w Europie to bym kombinował ze znajomymi, żeby uniknąć cła i VATu. Metod jest wiele.

 

Płacisz karta kredytowa, myślę, ze taka z Alior Kantora czy mBanku walutowa tez przejdzie.

 

Pozdrawiam

 

 

Jak byś obszedł vat? niestety znajomych w usa nie mam, jedynie wysyłka bez pudła wchodzi w grę z tego co rozumiem tak? 

A jeszcze dodatkowe pytanko, czy niema ryzyka ze nie przepuszczą paska ze skóry aligatora? słyszałem że mogą być takie problemy. 

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się zdarzyć, że dostaniesz zegarek bez paska i klamry. Historia zna takie przypadki. Gadziny są zakazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakazane sa tylko takie bez certyfikatu CITES, a Eterna takowy ma na 100%... to raczej kombinacje ze strony celników... w końcu taki pasek warty jest z 1000 zł :) i co zabawne, pasek potrafią zdjąć ale klamerki już nie? Tylko sobie biorą komplecik? Szkoda gadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zmienili podwykonawcę i im pokpili tarcze

 

Tak jak Ci pisałem jeżeli nie przeszkadza to ok,dla mnie jest to nie do przyjęcia, z czego to wynika nie wiem dostałem tylko info od Eterny że mogę to bez problemowo naprawić gwarancyjnie,najlepsze że kiedy wysłałem zdjęcia do Dolińskiego o co chodzi z tym zegarkiem ,stwierdził że to podróbka ;) ,zresztą kiedy śledzę czasami ten model na rynku to widzę ze same takie zostały...

 

Dostałem odpowiedź od Eterny, zmiana tarcz spowodowana jest tylko i wyłącznie faktem, że ich zdaniem z większą czcionką lepiej wygląda...dziwna praktyka zwłaszcza w limitkach...


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji zmiany paska cyknąłem kilka fotek - tak na podtrzymanie tematu :)

 

post-5058-0-08154000-1477395741_thumb.jpg

post-5058-0-49543400-1477395845_thumb.jpg

post-5058-0-64139600-1477395904_thumb.jpg

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny - pasek dobrany pod kolor tarczy i lumy. Ale coś chyba nie pykło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz z poprzedniego zegarka ostał mi się pasek - sprawdziłem czy pasuje  :D

 

hm... też jakoś nie do końca mi to pasuje, ale... coś innego niż miałem ostatnio  :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też się nie widzi...


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:)

 

Jak dla mnie to ten zegar jest ciut za duży na Twoją rękę - przynajmniej w tej konfiguracji.

Nie lubię szmacianych pasków, dlatego też się na jego temat nie wypowiadam

Skoro jednak można na szmaciaku uwiesić 100% garniturę, to FH też :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.