Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pasków to rzeczywiście chyba warto rozejrzeć się na forum. Widziałem kilka fajnych produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Ale Eterna musiała jakoś posiąść prawa do wykorzystywania nazwy "Kontiki" i wizerunku tratwy. A okazuje się, że to być może tylko marketing a naprawdę na tratwie był Longines. 

Bardzo go przypomina ten model: 

(Ed: Chyba nawet to jego reedycja).

 

 

może dlatego, że w środku Longinesa była ETA :) i jakoś się z czasem dogadali :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że w środku Longinesa była ETA :) i jakoś się z czasem dogadali :)

Oryginał miał w środku własny mechanizm Longinesa (nakręcany ręcznie) 12.68N. Zegar o referencji 2340 został wyprodukowany w 1944r dla armii brytyjskiej - na zdjęciu z muzeum Kontiki, które zamieściłem kilka stron wcześniej w w tym wątku, nie ma już niestety na tarczy charakterystycznej strzałki, którą umieszczono potem w Heritage Military COSD - tak jak napisał pk_kamil, nawiązującym do Paratroopera.

Historia z sześcioma Eternami zrobionymi specjalnie dla uczestników wyprawy Kontiki dalej jest dosyć tajemnicza - wymienialiśmy jeszcze informacje z kilkoma osobami na WUS ale niewiele więcej udało się ustalić. Nikt nie wie, co się stało z tymi zegarkami, ślad po nich zaginął.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, czyli jest tajemniczo... marketing można zatem robić :)

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, czyli jest tajemniczo... marketing można zatem robić :)

Ja się na marketingu nie znam, ale Heyerdahlowi Eterna najwyraźniej pasowała, bo potem już brał na wyprawy i współpracował z firmą, bodajże nawet jego wnuk Olav zabrał też Eternę KonTiki na wyprawę śladami dziadka (Tangaroa, 2006r):

 

http://static1.squarespace.com/static/513cfbd8e4b0df53689240a3/t/517beee5e4b084782348f990/1434628970792/PH2J7548.JPG?format=750w


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy ta wersja, którą ma kolega msokol19 i kolega anbru to ta sama kolorystyka? Czy jednak się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ta sama. Jedna jest kremowa, druga biała. Z tego co pamietam tylko ta druga była na bransolecie. Mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Kremowa FH była łączona tylko z brązowym paskiem, biała i czarna - i z bransoletą i z paskiem.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czarną, super zegar. Tylko jak na moj nadgarstek brakło 2mm do L2L - mniej wiecej tyle ile mają FH z nowego wypustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie że nie :) bransoleta za szeroka i tarcza zupełnie inna niż w 42 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najładniejsza bez podziałki minutowej sama czysta forma,indeksy też ładniejsze, z bransą fakt masywna,ale z paskiem te 24mm gineło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na marketingu nie znam, ale Heyerdahlowi Eterna najwyraźniej pasowała, bo potem już brał na wyprawy i współpracował z firmą, bodajże nawet jego wnuk Olav zabrał też Eternę KonTiki na wyprawę śladami dziadka (Tangaroa, 2006r):

 

http://static1.squarespace.com/static/513cfbd8e4b0df53689240a3/t/517beee5e4b084782348f990/1434628970792/PH2J7548.JPG?format=750w

lansik :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6053092_GMG_0009.jpg

6053089_GMG_0012.jpg

6053090_GMG_0024.jpg

6053091_GMG_0018.jpg

6053093_GMG_0014.jpg

 

Mam i ja :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ale zbyt krótko i bardzo tego żałuję tym bardziej, że byłem bardzo zadowolony z tego modelu, cóż takie jest życie. Może kiedyś sobie kupię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, Sebastianie. W kolekcji masz jeszcze FC, Glycine, Fortisa. Elegancko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, Sebastianie. W kolekcji masz jeszcze FC, Glycine, Fortisa. Elegancko. :)

Dziękuję Łukaszu. Mam jeszcze Hamiltona, Eposa i długo by jeszcze wymieniać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu! :) Gratuluję Seba. Pamiętam jak dziś, że rozmawialiśmy o tej Eternie FH :) Bardzo ładna a i sama kolekcja zmienia się/powiększa na coraz ciekawszą :)

Dzięki!

Tak to fakt. Zastanawiałem się i kombinowałem, ale FH lazło za mną jak cień.

Wersja na pasku tańsza, co jest dodatkowym atutem. Za żelazem wciąż nie przepadam.

Myślałem też nad wersją XL, ale ta wykastrowana tarcza.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabytek fajny. Gratulacje. Zdjęcia lepszej jakości w większej ilości/post linkować możesz przez np zmniejszacz.pl.

Jak ogarniesz temat, to poprosimy więcej fotek tego cudeńka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem też nad wersją XL, ale ta wykastrowana tarcza.... :)

Co do kastracji bywały co prawda rzadko FH XXL ze środkiem od Date czyli falami - bardzo fajnie to wyglądało - Etka miała takie mody czy to ze środkami czy np wskazówkami ;)

Tak to wyglądało...

post-33440-0-02584900-1473331441_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kastracji bywały co prawda rzadko FH XXL ze środkiem od Date czyli falami - bardzo fajnie to wyglądało - Etka miała takie mody czy to ze środkami czy np wskazówkami ;)

Tak to wyglądało...

attachicon.gifC__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_213645_586_attachment.jpg

No i to jest zupełnie inna rozmowa. Gładki środek w FH jest IMO nie do przyjęcia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.