Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

No widzę, że pasek zacny się szykuje. To się pochwal jak wymienisz. Z czym teraz konkuruje KonTiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkuruje z .... a tu w klubie Eterny to chyba nie mozna pokazywać innych co ? :-) Bo nie wiem czy pokazywać heh

 

Jak majster od paska usłyszy, ze chcecie taki sam to Was prześwięci - te szwy to draństwo skomplikowane.

 

Edit

KSZYSIO wysłałem Ci na priv co tam jako alternatywę do Kontiki kupiłem.

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No alternatywa niczego sobie - będziesz musiał nosić na zmianę. Pamiętasz jak mówiłeś, że Eterna będzie na całe życie? Teraz to już tylko na pół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam dwa nadgarstki :-)

 

O to i pasek w całej okazałości - jeszcze nie u mnie, ale juz gotowy. Jest dokładnie taki jak zamówiłem, szycia, kolor, faktura skory tyle, że ..... w całości wymiata całkowicie ! Niech sie schowa oryginał za 700 zł.

 

Motylek docelowo bedzie wymieniony na taki z logo Eterny - juz sie tez robi.

 

Nie moge sie doczekać jak założę go do Eterny zamiast bransolety - powinien mocno odmienić ten zegarek.

post-12004-0-14941400-1487184786_thumb.jpg

post-12004-0-71000800-1487184798_thumb.jpg

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście świetna cena. W Jubitomie maja tez promocje na ten model co ja mam tylko na pasku - 4600 zł.

 

Wszystko ekstra, ale trochę słaby kierunek z tymi cenami - psują sobie markę i pokazują, ze ich produkty były zawsze przewartościowane mimo, ze wzgledem konkurencji wcale nie były. Zaraz beda w cenach Tissotow i Certin.

 

 

Michał ten pasek bardzo ładny - gratuluję ;)

Dzięki :-) Dlugo nad nim główkowałem - no ale cała robotę robi wykonanie.

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba się i będzie pasował do Etki , trochę ja uszlachetni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście świetna cena. W Jubitomie maja tez promocje na ten model co ja mam tylko na pasku - 4600 zł.

 

Wszystko ekstra, ale trochę słaby kierunek z tymi cenami - psują sobie markę i pokazują, ze ich produkty były zawsze przewartościowane mimo, ze wzgledem konkurencji wcale nie były. Zaraz beda w cenach Tissotow i Certin.

 

 

 

Dzięki :-) Dlugo nad nim główkowałem - no ale cała robotę robi wykonanie.

Mi wydaje się, że przewartościowanie marki nie dotyczy tylko naszego kraju. Ceny u nas są absolutnie z d... popatrzcie na kwoty transakcji na rynkach wtórnych. A pózniej porównajcie je z cenami z metki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porównać ceny na półce sklepowej i ceny transakcyjne w tymże sklepie. Już w tym momencie widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko ekstra, ale trochę słaby kierunek z tymi cenami - psują sobie markę i pokazują, ze ich produkty były zawsze przewartościowane mimo, ze wzgledem konkurencji wcale nie były. Zaraz beda w cenach Tissotow i Certin.

Nie bardzo rozumiem. Dlaczego tu ma być inna sytuacja niż w innych biznesach? Zegarki mają być jakieś wyjątkowe? To, że są przeszacowane, to wiemy, bo to dobro luksusowe ale nie bardzo rozumiem, dlaczego sprzedawca czy producent nie możne sprzedać taniej niż sprzedawał wcześniej? Coś komuś obiecał?

 

Tzw. dobra luksusowe mają taką właściwość. Jak kogoś stać na nie to raczej nie przejmuje się tym czy stracą na wartości czy nie...

 

Laik jak kupi czy dostanie taki zegarek na całe życie przecież nie będzie latał po sklepach i sprawdzał czy ceny mu nie obniżyli, tylko cieszył się z tego co ma.

 

My maniacy, dzięki takim akcjom możemy sobie pozwolić na więcej i kupić zegarki, których pewnie byśmy normalnie nie kupili.

 

Jak będą robić w cenach Tissotów czy Certiny, to oznacza tyle, że będę mógł na Eternach "zupę gotować". ;) Od przybytku głowa nie boli.

 

Luz, Koledzy. Medal ma dwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie, Zobacz jak jeszcze 3 lata temu Kontiki trzymały cene na naszym bazarku - Kontiki to było cos :-)

 

Teraz koledzy maja problem sprzedac nowe za 3000 zł - nowe ! Pewnie ze lepiej kupic taniej, ale jak sam zauważyłeś medal ma 2 strony,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 3 lata temu, na bazarku były Kontiki w innych referencjach. Wracamy do punktu wyjścia i dyskusji, w którą stronę (IMO złą) poszła stylistycznie firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie, Zobacz jak jeszcze 3 lata temu Kontiki trzymały cene na naszym bazarku - Kontiki to było cos :-)

 

Teraz koledzy maja problem sprzedac nowe za 3000 zł - nowe ! Pewnie ze lepiej kupic taniej, ale jak sam zauważyłeś medal ma 2 strony,

 

To inne KonTiki były i też każdy marudził, że są drogie. Patrz, że ludzie nie lecą szturmem aby stare Date kupować, mimo że w por. z MSRP są tanie. Jakby były nadal po 3k (stare), kupowalibyśmy jak szaleni, a znając życie po zakupie przechodzilibyśmy w tryb marudzenia na ceny (to powyżej)... ;) Teraz jak stara Date, kosztuje 4k i to jest nadal cena atrakcyjna, to pojawia się marudzenie, że nie NIB tylko prawie nowa, że nie ma bransolety, etc... No nie dogodzisz. 

 

Co do nowych, po prostu nie chcą się przyjąć... reedycja była tym czymś czego ludzie chcieli. Oczywiście, od momentu powstania KonTiki nie zawsze wyglądała tak jak nasza stara Date czy FH no ale te nowe... zostańmy przy tym, że się nie spodobały szerszej publiczności, a stąd niedaleko do obniżenia cen.

 

Bo 3 lata temu, na bazarku były Kontiki w innych referencjach. Wracamy do punktu wyjścia i dyskusji, w którą stronę (IMO złą) poszła stylistycznie firma.

 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie tylko problem w cenach jest ale w pozyskaniu nowych egz. o starszych referencjach - to dlatego ceny idą w górę, bo coraz trudniej je zdobyć. Nowe KonTiki imo nie są jakieś brzydkie, są po prostu inne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie tylko problem w cenach jest ale w pozyskaniu nowych egz. o starszych referencjach - to dlatego ceny idą w górę, bo coraz trudniej je zdobyć. Nowe KonTiki imo nie są jakieś brzydkie, są po prostu inne ;)

Ja tam problemu z pozyskaniem starszych referencji nie mam. Kwesta co kto chce i za ile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o nowych, nieużywanych sztukach? Ja poszukuję KonTiki ze złotymi indeksami i dużymi trójkątami i jakoś nie ma - jedynie używki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o nowych, nieużywanych sztukach? Ja poszukuję KonTiki ze złotymi indeksami i dużymi trójkątami i jakoś nie ma - jedynie używki :(

Piszę o różnych sztukach. Jak się chce to się znajdzie. Będę miał na uwadze, że szukasz. Co jest złego w używanej? Jak jest w dobrym stanie, to czemu nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak naprawdę chcecie poszukać po świecie i zacząć od szerokiego spektrum (czyli zarówno używki jak i nówki, zarówno bez gwarancji, z koniecznością dopłaty VAT, itp.): to ja mam swój sprawdzony sposób - głównie na używki - przez Lionseek: http://www.lionseek.com/watches

Wbijacie markę i model, albo nawet sam model i są oferty z całego świata, włącznie z WUS, ale nie tylko. A na samym WUS używane Kontiki chodzą w okolicach 600-700 USD (oczywiście mówimy o starszej wersji), tylko trzeba przekonać sprzedawcę do wysyłki do Polski:-)

Sam z giełdy WUS kupowałem już dwa razy - za każdym razem wszystko było w porządku, płatność Paypalem.

 

EDYTA: Krzysio, tu masz świeżą ofertę z WUS: http://forums.watchuseek.com/f29/nib-eterna-kontiki-mens-watch-model-1220-41-67-1183-a-4009338.html

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak naprawdę chcecie poszukać po świecie i zacząć od szerokiego spektrum (czyli zarówno używki jak i nówki, zarówno bez gwarancji, z koniecznością dopłaty VAT, itp.): to ja mam swój sprawdzony sposób - głównie na używki - przez Lionseek: http://www.lionseek.com/watches

Wbijacie markę i model, albo nawet sam model i są oferty z całego świata, włącznie z WUS, ale nie tylko. A na samym WUS używane Kontiki chodzą w okolicach 600-700 USD (oczywiście mówimy o starszej wersji), tylko trzeba przekonać sprzedawcę do wysyłki do Polski:-)

Sam z giełdy WUS kupowałem już dwa razy - za każdym razem wszystko było w porządku, płatność Paypalem.

 

EDYTA: Krzysio, tu masz świeżą ofertę z WUS: http://forums.watchuseek.com/f29/nib-eterna-kontiki-mens-watch-model-1220-41-67-1183-a-4009338.html

Ubiegłeś mnie! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłeś mnie! ;)

Oj tam, oj tam - ciągle do wzięcia :P


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam - ciągle do wzięcia :P

Ja nie o tym, bo już mam. Właśnie wklejałem wyniki wyszukiwania z LS dla tej referencji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już patrzę, bo jestem żywo zainteresowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, policzyłem i wychodzi zakup z podatkiem ok 1160 USD x 4,0956 = 4750zł to jednak sporo. Używka na bazarku ostatnio była 3200zł a egz białej FH za 3600zł. Przegapiłem sprawę, bo nowa w outlecie u Dolińskiego była do wzięcia za 4000zł :(

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.