Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Takiej właśnie teraz szukam do porównania z czarną wersją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolar jest po ok 4.35. a jak przez bank przejdzie to i 15-20 gr więcej. tak więc trochę inaczej to wygląda;-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

dolar jest po ok 4.35

Przez Ciebie o mało zawału nie dostałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa Sorry

 

to oczywiście euro:-)

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Michal pasek bardzo ladnie pasuje do zegara. Widac, ze sprawia Ci duzo radosci.

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spatz - dokładnie tak i o to wlasnie chodzi w każdym hobby :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek za 300$ i pierwszy szwajcar w kolekcji :) Prezentuje się bardzo ładnie.

TnNBxO0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny też kiedyś się nad nim zastanawiałem za tą kasę ?Czemu nie lecz rozmiar nie ten...za mała na moją łapę

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, wygląda nieźle i cena bardzo przystępna, zwłaszcza na bransolecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małą łapę i dla mnie 40mm to idealny rozmiar. Zegar fajny i praktyczny, na lustro wypolerowany jest tylko po bokach koperty, ma przedłużkę w klamerce i dokręcaną koronkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten zegar na żywo i jest niezły w swoim przedziale, ale u mnie zginął na nadgarstku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver spod znaku Eterny jakoś do mnie nie przemawia. To trochę przerost formy nad treścią ;) Mechanizm jak podają to : Eterna 3902A caliber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver spod znaku Eterny jakoś do mnie nie przemawia. To trochę przerost formy nad treścią ;) Mechanizm jak podają to : Eterna 3902A caliber.

 

Dlaczego? Divery Kontiki przecież jest nieodłączną częścią historii marki. (np http://manufakturaczasu.pl/eterna-kontiki-super/)

 

Kaliber 39x: https://www.hodinkee.com/articles/dissecting-the-new-eterna-caliber-39

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, że Diver KonTiki mnie nie pasuje, bo postrzegam marke w kontekście garniturowców ;) Co do napędu to artykuł nie wyjaśnia do końca czy to Eta Czy Sellita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, że Diver KonTiki mnie nie pasuje, bo postrzegam marke w kontekście garniturowców ;) Co do napędu to artykuł nie wyjaśnia do końca czy to Eta Czy Sellita.

 

Linia KonTiki to zegarki sportowe. Nie ma to także znaczenia jak ja je postrzegam. Takie mają DNA.

 

Ani ETA, ani Sellita, co zostało napisane. Artykuł jest dobrym punktem startowym do dalszych poszukiwań.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, choć Eterna to taki zegarek może sportowy, ale również nienachalnie elegancki. Diver już taki nie jest niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, że Diver KonTiki mnie nie pasuje, bo postrzegam marke w kontekście garniturowców ;) Co do napędu to artykuł nie wyjaśnia do końca czy to Eta Czy Sellita.

Krzysio, całą markę tak postrzegasz? Rzadko która marka specjalizuje się w jednym typie zegarków - Eterna ma cały wachlarz w ofercie, a np. Super Kontiki to już bardzo sportowe zegarki... Wielką zaletą Kontiki jest też to, że ich charakter można dopasować do okolicznością zmianą paska/bransolety:-)

Werk 3902A to mechanizm manufakturowy, który - tak jak pisał Tomek - nie ma wiele wspólnego z ETĄ, czy Sellitą:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysio, całą markę tak postrzegasz? Rzadko która marka specjalizuje się w jednym typie zegarków - Eterna ma cały wachlarz w ofercie, a np. Super Kontiki to już bardzo sportowe zegarki... Wielką zaletą Kontiki jest też to, że ich charakter można dopasować do okolicznością zmianą paska/bransolety:-)

Werk 3902A to mechanizm manufakturowy, który - tak jak pisał Tomek - nie ma wiele wspólnego z ETĄ, czy Sellitą:-)

Nie bardzo... Ciężko uratować "prezent" w postaci designu nowej KonTiki jaki sprezentowano nowym właścicielom. ;)

 

Leszku, kiedy Super KonTiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo... Ciężko uratować "prezent" w postaci designu nowej KonTiki jaki sprezentowano nowym właścicielom. ;)

 

Leszku, kiedy Super KonTiki?

No jasne, o zaletach Kontiki pisałem bardziej w kontekście starszej wersji Date, bo nowa jest rzeczywiście zdecydowanie "elegancka"...

A Super Kontiki? Czekam na program 10.000+ dla miłośników zegarków, bo póki co są niestety pilniejsze wydatki;-)

A Krzysio zainspirował mnie do pogmerania przy ubranku mojej eleganckiej Kontiki - zrobiłem z niej takiego łobuza przy pomocy mojego ulubionego pasiora od Spinnera:

 

Kontikilobuz01.jpgfree upload

Kontikilobuz02.jpgupload photos

Kontikilobuz03.jpgupload a picture


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku , rozumiem, że każdy producent chce zadowolić jak największą rzeszę klientów, to oczywiste. Napisałem, że ten model mnie nie podchodzi, kto inny może być zachwycony - rzecz gustu.

Twoja Eterna podoba mi się niezmiennie :) nawet jako łobuzica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.