Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ciekaw jak wygląda od spodu i jest nieźle, tylko dlaczego w bransolecie piny nie są skręcane ? Widzę, że bransoleta inna niż w KonTiki.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zegar w stylu garniturowiec z aspiracjami ma wyglądać na delikatny, to i bransoleta cienka. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak do końca to raczej garniturowcem go nazwać nie można, koperta też za cienka nie jest. W każdym razie gratulacje ! 

Jak pisałem, chciałem takiego kiedyś kupić. Ceny z metki chyba nie jest wart, co? Jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowym garniturowcem nie jest, swój rozmiar ma.

czy jest wart cenę z metki? a który zegarek jest? musiałbym wystawić na bazarek i zobaczyć ile dostanę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo na licytację na portalu. Bardziej chodziło mi jak go oceniasz, jakościowo itp bo jednak też nie kupowałeś na żywo.

Jakieś plusy, minusy, rozczarowania?  Wydaje mi się że na jakimś np brązowym pasku, takim dość solidnym, też by mógł fajnie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest wart cenę z metki? a który zegarek jest? musiałbym wystawić na bazarek i zobaczyć ile dostanę :P

500+ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co nie widać na zdjęciach przed zakupem

wielgaśny plusior - płynąca mała sekunda. miałem porównanie z którymś Orientem. różnicę widać.

+ fajnie zrobiona koronka

+ ładnie zdobiony mechanizm (pewnie mógłby być lepiej)

 

na minus dałbym bransoletę. w zwykłych kontiki jest "solidniejsza", ale ta chyba po prostu ma być delikatniejsza. jakiś porządny paseczek pewnie nie zaszkodzi - coś zapewne wybiorę.

rozczarowań specjalnych nie ma. pewnie mogliby zrobić 100m, ale że jest 50m wiedziałem od początku. do wody go nie będę brał :)

 

nie mam porównania z zegarkami z tej półki cenowej. generalnie widać, że do najtańszych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, co do ceny z metki, to przy Rolku już np tak dużo się nie urwie. Pytanie po prostu źle zadane przeze mnie  :P

Koronka właśnie już wcześniej rzuciła mi się w oczy na Twoim ostatnim zdjęciu, ciekawie z tymi kulkami wykończona.

Ogólnie zegarek dość rzadki, przynajmniej na forum chyba nie było. No i powtarzam się ale czasami wkurza mnie rezerwa w okolicach 38h więc duży plus za te ~65h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa w granicach 42H to raczej standard i narzekać nie ma co. Podsumowując zegarek jest bardzo ładny. Ja bym go widział na przystojnym pasku z aligatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jak cena - katalogowej nie dałem :)

koronka naprawdę fajna, nie wiem jeszcze co to za kamyczki, fajnie się błyszczą pod odpowiednim kątem.

 

zegarek zbyt popularny nie jest. trochę to GMT mi przeszkadza, ale coś za coś.

 

mnie 38h rezerwy mocno wkurza. na weekend mało chodzę w zegarku i często mi takie nie wytrzymywały do poniedziałku. dlatego Seiko SARX z 6r15 i 50h rezerwy był przydatny. 65h robi masakrę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąć Eternę z taką rezerwą - marzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie juz -  ale mam smutna wiadomosc :(

 

Lada dzien na dniach Firma Eterna zakonczy swoja dzialalnosc - poprostu oglosi upadlosc !!

Chyba ze by sie stal cud i ktos  wykupi razem z zadluzeniem ( szacowane na ok 800tys Frankow a straty jakie Eterna miala przyniesc za 2016 siegaja ok 8.Mil. Fr przy obrocie 21Mil. Fr.)

Dnia 17.11.2016 Firma zlozyla pozew o postepowaniu sanacyjnym

Do 30.01.2017 byl termin skladania pozwow wierzycieli .

Na dniach ma byc ogloszona upadlosc Firmy.

 

 

Problem powstal w 2011 roku kiedy rodzina Porsche sprzedala Firme Chinczykom  -Hon Kwok Lung - Grupa Citychamp od tamtej pory narastaly konflikty jak i zadluzenie az do byc moze  upadlosci .

Byc moze bylo to celowe dzialanie w pozbyciu sie Konkurencji

Edytowane przez Normad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaga?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli firma ogłosi upadłość to w efekcie i tak ktoś ją kupi ;) To zwykle wewnętrzna decyzja finansowa. Same zegarki są niezłe i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, to bardzo dobry wynik. Jak wygląda odchyłka czasu w tym zegarku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwal się jaki jest końcowy wynik


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy go dobrze nakręcić. Skoro wytrzymuje 3 doby, to spokojnie można ustalić dokładność wskazań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś wyjątkowy egzemplarz


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś mocno machać ręką :) na pewno w przyszłości muszę mieć choć sztukę właśnie z większą rezerwa chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.