Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie napisałem, że mi się podoba. Ten akurat ocieka złotem i niektórzy o nim marzą. Ja wolę KonTiki i Soleur Moonphase jeśli chodzi o markę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas koperta już nie powinna się tak świecić. Czekam na jednego brązowego divera. Muszę doczytać czy od razu coś z nim robić / jakaś woda z solą czy coś / czy zostawić go niech się sam "starzeje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery to nie moja bajka. Mam jeden egz. innej marki i wystarczy, bo używany jedynie latem na urlopie ;)


Ten złoty się może podobać, ale aż szkoda go kąpać w morzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas koperta już nie powinna się tak świecić. Czekam na jednego brązowego divera. Muszę doczytać czy od razu coś z nim robić / jakaś woda z solą czy coś / czy zostawić go niech się sam "starzeje"

 

Nic nie robić. Widział Kolega klasyczny moździerz i walkę aby go doprowadzić do połysku? ;) Wodę z solą zaaplikujesz jak pojedziesz na wakacje nad morze. 

 

Chyba, że chodzi o to:

 

Panerai-LUMINOR-SUBMERSIBLE-1950-3-DAYS-

 

blogger-image--2010529249.jpg

 

Oris-Bronze-Carl-Brashear-LE-8-1.jpg?x96

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta KonTiki Bronze piękna ! , bije wszystko na brązie Orisy,Tudory itp....wreszcie poszli po rozum do głowy i wyszedł piękny zegarek na miarę Eterny, in house,ceramika na bezelu, piękna tarcza indeksy ,fajny materiał i limitka 300szt - mam nadzieję że się załapie !

 

Ciekawi mnie również czy będzie w specjalnym secie czy zwykłe pudło...

Edytowane przez KRWISTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak to nie chce. Chyba je z Titanica wyłowili  :D

Myślę, że po prostu zegarka trzeba używać i dać czasowi działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem....kilka dni temu w tym wątku było pisane że firma bankrutuje a tu takie nowości wychodzą? Swoją drogą nowa Eterna Kontiki przepiękna brąz czy nie wygląda świetnie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, od kilku lat nie pokazali nic czym można byłoby się ekscytować. Może to jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda

Moim zdaniem ta wersja była ostatnią udaną lecz to tylko moje zdanie,bez urazy do posiadaczy nowszych bed61ff890bc61d3faa121b9c0586d9c.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne te nowe KonTiki ale Sellita w Eternie nie przystoi tej marce. Na dodatek koperta 44 mm jak w limitce, szkoda.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biało - Złota KonTiki bardzo ładna, ale aktualnie ciężko spotkać niestety. Szukam nieużywanego egzemplarza i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebay jest chyba jedna NIB ale cena nie najniższa

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem....kilka dni temu w tym wątku było pisane że firma bankrutuje a tu takie nowości wychodzą? Swoją drogą nowa Eterna Kontiki przepiękna brąz czy nie wygląda świetnie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Witam

 

Najnowsze wiadomosci na temat kryzysu Eterny sa zadawalajace i mam wielka nadzieje ze uda sie ocalic Firme

 

Wybrano nowy zarzad Eterny i zaczeto juz realizowac restrukturyzacje Firmy oraz splacac zadluzenia.

 

Dodatkowo wyczytalem ze ma sie zmienic profil marketingowy- maja w planach dotrzec bardziej do mlodszej grupy klijentow i przejsc na styl sportowy z nizszym pulapen budzetowym

 

https://www.nzz.ch/wirtschaft/eterna-chef-davide-traxler-an-der-baselworld-in-zwei-monaten-sind-alle-rechnungen-bezahlt-ld.153035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, na czym ma polegać strategia dystrybucji poprzez Amazona, skoro już teraz Eterny można kupić na niemieckim, czy włoskim, a także brytyjskim Amazonie (ale oczywiście głównie od sprzedawców nieautoryzowanych...). Będą zachęcać AD do wystawiania na Amazonie? Przez obniżanie progów cenowych - bo autoryzowanym przecież producent narzuca dolny próg (podobno)? Czy producent bezpośrednio wystawi towar???


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku zauważ, że na Amazonie ceny nie należą do najniższych niestety. Być może Eterna pójdzie z dystrybucją różnymi kanałami, tymi marketowymi także. Wszak już to robiła m in. w Niemczech. Odzyskują środki pozbywając się zasobów magazynowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku zauważ, że na Amazonie ceny nie należą do najniższych niestety. Być może Eterna pójdzie z dystrybucją różnymi kanałami, tymi marketowymi także. Wszak już to robiła m in. w Niemczech. Odzyskują środki pozbywając się zasobów magazynowych.

Tak, tylko w artykule, na który powołuje się Normad, jest mowa o nowej strategii sprzedaży poprzez Amazon (de, it i es) tak, jakby do tej pory nie można było tam kupić Eterny. Ciekawi mnie istota tej strategii:-) Co zamierza zrobić sam producent, czy też jego specjaliści od dystrybucji... Zasobów magazynowych pozbywają się już od dłuższego czasu, w Chinach mają zupełnie niezależną politykę marketingową, teraz wypuszczają nową linię diverów Kontiki - pytanie czy np. sprzedawać je chcą tylko przez internet, żeby zejść z ceną? Tutaj przykładem obniżania marży może być Christopher Ward - firma, która od początku prowadziła sprzedaż wyłącznie przez internet, ale to zupełnie inna bajka na piramidzie prestiżu, z inną historią, więc w przypadku Eterny odwracanie strategii marketingowej po latach obecności na rynku sklepowym wydaje mi się karkołomnym zabiegiem... Musimy zdaje się poczekać na więcej informacji ze źródła, chyba że firma jeszcze dobrze sama nie wie, co chce zrobić:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, ze sprzedając swoje zegarki po marketach czy w Amazonie itp. firma traci swój status i kieruje się na inną półkę marketingowo. Posiadanie Eterny jako towaru niszowego dobrej jakości było swego rodzaju marzeniem o porządnym zegarku z tradycją. Nowe wzory to już bardziej produkty budżetowe może z paroma wyjątkami. Stare dobre wzory niestety już nieprodukowane i kupić coraz trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam dlaczego Eterna która stworzyła firmę Eta wkłada mechanizm Sellita ?Dla oszczędności ?

To powinno być wiadome Eta w Eternie lub inhouse werki skoro jest na półce z prestiżowymi markami. Warto dziadować?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już omawiany. Eta nie należy do Eterny i obsługuje jedynie kilka znanych marek. Nie ma pośród nich Eterny stąd imo wcale nie gorsza Sellita 200 lub 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to przeoczyłem lecz czytałem że Eterna stworzyła firmę Eta

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ETA należy do Grupy Swatch i właściwie już tylko do marek tej grupy trafiają mechanizmy Ety. A paradoks polega właśnie na tym, że Eterna, z której Eta się wywodzi nie może nabywać tych mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś nową KonTiki na Sellicie 200-1 ( druga wersja werka ) z innym zegarkiem z mechanizmem Eta i porównanie dokładności chodu wyszło na korzyść Sellity. Uważam, że nie ma reguły i zależy jak się trafi.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie w ogóle nie ma sensu, bo przecież sam wiesz że nawet te same modele z tą sama Etą mogą mieć różne odchyłki. Jak napisałeś, nie ma reguły. No może lepsze wersje w sensie elabore, top grade będą zawsze dokładniejsze ale też zależy jak zostały wyregulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.