Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie takie maleństwo, zabidzone się trafiło. Ratować tarcze, czy pozostawić patyne?

Czym ewentualnie możnaby ją oczyścić? Pronto, spray do czyszczenia monitorów?:)

 

post-86243-0-06249200-1469710508.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Czym ewentualnie możnaby ją oczyścić? Pronto, spray do czyszczenia monitorów? :)

Jeszcze zapomniałeś o mydełku Palmolive w płynie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do oryginalności tarczy Delbany @tom1303 może się przydadzą zdjęcia moi tarcz. Oczywiście 100% pewności nigdy nie m, ale napisy raczej są oryginalne. 

post-57210-0-26785600-1469818154_thumb.jpg

post-57210-0-65063900-1469818162_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A u mnie stacjonują takie skromne, nieodnawiane ale oryginalne delbanki :)  :)  Napis "17 jewels INCABLOC itd" w ostatniej z prawej coś nie wyszedł na zdjęciu - w rzeczywistości jest pełny i w bardzo dobrym stanie 

 

Mam jeszcze Vegę (czyli jeszcze przed połączeniem z delbną) ale wskazówka minutowa z innej parafii :angry:  

 

ihost_1469867192__5733837_img_20160730_1 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy bardzo fajne i w nie najgorszych stanach.

Bardzo ładny komplecik. Zachęcam do szukania kolejnych do kolekcji ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas tu chyba tylko Jerzyk pomoze. Szczegolnie interesuje mnie opinia dotyczaca napisow na tej 17-sto kamieniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Coraz trudniej o dobry zakup, wiele jest bardzo zniszczonych albo mocno pokombinowane (oczywiście nie tylko delbany). Nie tak bardzo często kupuję zegarek, a jeśli to taki co zostaje w kolekcji (jeszcze nie sprzedałem żadnego, a mam grubo ponad setkę)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Coraz trudniej o dobry zakup, wiele jest bardzo zniszczonych albo mocno pokombinowane (oczywiście nie tylko delbany). Nie tak bardzo często kupuję zegarek, a jeśli to taki co zostaje w kolekcji (jeszcze nie sprzedałem żadnego, a mam grubo ponad setkę)

Ja czasami cos sprzedaje ale w sumie i tak ich jakos przybywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kolekcja Delbanek na początek  :wub:

Co do zegarków Wega , Sam posiadam kilka sztuk . Wegi były produkowane równolegle z Delbaną chyba do lat 90 tych

 

Witam.

 

A u mnie stacjonują takie skromne, nieodnawiane ale oryginalne delbanki :)  :)  Napis "17 jewels INCABLOC itd" w ostatniej z prawej coś nie wyszedł na zdjęciu - w rzeczywistości jest pełny i w bardzo dobrym stanie 

 

Mam jeszcze Vegę (czyli jeszcze przed połączeniem z delbną) ale wskazówka minutowa z innej parafii :angry:  

 

 

post-38106-0-06841700-1469870062_thumb.jpeg

post-38106-0-33739200-1469870116_thumb.jpeg

post-38106-0-51776300-1469870153_thumb.jpeg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas tu chyba tylko Jerzyk pomoze. Szczegolnie interesuje mnie opinia dotyczaca napisow na tej 17-sto kamieniowej.

Bardziej chodziło mi o podobieństwo napisów w tej 25 kamieniowej. Są zachowane inne proporcje niż w "17". To o czym pisał Jerzy, że w siedemnastce napisy układają się i symetrycznie i narastają, natomiast w "25" dwa pierwsze wiersze tworzą inny układ i nie zachowują dotyczczasowych proporcji. Tak jest w Twojej i mojej "21".     

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o podobieństwo napisów w tej 25 kamieniowej. Są zachowane inne proporcje niż w "17". To o czym pisał Jerzy, że w siedemnastce napisy układają się i symetrycznie i narastają, natomiast w "25" dwa pierwsze wiersze tworzą inny układ i nie zachowują dotyczczasowych proporcji. Tak jest w Twojej i mojej "25".

Mi chodzilo o intensywnosc koloru napisow (wszystkich czarnych i Automatic) w tej "17". Sa one porownywalne do mojej delbany. No i ta literka "c"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o intensywnosc koloru napisow (wszystkich czarnych i Automatic) w tej "17". Sa one porownywalne do mojej delbany. No i ta literka "c"

Twoja literka C ta z kropą na końcu , nie jest pierwszą literką z taką powiedzmy wadą  tu na tym temacie Delban . Takie kropki na końcu były także na innych literkach w innych delbanach co wskazuje na np. zawahanie piszącego np. powiedzmy rapitografem. Dzisiaj zakłady robiące restaurację starych zegarków ,napisy robią tamponiarką.

Według Mnie jeżeli Delbana miała technologię podobną do tamponiarki w latach np 1950-70 , to te dwie literki C powinny być identyczne

 

Z powodu braku danych o technologi robienia tych napisów , trudno podjąć decyzję na 100 % czy tak ma być .Delbana pomimo Naszych próśb nie odpowiada na Nasze maile w sprawach technologi , zdjęć i rysunków . ( Ja Sam pisałem do Nich w tej sprawie i nawet nie odpowiedzieli ) Koledzy z innych tematów Mają więcej szczęścia , tam firmy dbają o Swój wizerunek i historię .

 

Co do świeżości ( intensywności )  napisów w Twoim przypadku czarnych , można przyjąć teorię   że szkiełko , lub szkiełka w Twoim zegarku były idealnie dopasowane i np farba się nie utleniała się . lecz mogło być odwrotnie i dlatego ktoś postanowił napisy odnowić . Jak widzisz same niedomówienia i pytania  :wacko: Niby budżetowy zegarek , a tyle problemów . Może dlatego U Nas jest tak ciekawie i co jeden, to detektyw amator  :lol:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz Sawcio. Ciekawie jest to swieta racja. Wczesniej uwazalem, ze duzo wiem o zegarkach. Od momentu rejestracji na Forum stwierdzilem z czasem , ze cos tam troche wiedzialem... ale napewno nieduzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Delbanka już po spa. Etapy pośrednie czyszczenia w wątku dyskusji ogólnej.

post-57210-0-98144800-1469954303_thumb.jpg

post-57210-0-07037900-1469954307_thumb.jpg

post-57210-0-39376400-1469954309_thumb.jpg

post-57210-0-64704700-1469954312_thumb.jpg

post-57210-0-06459100-1469954316_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie  zegarek odnowiłeś  :wub: Wielki szacun dla Ciebie i Arka że macie cierpliwość , żeby każdy rowek z osobna tak doczyścić metoda ręczną  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku super wyszło
Następna odratowana . :)
@tom1303 co do opisów na Delbanach to jedno można stwierdzić , ile rodzajów gilosz , tyle lub może mniej rodzajów czcionki opisowej .
I w zależności czy J w Jewels było z daszkiem , czy bez tak się napisy układały ,
Tak więc nasze wywody moga być tylko jakimś drogowskazem , co do stwierdzania oryginalności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mogę wreszcie przejść do pokazu , Dziękuje Arek za pomoc w zakupie , bo ta by nie miała remontuaru sprawnego .
Juz jakiś czas temu ją pokazywałem ( chyba z6 miesięcy wstecz ) , ale ale była taka

post-48480-0-23731300-1469970172.jpg

Trochę zabawy z Pronto i mydłem , i wyszło tak


post-48480-0-55673200-1469970222_thumb.jpg
post-48480-0-19387000-1469970268_thumb.jpg
post-48480-0-28855400-1469970275_thumb.jpg
post-48480-0-64854300-1469970282_thumb.jpg

Wskazówki otrzymały nowe wypełnienie i .....

post-48480-0-94800100-1469970354_thumb.jpg
post-48480-0-22599700-1469970362_thumb.jpg

Dopasowanie wałka i koronki i w ubranko

post-48480-0-01444800-1469970400_thumb.jpg
post-48480-0-26497100-1469970406_thumb.jpg
post-48480-0-85042100-1469970415_thumb.jpg

I następna wyrwana z łap zapomnienia , tarcza troszkę zdeformowana lecz cóż :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, szczególnie, że mechanizm wcale nie tak często spotykany. Zapatrzyłem się na tę Twoja podstawkę i pod koniec sierpnia powinienem mieć już swoją, podobną ;) . Co prawda na razie zdjęcie bez Delbany i w dodatku tylko karoserii, ale teraz to już pójdzie z górki. (chyba). 

post-57210-0-61268200-1469971214_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Staszku powalające , czy to Yellow Bahama ? ;)
Ja choruję na VW garbusa z lat 50 - 60 .
Może kiedyś teraz na razie zegarki ;):P z tych lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić OT, więc zacznę od Twojej Delbany. To typ tarczy bardzo trudny do wyczyszczenia. miałem taka i poległem przy czyszczeniu. Zeszły napisy i część podziałki. Dlatego też gratuluję umiejętności.

Wracając do 125p to rodzinne przedsięwzięcie, kolor wybierał syn i jest to chyba poza paletą oryginalnych kolorów, a realizacja też półrodzinna więc po minimalnych kosztach, ale i tak to był chyba nieprzemyślany pomysł.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że jak się zapomnę w trakcie czyszczenia to jakiś indeks też potrafi się wyczyścić

Co do faciora no , szacun , dawno dawno temu miałem takiego rocznik 1987 jak dobrze pamiętam, czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki!

Musimy kiedyś zrobić spotkanie warsztatowe z przywracania blasku styranym zegarkom.

Z takimi umiejętnościami jakie prezentujecie, można by nawet szkołę założyć, z Wami w loży profesorskiej :)

GRATULUJĘ!!

 

A co do fiacika... Nie wiem dlaczego, Staszku piszesz, że pomysł był nieprzemyślany... może z powodów finansowych... Ale będę kibicował z całych sił za powodzenie przedsięwzięcia. Ja również miałem w posiadaniu to autko, tylko rocznik '79

Do dziś żałuje, że sprzedałem...

Widzę w Was po raz kolejny bratnią duszę. Ja od dawna choruje na Warszawę M20. Robiłem swego czasu wstępny rekonesans i wyliczenia. I niestety bez 50 tyś, jeśli się myśli o ekstra remoncie na oryginałach, to nie ma co startować. A do tego dochodzi jeszcze zakup auta od kilkunastu tyś za ruinę wzwyż.

Narazie nie podołam. A im dłużej czekam, tym te koszty bedą wyższe. Zamknięte koło...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to temat Delbanowy, to taki nasz rodzinny temat, ale by nie posądzono nas o dyskusję poza tematową wrzucę zdjęcie mojej ostatniej Delbany i jej siostry czyszczonej kilka miesięcy temu.

 

A wracając do 125p to nieprzemyślany, bo założenia budżetowe były inne , a jak to zawsze jest przy renowacji koszty rosną niemiłosiernie, jeśli chcemy zrobić coś dobrze.

 

 

post-57210-0-34035000-1469995893_thumb.jpg

post-57210-0-87422100-1469995898_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, rzeczywiście ładna, ale czy koperta nie była odnawiana?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.