Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

Ale bez trębacza. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o Tobie głównie myślałem. Kiedyś chciałeś taki złoty. Jak na standardy allegro jest też właściwie niedrogi. Miałem ostatnio dużo innych zajęć, i nie zajmowałem się budzikami, ale mimo to kończę kolejny "tuning" - pochwalę się niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lato to trudniejszy czas dla zegarkowiczów, bo dochodzi wiele innych zajęć, a i odpocząć trochę trzeba. 

Mam jednego pioniera w złotej ramce z trębaczem, a jednego bez.  ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest na wskazówkach?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powstał budzik "na bogato", do tego diamentowe indeksy. ;)  :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy się chwaliłem, ale jeden z "tuningowanych" budzików (nr 5)wystawiłem na WOŚP. Ku mojemu zaskoczeniu poszedł za ok 170 zł.

post-32080-0-13036800-1532945504_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulować, drożej niż w oryginale.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dla mnie ogromną satysfakcja jest to, że to zrobione ze złomu. Fabrycznie nowa była tylko podstawka i oś balansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzy budziki SLAVAz tarczami z nadrukiem czarnym, które traktuje jako kolekcjonerski komplet : litery rzymskie, litery cyrylica i litery cyrylica ze znakiem jakości.  Były jeszcze takie same tarcze w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym. Jak skompletuję to pokażę, no chyba , że ktoś ma to niech pokaże.

post-42128-0-93968100-1533537900_thumb.jpg

post-42128-0-55556900-1533537908_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko dwa, ale przy okazji mam też dwa pytania.

Czy w ta serie wliczają się budziki z takimi samymi tarczami, lecz z wyraźnym przetłoczeniem. Czy pokazany budzik z innymi wskazówkami to juz inna seria czy modyfikacja na bazie tej samej tarczy.

post-57210-0-39820400-1533538725_thumb.jpg

post-57210-0-14181800-1533538741_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca. Moim zdaniem w zegarku z ażurowymi wskazówkami ktoś po prostu założył takie  wskazówki w miejsce tych prostych. Tarcza z przetłoczeniem mają inny nadruk. Cyfry 3, 5, 6, 8, 9 mają środkowe poprzeczni cieńsze , 0 w dziesiątce ma cieńsze boki a 2-ki maja cieńsze ukośne linie.  Napis MADE ( 6 )   IN USSR jest inny niż ten który jest na pokazanych przeze mnie tarczach bo tam słowo IN jest pod 6. Można by się też dopatrzyć różnicy w literach słowa SLAVA. Ja mam też taką tarczę jak te które pokazałem, gdzie sławo SLAVA jest pisane większymi literami, napis MADE IN USSR ma inne rozmieszczenie liter. Tamten budzik ma czarną obudowę i wyłącznik budzika z języczkiem. Do tej pory nie spotkałem takich egzemplarzy z cyrylicą więc nie traktuję go jako część kompletu serii.

post-42128-0-04517000-1533560372_thumb.jpg

post-42128-0-17130100-1533560379_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na giełdzie kupiłem kilka budzików na części  z moskiewskiej  fabryki. Drużba 2-56 podwójny mostek nawet na chodzie. Mir 5-58  podwójny mostek zerwana niesprawna sprężyna chodu, reszta OK. Slava 3-64 brak szybki, coś go trzyma chociaż balans i sprężyna sprawne. Sława w niebieskiej obudowie 4-88 niesprawna na części. Slava czarna obudowa  bez datowania  balans i spreżyna sprawne  ale nie działa. JAZ francuski ale jako prawdopodobny  protoplasta tranzystorowych budzików Slava.

post-42128-0-59021000-1534081442_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna musi być ta giełda, że tyle ciekawostek można spotkać. W Rzeszowie?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna musi być ta giełda, że tyle ciekawostek można spotkać. W Rzeszowie?

Tak to z giełdy w Rzeszowie. Giełdy staroci w Rzeszowie są dwa razy w miesiącu. Zazwyczaj w pierwszą niedziele miesiąca na PTHW a w drugą niedzielę miesiąca w Liceum przy ul. Szopena ( nazwa ulicy oryginalna - taki nasz rzeszowski regionalizm) . Co niedziele jest jeszcze giełda samochodowa na Załężu ,  gdzie też są handlarze z różnymi szmelcami. Staram się  chodzić na te giełdy regularnie. Raz uda się kupić coś fajnego innym razem  wracam bez żadnych  zakupów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie giełdy to świetna sprawa, mam trochę daleko do do Rzeszowa :), a w mojej okolicy takich nie ma. :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu jest sporo giełd, ale starocie raczej poniemieckie - dużo zegarów wahadłowych wiszących i stojących. To było centrum działaności Gustawa Beckera. Sławy na giełdach (a są tu ze cztery-pięć miesięcznie) zdobywam bardzo rzadko.

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę  nudno .  A jak się człowiek nudzi, to robi różne dziwne rzeczy.

post-42128-0-06399900-1535018335_thumb.jpg

post-42128-0-71373900-1535018342_thumb.jpg

post-42128-0-14128400-1535018350_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mniej ciekawa z tej serii.

post-57210-0-55216000-1535021667_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mniej ciekawa z tej serii.

Podobnych budzików jest kilka , ale ten który pokazałem to składak który zrobiłem sam. W oryginale takiego nie było. Oryginalne miały tarczę z arabeską w kolorach srebrnym lub złotym.   W tym przypadku tarcza miała wadliwie nałożoną warstwę srebrną , która samoczynnie zaczęła odpadać. Wyczyściłem więc całą srebrną warstwę pozostawiając farbę czarną i białą na traczy w kolorze kość słoniowa . Efekt mi się spodobał, więc założyłem tarczę do jakiejś starszej SLAV-y wraz z oryginalnymi wskazówkami które były stosowane oryginalnie do tej tarczy. Teraz budzik wygląda jakby był starszą wersją, ale naprawdę tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się potwierdza Twoja teoria, że nad "nowinkami" trzeba się głęboko zastanowić, nim uznamy je za oryginały.

Byłem naprawdę przekonany, że to jedna z wersji tego modelu. :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnych budzików jest kilka , ale ten który pokazałem to składak który zrobiłem sam. W oryginale takiego nie było. Oryginalne miały tarczę z arabeską w kolorach srebrnym lub złotym.   W tym przypadku tarcza miała wadliwie nałożoną warstwę srebrną ,

Fajny pomysł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.