Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

Również mam ochotę kupić taki zegarek, by się przekonać czy jest to kolekcjonerska ciekawostka ;).

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie cierpliwie. Wszystko się wyjaśni. Mam kilka starych kart gwarancyjnych, to porównamy. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-24783-0-45059700-1529957678_thumb.jpg

post-24783-0-27921600-1529957711_thumb.jpg

post-24783-0-88837600-1529957757_thumb.jpg

 

 

 

Zamieszczam zdjęcia dwóch egzemparzy. Ten z prawej (pamiatka rodzinna) kupiony na poczatku lat 90-tych, w Polsce. Chodzi do dzisiaj. Ten z lewej kupiłem na aukcji, do której link zamieściłem kilka postów wyżej.

Ocenę pozostawiam kolegom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu są bardzo podobne. Na tarczy w okolicy ósemki i czwórki są kropki?

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu są bardzo podobne. Na tarczy w okolicy ósemki i czwórki są kropki?

Niedowiarek .....one są identyczne. Różnią się tylko tarczą i tym, zę ten z Allego ma z tyłu przycisk zatrzymujacy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczy w okolicy ósemki i czwórki są kropki?

Tak, jest też kropka w okolicy dwunastki. Jeszcze jedna różnica pomiędzy nimi to ta, że zostały wyprodukowane w innych państwach. Jeden w ZSRR a drugi w Rosji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie cierpliwie. Wszystko się wyjaśni. Mam kilka starych kart gwarancyjnych, to porównamy. ;)

Moim zdaniem wszystko jest OK, Pewnie budziki były przechowywane od 1989 r, w dobrych warunkach i zachowały się wraz z dokumentami w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarek .....one są identyczne. Różnią się tylko tarczą i tym, zę ten z Allego ma z tyłu przycisk zatrzymujacy mechanizm.

Pewność to można mieć wyłącznie po otwarciu budzika z allegro i upewnieniu się, że zlożony jest z sowieckich elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewność to można mieć wyłącznie po otwarciu budzika z allegro i upewnieniu się, że zlożony jest z sowieckich elementów.

Pewność można mieć też, jeżeli zna się źródło pochodzenia tylu egzemplarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten budzik występuje w katalogu z 1993 r.Załączony do sprzedawanego egzemplarza druk jest uniwersalny dla różnych budzików SLAVA elektro-mechanicznych a tylko w dolnej części drukarką igłową dopisano model ( 955368 ) datę produkcji ( 091089) i jeszcze jakiś kod fabryczny, być może numer kontrolera. Model się zgadza, data produkcji również odpowiada czasowi produkcji. Jak dla mnie podważanie autentyczności budzika za 13 zł na podstawie gramatury papieru ustalonej na podstawie zdjęcia z aukcji jest dość zabawne. Można się jednak bawić dalej podważając właściwość  gramatury tektury użytej do produkcji pudełka , koloru papieru, który użyto do jego oklejenia i oczywiście przeźroczystości papierka zabezpieczającego przed wstrząsami.

post-42128-0-63663500-1529996752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten budzik występuje w katalogu z 1993 r.Załączony do sprzedawanego egzemplarza druk jest uniwersalny dla różnych budzików SLAVA elektro-mechanicznych a tylko w dolnej części drukarką igłową dopisano model ( 955368 ) datę produkcji ( 091089) i jeszcze jakiś kod fabryczny, być może numer kontrolera. Model się zgadza, data produkcji również odpowiada czasowi produkcji. Jak dla mnie podważanie autentyczności budzika za 13 zł na podstawie gramatury papieru ustalonej na podstawie zdjęcia z aukcji jest dość zabawne. Można się jednak bawić dalej podważając właściwość  gramatury tektury użytej do produkcji pudełka , koloru papieru, który użyto do jego oklejenia i oczywiście przeźroczystości papierka zabezpieczającego przed wstrząsami.

Nic dodać nic ująć :)  Ubawiły mnie dywagacje nad podrabianiem papierów do budzika wartości flaszki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć :)  Ubawiły mnie dywagacje nad podrabianiem papierów do budzika wartości flaszki :D

Flaszka jest droższa. I się nie kłóć. Swoje wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal licho z papierem, podpuściliście mnie i ..... pokażę jak przyjdzie. :D

Kupiłem po dyskusji na forum. Do mnie już przeszedł.

Według mnie wszystko jest w oryginalnym stanie. Zajrzałem do pudełka i tylko delikatnie odchyliłem wewnętrzny półprzeźroczysty papierek. Zauważyłem że,  pod papierkiem jest oryginalne powietrze za Związku Sowieckiego z roku 1989 i dlatego dalej nie rozpakowywałem. Jak dla mnie obecność oryginalnego powietrza w wewnątrz papierka wystarczy do potwierdzenia oryginalności. Samego budzika nawet nie ruszam taki jest oryginalny - prosto w fabryki.

post-42128-0-87701900-1530100546_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem po dyskusji na forum. Do mnie już przeszedł.

Według mnie wszystko jest w oryginalnym stanie. Zajrzałem do pudełka i tylko delikatnie odchyliłem wewnętrzny półprzeźroczysty papierek. Zauważyłem że,  pod papierkiem jest oryginalne powietrze za Związku Sowieckiego z roku 1989 i dlatego dalej nie rozpakowywałem. Jak dla mnie obecność oryginalnego powietrza w wewnątrz papierka wystarczy do potwierdzenia oryginalności. Samego budzika nawet nie ruszam taki jest oryginalny - prosto w fabryki.

 

Za taką cenę taki rarytas i ty kupiłeś tylko jeden? Trzeba było chocażby jeszcze jeden w innym kolorze... :)

Edytowane przez Teddy61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem mniej szczęścia, bo przy otwieraniu pudełka całe powietrze zeszło. Natomiast dobrze pamiętam ten specyficzny zapach papieru - oryginalny na 100% ;). Mój budzik jest czerwony więc na pewno jest radziecki i oryginalny. :D

A tak na poważnie to ruszył nawet na polskiej baterii.

 

Fajny.

  

post-57210-0-51384500-1530114695_thumb.jpg

post-57210-0-34254000-1530114706_thumb.jpg

post-57210-0-48415900-1530114717_thumb.jpg

post-57210-0-00166700-1530114734_thumb.jpg

post-57210-0-05599100-1530114746_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem, mam nadzieję że cena nie poszybuje zbyt wysoko.

No to cena trochę poszybowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego odpuściłem. :( Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkam taki model.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego odpuściłem. :( Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkam taki model.

Wyjdź do mnie na komunikatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten typ obudowy. Z jakiego okresu?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty czy czerwony?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.