Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna robota:)

 

Część moich kieszonek mieszka podobnie

Fajne dziuple :D i jeszcze fajniejsza zawartość ;)

Roman podeślij mi jakieś zdjęcie całościowe :rolleyes:

Edytowane przez fankaDaktarina
Cytujemy bez zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIękne :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki ładne bo estetycznie wykonane - ale zawartość to już  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany :) Pomysł, mój, wykonanie moje + kolega ze sprzętem :)

 

Jakie skrzynki Paweł?  :o

To lity dąb tyle że klejony  :P

 

Ed.

Jutro poszukam zdjęć z "warsztatu" :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się zwykło mówić, potrzeba matką wynalazków. Nie prześledziłem tematu od samego początku, więc bardzo możliwe, że coś takiego już się pojawiło. Ale jestem z siebie dumny i się pochwalę :) Moja kolekcja zaczęła się rozrastać (jak to bywa w kolekcjonowaniu), i pojawił się problem ze stacjonowaniem moich zegarków. Docelowo będą one w kuferku lub innej szkatułce, jak znajdę jakiś interesujący model. Jako, że lubię drewno postanowiłem wykonać z coś na kształt poduszeczki. Mianowicie, klocek drewna wycięty pod odpowiednim kątem, z frezem u podstawy tak aby schowała się bransoleta lub pasek co pozwoli uniknąć kołysania :) Nie szlifowałem drewna do zupełnej gładkości, lubię te wszystkie dziurki i niedokładności, które wynikają z faktury materiału. Mój gadżet otrzyma jeszcze odpowiedni kolor, ale muszę jeszcze przemyśleć jaki będzie odpowiedni. Kończąc mój niepotrzebny wywód, może nie jest to nic odkrywczego, ale jestem zadowolony z efektu, i pozwoli mi to uniknąć robienia poduszeczek z materiału za którymi średnio przepadam. Zdjęcia są średnie bo robione na szybko, będą lepsze jak moje "dzieło" zostanie ukończone. 

post-86227-0-05608500-1458849034_thumb.jpg

post-86227-0-26780300-1458849055_thumb.jpg

post-86227-0-04380500-1458849081_thumb.jpg

post-86227-0-69049000-1458849099_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Drewniane poduszki :) pochwal się całością - bo zakładam, że tak po prostu nie będą stać na półce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe podejście do tematu. Proponowałbym jednak w górnej płaszczyźnie poduszeczki :D zrobić na obu krawędziach wcięcia tak aby pasek chował się w nich, a poduszka mogła swobodnie dotykać do koleżanki, ścianki  lub czegokolwiek  ;) 

Tak umieszczając kilka sztuk np. w jakimś pudełku, lepiej zorganizujesz przestrzeń np. bez niepotrzebnych przegród ;)

 

Bardzo chętnie zobaczę całość :D  i gratuluję pomysłu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

W końcu i kilka moich zegarków dostało swój "domek". To są te bieżącego użytku. :D  Reszta niestety jeszcze w szafie w kartoniku.  :(

 

d7871ce66268.jpg

914edf7583cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale ten domek na zegarki większe niż 36mm  nie bardzo pasuje z tego co idzę. 55g i Chrono to już za duże zegarki do tego domku.

Ale na mniejsze jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Sorki ale ten domek na zegarki większe niż 36mm  nie bardzo pasuje z tego co idzę. 55g i Chrono to już za duże zegarki do tego domku.

Ale na mniejsze jest ok :)

Zauważyłem to i teraz szukam czegoś innego dla tych większych zegarków. Trzymam je tutaj ze względu na łatwiejszy do nich dostęp. To pudełko docelowo będzie na moje Pobiedy.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzisiejszy wypad do Leroy Merlin zaowocował czymś takim.  :D  Trochę bejcy, lakieru, czymś wykleić środek i może będzie fsajne pudełeczko. Jeszcze poszewki na piankę  uszyć to w ogóle jak się postaram będzie miód malina.  :lol:

 

d6ec9119c59e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się zapowiada:-)

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/6616-jak-przechowujecie-zegarki/page-66?do=findComment&comment=1555983
W powyższym poście zaadoptowane są trzy kuferki na kosmetyki do których to  dołączyła teraz szafka .
Żonka narzekała że szpargały moje kurzą się na wierzchu , więc taką szafeczkę z 6 - ma szufladami zaadoptowałem na magazynek z częściami ( trzy szuflady ) oraz trzy szuflady przeznaczyłem na mieszkanie dla kolekcji .
Kratownica ma rozmiary 5 cm na ok 5 cm , może małe lecz więcej zegarków wchodzi , choć jedną szufladkę robię z kratownicą 6 x 6 cm .
A tak wygląda całość .
 

post-48480-0-75704100-1460287290_thumb.jpg

post-48480-0-74625800-1460287299.jpg

post-48480-0-88028300-1460287304.jpg

post-48480-0-00646500-1460287310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomysł na przechowywanie i kolekcja Delban imponująca. Pozdrawiam.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomysł na przechowywanie i kolekcja Delban imponująca. Pozdrawiam.

A dziękuje , juz myślę o drugiej takiej szafce bo w tej troszkę mało miejsca na magazynek części :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

No i stało się. Pobiedy zagarnęły dom dla siebie. Jeszcze Kama i Sportiwyje chwilowo znalazły tu schronienie, ale tylko do czasu jak reszta Pobied wróci od zegarmistrza...  i znowu będzie miejsca za mało.  :blink:

c2e5aefe190d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/6616-jak-przechowujecie-zegarki/page-66?do=findComment&comment=1555983

W powyższym poście zaadoptowane są trzy kuferki na kosmetyki do których to  dołączyła teraz szafka .

Żonka narzekała że szpargały moje kurzą się na wierzchu , więc taką szafeczkę z 6 - ma szufladami zaadoptowałem na magazynek z częściami ( trzy szuflady ) oraz trzy szuflady przeznaczyłem na mieszkanie dla kolekcji .

Kratownica ma rozmiary 5 cm na ok 5 cm , może małe lecz więcej zegarków wchodzi , choć jedną szufladkę robię z kratownicą 6 x 6 cm .

A tak wygląda całość .

 

Łał, super. Na pewno to bardzo praktyczne i w sumie jak teraz myślę - sensowniejsze od poszczególnych pudełek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szafki z szufladami są moim zdańem najlepsze, nam podobną szafkę, tylko w szufladach nieco inaczej rozwiązane, ale może dwie lub 3 podzielę w kratkę :)

 

"A teraz zupełnie z innej beczki" :)

Taka kłoda topolowa do narzędzi podręcznych :D

e671a5a3985d0b3bf6dacc631d7aab27.jpged020810982514a8d47833cee2324e5f.jpgb21d097bf6aee44996574cbe9bb3e96b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałeś to co rzeka przyniosła?   :D

Obawiam sie tylko że jakbym sobie zorganizował taka dechę i postawił na biurku to innym rodzajem drewna - takim walcem z rączkami - mógłbym dostać centralnie w  czaszkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha :) ja doszedłem do porozumienia z właścicielką wałka :) ona trzyma go w kuchni, a ja trzymam łyżkę do opon w garażu ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.