Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie szukam najlepszego ;) bardziej czegoś w przedziale do 50 PLN

 

Stosunek jakość/cena jest genialny w Pelikanie 4001. 

Bardzo dobrymi atramentami są też Watermany i niektóre Diamine. No i nasze KWZink są super (kosztują 60zł za 60ml).

 

Możesz sobie zajrzec tutaj: http://www.piorawieczneforum.pl/forum/12-recenzje-atrament%C3%B3w/

Sporo informacji i próbek róznych atramentów. ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Kwiatek_ dotarł już do Ciebie ten Conklin? Możesz coś o nim napisać? Dużo pisze piórem i obecnie używam Watermana stalowego, i po dłuższym czasie ciągłego pisania mimo wszystko czuć jego wagę. Odnalazłem gdzieś w zakamarkach szuflady stare chińskie Hero jeszcze z czasów szkoły i faktycznie różnica wadze oo dłuższym pisaniu znacząca. Tylko jednak za cienkie no i stalówka nie specjalna, dlatego poszukuję jakieś pióro z żywicy, takie do codziennego użytku. Myślałem o Kaweco, lub o Conklinie Duragraph tylko w wersji Amber, więc będę wdzięczny za informacje, a jeszcze lepiej jakby miał ktoś porównanie tych dwóch modeli.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tak dotarło już dość dawno, do tej pory używałem Kaweco Sport, to bardzo małe i lekkie pióro. Co do Conklin jestem bardzo zadowolony, ale może ja nie jestem jakiś tam wymagający. Czuć oczywiście wagę w porównaniu z moim Kaweco ale pisanie nie jest męczące, a piszę sporo. Stalówka wygodna, pisze trochę cieniej niż w Kaweco ale może to zależy od atramentu, bo w Kaweco mam ichnie naboje.

Ja z całego serca mogę polecić, no i pióro przyciąga uwagę każdego kto przechodzi obok ;) ładne jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie widziałem tego pióra "na żywo", ale na zdjęciach faktycznie nie można odmówić mu uroku. Jeszcze pytanko czy oba te pióra (Kaweco i Conklin) szybko łapią rysy?

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Kaweco Dial. Do codziennego użytku bardzo przyzwoite.

 

Nota bene co sądzicie o atramencie Kaweco?

 

Mam cały ten zestaw i... dla mnie jest ok. Ale posłucham fachowców:-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dzięki za odpowiedź. Nie widziałem tego pióra "na żywo", ale na zdjęciach faktycznie nie można odmówić mu uroku. Jeszcze pytanko czy oba te pióra (Kaweco i Conklin) szybko łapią rysy?

Co do Kaweco to ja mam dokładnie model:

 

kaweco Sport Stonewashed

post-69581-0-81798200-1509828237_thumb.jpg

 

Tak więc rys na nim jest sporo już od nowego ;)

 

Jeśli chodzi o Conklin, to do tej pory rys nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś takie pióro Noodler's Ahab? Chodzi o to jak ono się prezentuje i jak ogólnie jest wykonane. W tej cenie nie spodziewam się cudów.ale na zdjęciach wygląda całkiem przyzwoicie, szczególnie w kolorze Pima Tortoise,ale głownym jego atutem jest stalówka flex - narazie nie posiadam umiejętności, żeby wykorzystać jej możliwości ale zawsze warto spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś takie pióro Noodler's Ahab? Chodzi o to jak ono się prezentuje i jak ogólnie jest wykonane. W tej cenie nie spodziewam się cudów.ale na zdjęciach wygląda całkiem przyzwoicie, szczególnie w kolorze Pima Tortoise,ale głownym jego atutem jest stalówka flex - narazie nie posiadam umiejętności, żeby wykorzystać jej możliwości ale zawsze warto spróbować ;)

 

Podobno bardzo przyzwoite pióro. Mam w planach zakup, ale w polskim sklepie ma być dopiero pod koniec miesiąca (ta wersja która mi się podoba - nie chcę demonstratora, bo mam już inne demonstratory w domu ;) )

http://luxpen.pl/17-ahab

 

Nie będzie łatwo z flexem na początku, ale ja koniecznie jakiegoś do noszenia na co dzień chcę, bo na razie flexy mam tylko maczane.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio takiego Pilota nabyłem na migi

Ta biala gwiazda na skuwce symbolizuje śnieżną czapę na górze Fuji ? :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta biala gwiazda na skuwce symbolizuje śnieżną czapę na górze Fuji ? :)

 

Drugie pióro z kupą niemieckiego ptactwa chyba ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno bardzo przyzwoite pióro. Mam w planach zakup, ale w polskim sklepie ma być dopiero pod koniec miesiąca (ta wersja która mi się podoba - nie chcę demonstratora, bo mam już inne demonstratory w domu ;) )

http://luxpen.pl/17-ahab

 

Nie będzie łatwo z flexem na początku, ale ja koniecznie jakiegoś do noszenia na co dzień chcę, bo na razie flexy mam tylko maczane.

To jest nas dwóch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie pióro z kupą niemieckiego ptactwa chyba ;)

Takiej wersji pochodzeńia tej gwiazdki nie znalem, ale czlowiek uczy sie przeciez cale zycie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej wersji pochodzeńia tej gwiazdki nie znalem, ale czlowiek uczy sie przeciez cale zycie :)

 

Naprawdę nie znałeś określenia, że na Montblanc-ach jest ptasia kupa? :D

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :)

Tylko te prawdziwa, ze to czapa sniegu na szczycie Mount Blanc :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa /używał piór Duke? Warto się interesować tą marką?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem: przed chwilą spadło mi pióro i coś się stało (?) że nie zamyka się ciasno, tylko zatyczka lata jak rękaw szaty czarodzieja. Na oko jest ok, ale... Ma ktoś jakiś pomysł?


Zwykły Parker, ale prezent, więc ważny dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie fleksuje, a i cena atrakcyjna. Z kaligrafią też coraz lepiej :).

Chętnie bym przygarnął, ale z zagranicznymi zakupami to u mnie nie za bardzo :(.

Można dostać u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie fleksuje, a i cena atrakcyjna. Z kaligrafią też coraz lepiej :).

Chętnie bym przygarnął, ale z zagranicznymi zakupami to u mnie nie za bardzo :(.

Można dostać u nas?

 

Ja kupowałem z Polski. Ten sklep ma sporą ofertę piór Noodler's (link konkretnie do Ahab-a)

http://luxpen.pl/17-ahab


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.