Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest Julian

Wybór pióra.

Recommended Posts

8 godzin temu, GoBo napisał(-a):

Wygooglaj "pióro kulkowe  na zwykłe naboje" , moje pisze jak M i starcza na dłuuuugo, a potem wystarczy nabój napełnić  strzykawką.

Jeżeli chodzi o pióro kulkowe naboje to ja pisałem czymś takim

http://www.ulisses.net.pl/1593,Pioro-kulkowe-Herlitz-MY-PEN

i nabije to miało w tym stylu https://allegro.pl/oferta/naboje-do-piora-kulkowego-my-pen-herlitz-7877530939

Pisałem czymś takim w liceum i było to zarówno nieekonomiczne a napełnienie tych naboich strzykawką wydawało mi się  niechlujne i upierdliwe.

Moje pytanie dotyczyło raczej coś w tym stylu

https://archiwum.allegro.pl/oferta/parker-wklad-do-piora-kulkowego-niebieski-czarny-i6047524339.html

P.s. Teraz wiem o jaki typ pióra Ci chodzi teraz się dokształciłem

zona pisze piorem kulkowym monteverde i ma klasyczny konwerter do atramentu

najlepiej pisze na atramentach monteverde i herbin

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Panowie, gdyby ktoś chciał wypróbować chińskie Jinhao 159, to oddam po kosztach za 20 zł + koszty wybranej przesyłki. Pióro jest nowe prosto z Chin, było raz napełnione, jest duże i ciężkie, pisze się nim całkiem dobrze, ale daje grubą kreskę, można powiedzieć rozmiar B. Jak najbardziej do podpisywania, ale nie do robienia notatek. Jakby coś, piszcie PW.

P.s.
Nie wiem dlaczego przez Tapatalk wklejają mi się zdjęcia Montblanca. Jinhao to oczywiście pierwsze zdjęcie.
bc3c6dfd2c8f3b8fc4bfed8baa9fad3f.jpg&key=803c9e0a6e1a2313da853c4bb9581561e9be0b20411bff3fbfd867bbeb040359

Pozdrawiam, Mirek

Witam i pozdrawiam miłośników zacnych pisarskich rekwizytów.

Niestety zajrzałem do tego wątku i się zaczęło :P 

Piórem pisałem od zawsze do czasu, jak zacząłem pracować wyłącznie fizycznie. Mało okazji do pisania powodowało wysychanie atramentu i siłą rzeczy mój ulubiony Ballograf Series 2000 wylądował na stałe w szufladzie. Przeleżał ze 25 lat, do czasu zajrzenia do tego wątku. Obecnie się moczy w wodzie destylowanej z płynem (jak radzili mędrcy forumowi) i czeka na odpalenie. Ale są wątpliwości.

Po pierwsze, czy dostanę naboje/tłoczek? Przeglądałem czeluście internetów i nie widzę dedykowanych akcesoriów. Kiedyś te pióra były w obiegu, więc kupowało w sklepie się "naboje do Ballografa" i tyle. Teraz rozmaitość systemów stwarza prawdopodobieństwo zakupu nieodpowiednich naboi. Czy miał ktoś styczność z Takim piórem i mógby podpowiedzieć jakiego typu naboje czy tłoczek kupić?

Po drugie: tłoczek czy naboje? Nastawiam się na zakup atramentu i nabijanie ewentualnie strzykawką. Co łatwiejsze, bardziej praktyczne, mniej mazania się? Ile razy można ewentualnie nabijać jeden nabój? Jakie rozwiązania Wam się najbardziej sprawdzają. 

Pisania będę miał niewiele, bardziej dla frajdy i rozruszania ręki mocno odwykłej od tej czynności.

Po trzecie: czy ktoś z Szanownych Koleżanek i Kolegów pamięta taki atrament z lat `60 "Sigma" i polecił by coś podobnego?

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi i wyrozumiałość.

O nabojach Ballograf nic mi nie wiadomo, ale jeżeli chodzi o atrament SIGMA  z Krakowskich Zakładów Materiałów Biurowych, to po tylu latach nawet mając próbkę trudno jednoznacznie stwierdzić jaki to był odcień niebieskiego. W moim kałamarzu jest atrament w typie niebiesko-czarny taki blue black trochę jak Waterman Mysterious Blue (niebiesko-czarny) lub Platinum Blue Black.

df3d6a397bdb8210med.jpg

W dniu 17.02.2021 o 12:53, mandaryn44 napisał(-a):

Czy ma ktoś może na zbyciu atrament Pelikana Edelstein Amethyst? Ale w butelce, nie naboje. Ewentualnie może polecić jakiś atrament fioletowy supergładki ale nie Shaeffer ani 4001.

Od lat używam Watermana Encre Violette/Purple Ink. Mnie się podoba.

Jeżeli do pisania na co dzień to jak @krajcarek, polecam Waterman Tender Purple, zero problemów z piórami, sam od lat nim piszę jako alternatywa niebieskich, a jak ma być coś w kolorze Edelsteina  to polecę Rohrer & Klingner Solferino (do dostania w polskim necie).

Edited by Topaz

Używam od zawsze pelikana violet I jest super. Ale zauważyłem że w jednym piórze mi słabo podaje. Do niczego nie nadawał się Schaeffer violet. Suchy. Słabo podawany atrament. Ale może właśnie coś innego bym użył.

Z fioletowych o bardzo ładnym cieniowaniu to ferris wheel press grape ice pop

Dość obficie na Tomoe River ze stalówką M, ale jeszcze w normie, czyli nie leje. Na midori jest ok, na zwykłym papierze bezproblemowo

18 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Ja właśnie lubię obficie.

No to będziesz zadowolony

W dniu 17.02.2021 o 12:53, mandaryn44 napisał(-a):

Czy ma ktoś może na zbyciu atrament Pelikana Edelstein Amethyst? Ale w butelce, nie naboje. Ewentualnie może polecić jakiś atrament fioletowy supergładki ale nie Shaeffer ani 4001.

Iroshizuku yama-budo. Montblanc lavender purple. Bardzo dobre. Polecam.

8 minut temu, norbie napisał(-a):

Iroshizuku yama-budo. Montblanc lavender purple. Bardzo dobre. Polecam.

Yama budo to klasa, ale kolor barszczu :)

Posted (edited)

Codzienne pisadłoe48fe1f9146d741bebff83ba1cb71b57.jpg

Edited by egzo18

fajny  B) 

w szkole mialem pelikana mk30, zdumiewajaco podobny do twojego mb

tapatalked

Polecacie jakiś dobry czarny atrament. szukam czegoś super czarnego. Ja używam ostatnio Encre Noire od Lalique, ale odcień mi nie pasuje.

c4458ba838ae6e56med.jpg 

1 godzinę temu, Topaz napisał(-a):

dobry czarny atrament. szukam czegoś super czarnego

pigmentowy sailor jest genialny ale niszczy splywak

w japonskich piorach mam pilota black tego w duzej butelce a w sheafferach i pelikanach dunhill black

tapatalked