Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Leciutkie, wygodne pióro .

Bardzo pojemne . Ja mam stalówkę F EF będzie cieńsza.

6 lat je mam .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest limitowana Montegrappa dla członków Klubu Kolekcjonerów Wiecznych Piór, 200 egzemplarzy. Dla mnie to skomplikowana historia. Miałem własny klubowy egzemplarz kupiony normalnie te 10 czy coś lat temu, ale zginął mi podczas jakiejś chaotycznej odprawy celnej diabli wiedzą gdzie. Właśnie udało mi się trafić na sztukę, której ktoś się pozbywał i tak sobie zrekonstruowałem stratę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie takie tanie pióro na początek. Wygląda jak zabawka ale piszę się nim całkiem przyjemnie. Muszę jeszcze dokupić tłoczek i będzie ok.

post-33544-0-39133800-1546106367_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@colector , mam dokładnie takie samo. Proste i tanie pióro, ale wygodne i niezawodne. Na początek bardzo dobre.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokupię sobie tłoczek, bo atrament z nabojów jest trochę za jasny. Później poeksperymentuję z atramentami. Wydaję mi się że powinien być w zestawie a nie oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, Lamy Vista standardowo sprzedają bez tłoczka. Warto dokupić, to mały wydatek.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno tłoczka w internecie to właściwie też parę sekund. I kupiony ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naboje mają pewną wadę: podczas ich zakładania nie przepłukuje się pióra atramentem. Płynie cały czas tylko w jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno tłoczka w internecie to właściwie też parę sekund. I kupiony ;)

Tu parę sekund , tam parę sekund :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naboje mają pewną wadę: podczas ich zakładania nie przepłukuje się pióra atramentem. Płynie cały czas tylko w jedną stronę.

Słuszna uwaga:)

To jest limitowana Montegrappa dla członków Klubu Kolekcjonerów Wiecznych Piór, 200 egzemplarzy. Dla mnie to skomplikowana historia. Miałem własny klubowy egzemplarz kupiony normalnie te 10 czy coś lat temu, ale zginął mi podczas jakiejś chaotycznej odprawy celnej diabli wiedzą gdzie. Właśnie udało mi się trafić na sztukę, której ktoś się pozbywał i tak sobie zrekonstruowałem stratę.

Dzięki za info. Fascynująca historia. Nie zatem zdobi Twoją kolekcje :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrzanić kolekcję, piszę nim :-)


Udało mi się ją kupić za 1800, czyli w cenie zbliżonej do pierwotnej. Dziś widziałem, jak ktoś sprzedaje taki sam za 3000... Koszmar jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe w sumie dobre podejście:)

 

I jakie wrażenia estetyczne:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Tak czy siak powoli budujemy naszą piramidę prestiżu piór wiecznych :)

 

Nr 1 ?

Nr 2 ?

Nr 3 ?

 

Proszę o typy marek, nie modeli:]

To chyba nie ma sensu. Wg jakich kryteriów? Ceny? Za którą często nie idą walory pisarskie? Historii? Która niestety nie przekłada się na jakość współczesnych produktów większości manufaktur piórowych?

Może taka piramida miałaby sens, gdybyśmy rozważali wyłącznie pióra vintage, których walory pisarskie, w porównaniu z piórami współczesnymi, z reguły są o niebo lepsze. Tym bardziej, że kilka wyjątkowych manufaktur piórowych przestało istnieć (np. Soennecken), a pozostały po nich bardzo dobre przybory piśmiennicze.

Osobiście uważam, że pióra azjatyckie są lepsze od europejskich i amerykańskich - i to w każdym przedziale cenowym. wystarczy porównać jakość piór Nakaya, Sailor, Pilot, Platinum, czy nawet TWSBI do piór popularnych marek z naszego kontynentu lub z USA.

Polecam wideotesty piór wiecznych:

https://www.youtube.com/user/Tuzand/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=1

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.