Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Pytanie o SEIKO SNZH55K1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Długo obłaziłem różne sklepy, początkowo nastawiałem się na szwajcara ale ostatecznie kupiłem taki oto zegarek :P

 

Zegarek robi w ręce doskonałe wrażenie, bezel chodzi o niebo lepiej niż w Certinie, którą oglądałem. I z wszystkich automatów Seiko w salonie, ten wyglądał najsolidniej, do tego wypukłe szkło. naprawdę chyba zrobiłem niezły interes :)

Ale mam kilka pytań do osób z większą wiedzą:

- Czy mechanizm 7S36 jest dobry? Czy można go porównać z którymś ze szwajcarskich pod względem jakości wykonania i dokłądności chodu?

- Czy to prawda, że literka K w nazwie oznacza, że został wyprodukowany w Chinach? Jeśli tak, to mam nadzieję, tylko skłądany. To może byc bolesna prawda, ale wolę wiedzieć :)

- Czy ktoś próbował zakładać go na pasku, najlepiej kauczukowym?

- Czy ten model posiada jakiś przydomek? Ciągle czytam o jakiś Samuraiach, Scudach... to taki dodatkowy smaczek, lepiej brzmi niż symbol literowy.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!!

Pozdrawiam

post-45237-0-61670900-1326667265_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest jeden z najsłynniejszych zegarków ostatnich lat ;) Wpisz w google Seiko Fifty Fathoms i ciesz się B)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często spotyka się go pod nazwą Five Fathoms albo po prostu 5 fathoms.

Nazwa Fifty Five Fathoms z kolei zarazerwowana jest dla moda, którego istota polega na jednej tylko drobnej zmianie - tarczy. Oto moje cudo, rownież snzh55k1:

post-1682-0-72115700-1326676513_thumb.jpg

post-1682-0-87359100-1326677129_thumb.jpg

 

Odpowiedzi, odpowiedzi:

1. Tak, 7s36 jest sprawdzonym i dopracowanym (pod względem kosztów także) mechanizmem. Może nie ma dokładności chronometru, stop sekundy oraz dokręcania, ale na co dzień w zupełności wystarczy. Dodatkowo w wiekszości przypadków można wyregulować +/- 10 sekund / doba.

2. Litera K nie oznacza, że zegarek został wyprodukowany w Chinach. Zegarki o oznaczeniu K przeznaczone są na rynek eksportowy i wytwarzane są poza granicami kraju kwitnacej wiśni. W tym przypadku zegarek powstał w fabryce w Singapurze (ewentualnie Malezja). Istnieje też wersja J produkowana w i na rynek japoński, różniąca się jedynie dodatkowym napisem na tarczy "made in Japan" i nieznacznie ceną.

3. Ktoś próbował. Udało się B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Nie powiem, miło przeczytać, że to nie byle jaki produkt. B) Właśnie wróciłem od zegarmistrza, który dopasował mi bransoletę i przy okazji zaopatrzyłem się w pasek silikonowy. Nieźle to wygląda.

Lutek - fajnie wyglądają te przeróbki, choć skórzany pasek to chyba ujmuje temu zegarkowi naturalnej funkcjonalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]skórzany pasek to chyba ujmuje temu zegarkowi naturalnej funkcjonalności?

 

Dlaczego miałby ujmować? Z mojego punktu widzenia wręcz jej dodaje - zegarek jest znacznie lżejszy i (dla mnie) wygodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby ujmować? Z mojego punktu widzenia wręcz jej dodaje - zegarek jest znacznie lżejszy i (dla mnie) wygodniejszy.

 

ale już nie do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do wody, ponieważ to nie jest zegarek przeznaczony do intensywnego moczenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do wody, ponieważ to nie jest zegarek przeznaczony do intensywnego moczenia:)

 

Nieeeee??? B) Rozumiem, że może być komuś szkoda, ale co zatem, te 100m jest na wyrost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tarczę GMT posiadam, a gdzie się nabywa tę Blancpainową fifty five fathoms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tarczę GMT posiadam, a gdzie się nabywa tę Blancpainową fifty five fathoms?

 

chociażby sprzedaję właśnie jedną zbędną na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee??? :) Rozumiem, że może być komuś szkoda, ale co zatem, te 100m jest na wyrost?

Oj tam zaraz nieeeee... zamoczyć się można, tylko bez szaleństw... spokojnie żabką, nie za głęboko :angry: Diver realny to to nie jest, tylko łoterrezistant stylizowany na divera. Seiko jest pewniakiem, nie przecieknie, tylko bez szaleństw... żadnych skoków z 30-sto metrowej trampoliny, upadków z deski serfingowej, wyplątywania się z sieci rybackich. Koronka jest niezakręcana. Coś zahaczysz, koronka odskoczy, nieszczęście gotowe.. żadnego seksu podwodnego, walki z rekinami itp rzeczy...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest jeden z najsłynniejszych zegarków ostatnich lat :) Wpisz w google Seiko Fifty Fathoms i ciesz się :)

Ale i jeden z brzydszych moim zdaniem. Niech mnie ktoś przekona co w tym modelu jest ładnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i jeden z brzydszych moim zdaniem. Niech mnie ktoś przekona co w tym modelu jest ładnego ?

Ja tam jak oglądałem go na zdjęciach, to uważałem, że jest całkiem fajny,

ale jak wziąłem go do ręki, to niestety zmieniłem zdanie- cały czar prysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i jeden z brzydszych moim zdaniem. Niech mnie ktoś przekona co w tym modelu jest ładnego ?

 

Jestem tego samego zdania.

Zaraz nas tutaj zlinczują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym podoba się pewnie koło od kombajnu robiące za bezel tongue.gif

zeby nie było - macałem go również w poznańskim TT, więc nie oceniam po zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym podoba się pewnie koło od kombajnu robiące za bezel tongue.gif

Bezel w FF chodzi tak lipnie, że koło od kombajnu to niedościgniony wzorzec :(

Co jak co ale nawet tanim Seiko nie można odmówić dbałości o wykonanie, za wyjątkiem bezla w FF :D

Tanie Seikacze za 500 zł są perfekto zrobione.

Ale Ale :D brak stop sekundy, brak dokręcania koronką w zegarkach za czasem nawet więcej niż 1000zł po sklepowych cenach uważam za skandal totalny i zdzierstwo ze strony Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w zegarkach za czasem nawet więcej niż 1000zł po sklepowych cenach uważam za skandal totalny i zdzierstwo ze strony Seiko.

Chyba nie do końca jest tak- jeśli ten sam zegarek można bezproblemowo kupić za 400- 500 zł, a w Polskim sklepie życzą sobie np 1300 zł,

to nie ma w tym za wiele winy Seiko, że ktoś po drodze dolicza sobie tak złodziejskie haracze :)

Więc ja bym tego zdzierstwem nie nazwał- albo inaczej- nie kierowałbym tego epitetu w tą stronę w którą Ty kierujesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca jest tak- jeśli ten sam zegarek można bezproblemowo kupić za 400- 500 zł, a w Polskim sklepie życzą sobie np 1300 zł,

to nie ma w tym za wiele winy Seiko, że ktoś po drodze dolicza sobie tak złodziejskie haracze :D

Więc ja bym tego zdzierstwem nie nazwał- albo inaczej- nie kierowałbym tego epitetu w tą stronę w którą Ty kierujesz :)

Powiem szczerze, ze dla mnie 500-700-900-1200-1500zł w sumie bez znaczenia. Zegarek powinien mieć możliwość zatrzymania go, a także dokręcenia.

To żałosne jak nas dymają księgowi w firmach produkujących zegarki, a potem my te kulasy :( bez podstawowych funkcjonalności kupujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tańszych zegarków są wsadzane tańsze mechanizmy- chyba to dość proste.

Jeśli dla Ciebie czy wydasz 500 czy 1500 nie ma znaczenia, to możesz kupić zegarek Seiko

z mechanizmami z serii 4R... czy 6R... i tam już masz zarówno dokręcanie jak i zatrzymanie,

więc nie bardzo wiem o co chodzi :rolleyes:

A jak dla mnie- dokręcanie mogłoby być- choć jak parę sekund pomacham zegarkiem też raczej ręka mi się nie zmęczy :lol:

a stop sekunda- wisi mi zupełnie- nie ma dla mnie żadnego znaczenia i do szczęścia mi nie jest potrzebna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzydki nie jest, mi osobiście bardziej się podoba ze zmodowaną tarczą (drugie zdjęcie). Sprawia wrażenie droższego, być może dlatego, że piątka w postaci cyferki na tarczy pod napisem Seiko jest tak popularna, że wszystko inne wygląda oryginalniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nazwa Fifty Five Fathoms z kolei zarazerwowana jest dla moda, którego istota polega na jednej tylko drobnej zmianie - tarczy. Oto moje cudo, rownież snzh55k1

 

Można gdzieś kupić Fifty Five Fathoms? W google jedyne co znalazłem w sklepach internetowych to zwykłe snzh55k1, a mnie chodzi o tą konkretną tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie nie znajdziesz, bo taki model nie wyszedł z fabryki.

Jedyne możliwości, to albo kupić zwykłego + kupić(jeśli ktoś będzie chciał sprzedać) tarczę i zrobić jej podmiankę u zegarmistrza

lub drugie, łatwiejsze rozwiązanie- kupić od kogoś już zmodowany zegarek(ale z dostępnością podobnie jak wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tańszych zegarków są wsadzane tańsze mechanizmy- chyba to dość proste.

Jeśli dla Ciebie czy wydasz 500 czy 1500 nie ma znaczenia, to możesz kupić zegarek Seiko

z mechanizmami z serii 4R... czy 6R... i tam już masz zarówno dokręcanie jak i zatrzymanie,

więc nie bardzo wiem o co chodzi :rolleyes:

A jak dla mnie- dokręcanie mogłoby być- choć jak parę sekund pomacham zegarkiem też raczej ręka mi się nie zmęczy :)

a stop sekunda- wisi mi zupełnie- nie ma dla mnie żadnego znaczenia i do szczęścia mi nie jest potrzebna :lol:

 

Ricardo mój 4R16 nie ma stop sekundy i dokręcania. Więc nie wszystkie 4R.. mają te funkcje.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam- faktycznie, aż teraz z ciekawości sprawdziłem- 4R... jest przecież następcą 7S...

i pod względem funkcjonalności stoi tak samo jak poprzednik- mój błąd :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcanie i stop sekundę dostały ostatnio 4R35 [36/37/38/39]

http://www.seikowatches.com/support/ib/pdf/SEIKO_4R35_4R36_4R37_4R38_4R39.pdf

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.