Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

AP vs VC vs IWC

  

77 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Taki zegar bez sekundy, to moim zdaniem porażka.

 

Tak właśnie - bez sekundnika - zaprojektował ten zegarek Gerard Genta. Brak sekundnika związany jest też z konstrukcją mechanizmu 2121. Ten zegarek można nazwać modelem "historycznym" - jest jak pierwotny, pierwszy Royal Oak, zgodny z wizją G. Genty. Mnie się bardzo podoba, bardziej od nowego 15400. Będzie też sporo droższy, myślę, że osiągnie poziom cenowy Patka Nautilusa 5711/1A.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Ja napisałem o moich prywatnych odczuciach - nie wybrażam sobie zegarka bez sekundy :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Podzielam zdanie Mylofa. 15202ST to wspaniałość w czystej postaci. Jeżeli wybór miałby paść na Royal Oak z założeniem, że nic więcej z rzeczonej kolekcji się już nie kupi, to 15202 byłby najlepszym wyborem, moim zdaniem. Brak sekundnika jest plusem tego zegarka z prostej przyczyny: czy pierwowzór RO miał wskazówkę sekundową ?. Ano nie miał. 15202 jest więc najbliższy oryginałowi także w kontekście użytego mechanizmu. Dla mnie ten zegar nie ma konkurencji. Jestem tym zegarkiem kompletnie zmiażdżony. Na pewno go kupię. Co do trójki z ankiety, no cóż... na temat Royal Oak 15300 napisałem wszystko co miałem do powiedzenia...

 

Recenzja Audemars Piguet RO

 

Podstawowy Vacheron Constantin Overseas kupiłby chyba tylko wariat. Nie wiem jaki jest sens wywalania kasy na zegar z tanim mechanizmem JLC, którego sam Jaeger-LeCoultre już nie używa. W moim odczuciu, ten Overseas jest czarną owcą w kolekcji VC i naprawdę nie mogę pojąć jak prestiżowa firma z piękną historią może ludziom wciskać taki crap za niemałe pieniądze. Co do IWC, widziałem na żywo Inge z 7-dniową rezerwą chodu i przypadł mi ten czasomierz do gustu. Wolałbym go o wiele bardziej niż Vacherona. Inge wnosi własny kaliber IWC za którego wytwórstwem stał Kurt Klaus. Znajdziesz tam trochę historycznej myśli Alberta Pellatona, a sam czasomierz prezentuje się naprawdę fajnie. Jednak, co AP to AP tak więc ja głosuję na Royal Oak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ,twojej opinii mi brakowało.

Na nowy 15202ST mnie nie stać.

Podejrzewam ,że będzie kosztował około 55>60 tys.zł

Zostaje teraz kolor tarczy,tak jak napisał Irek :)

Ja się skłaniam ku czarnej,choć i ta granatowa/niebieska/ jest niczego sobie.

Biała też .Wszystkie fajne :lol:

Mam jeszcze trochę czasu ,może w DE będę mógł obejrzeć na live.

p.s. szkoda ,że luma tak krótko świeci :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP RO, przy wszystkich zaletach to dla mnie jedyny zegarek na bransolecie który można spokojnie założyć do garnituru, mega uniwersalny. Ale ja nie jestem obiektywny bo po cichu zbieram na swojego 15300 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne AP jest najlepszym zegarkiem w tym gronie. Jednak do mnie, do mojego charakteru najlepiej przemawia IWC. Jest odpowiednio duży, prymitywny i z rezerwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podstawowy Vacheron Constantin Overseas kupiłby chyba tylko wariat.

 

 

 

 

 

 

Ja sobie kupilem jakis czas temu


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko patrzeć jak w Klubie będzie z 10 nowych RO i 2 razy tyle starych :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całej trzydziestce życzę spełnienia tych życzeń :rolleyes:

Ja również wybrałbym AP za ponadczasowy design, uniwersalność, mechanizm, jakość, klasę .....itd :)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor tarczy proponuje biały, wygląda świetnie, lepiej niż czarna, niebieskiej nie widziałem a na zdjęciach wygląda gorzej niż biała.

 

Tylko patrzeć jak w Klubie będzie z 10 nowych RO i 2 razy tyle starych :rolleyes:

 

A ktoś funduje?? To ja poproszę jeden 15300 :)


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy napisy "Audemars Piguet" i "Automatic" mają być umieszczone tak troszkę po skosie, to taki bajer? Zdjęcie ze strony AP:

 

15400ST_OO_1220ST_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy napisy "Audemars Piguet" i "Automatic" mają być umieszczone tak troszkę po skosie, to taki bajer? Zdjęcie ze strony AP:

Te zdjęcie to render, AP nie dopuszcza takich błędów- możesz być spokojny :rolleyes:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Podstawowy Vacheron Constantin Overseas kupiłby chyba tylko wariat.

 

Ja sobie kupilem jakis czas temu

 

Gratuluję Irek :). Nadal masz tego złoma czy już sprzedałeś ? :rolleyes:. Moja opinia o podstawowym Overseas jest niezmienna od lat. Zresztą nie jestem jedynym fanem Vacheron Constantin, który zrzędzi na ten zegarek. O wiele lepszym wyborem w tej cenie byłby któryś z nowych modeli JLC. Przynajmniej miałbyś w zegarku lepszej klasy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mowa o tarczy to polecam białą, wiosenną :rolleyes:

 

apyell.jpg

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A jeśli mowa o tarczy to polecam białą, wiosenną :rolleyes:

 

A ja "białą" zimową :),

 

apromwzima1.jpg

 

Więcej fotek tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ten zegarek może się nie podobać??

Biała tarcza rewelacja.


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przekornie zagłosowałem na tego:

 

005jk.jpg

 

Widzę, że RO stał się na Forum tak popularny jak Seiko. Sam mam białego już po raz drugi bo uważam,że jest to doskonały zegarek.

Inżyniera miałem przez kilka lat i pozbyłem się go tylko dlatego, że miałem inne zegarkowe potrzeby.

Jesteś kawał chłopa Darku i na Twoim nadgarstku wyglądał będzie napewno dobrze. Overseasa z szarą tarczą, na szarym krokodylu także zbyt pochopnie bym nie odrzucał.

Jeszcze niedawno w Aparcie w Galerii Mokotów był do przymierzenia w wersji chrono.

 

Pozdrawiam

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam białego już po raz drugi bo uważam,że jest to doskonały zegarek.

Pozdrawiam

Mirek

Dobrze wiedzieć Mirku. :rolleyes:

Inżynierka juro na spokojnie pooglądam.

Tylko ,że już dokonałem wyboru.

Jeszcze mam dylemat co do koloru tarczy.

Biała bardzo kusi.

I tu pytanie do Mirka,Mariusza i Marcina-czy to jest czysta biel czy może lekko kremowa ,ecru?


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to ujmę - jest to czysta biel ale z uwagi na dość głębokie giloszowanie wydaje się lekko opalizująca.

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie tego Inżyniera Mirka (swoją drogą WIELKIE DZIĘKI ZA WSPARCIE NAS NA POCZĄTKU SWOIMI ZEGARKAMI)

 

świetny kawał dużegoooo zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to ujmę - jest to czysta biel ale z uwagi na dość głębokie giloszowanie wydaje się lekko opalizująca.

 

Mirek

O.K. dziękuję.

Muszę zobaczyć na żywo :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to taka metaliczna, srebrzysta biel :rolleyes:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Marcin.

Jutro dzięki uprzejmości jednego z kolegów będę oglądał .

Już się nie mogę doczekać. :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko AP ....jesli inżynier to tylko vintage :rolleyes:

 

A może AP Diver...zawsze to większy..chyba bardziej by na Twoją łapę pasił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.