Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Recommended Posts

Uwielbiam kawę z takiego ale obecnie problem jest błahy - mam indukcję :D 

Ja mam od 10lat zwykłą kolbę+oddzielnie młynek z regulacją grubości mielenia.. Troszkę zabawy rano ale dla kogoś kto lubi kawę to powinna być przyjemność. Lepszej kawy nyż z kolby nie napijesz się.

Uwielbiam kawę z takiego ale obecnie problem jest błahy - mam indukcję :D

kup sobie włoską kawiarkę do indukcji i problem z głowy

Koledzy miłośnicy mocnej kawy jaką kolbę polecają? Też lubię mocne espresso, a kaw w domu pijam mało bo w pracy i tak już swoje wypiję. Mógłbym pocelebrować trochę parzenie kawy i chętnie pobawiłbym się ekspresem kolbowym w tym celu.

1dFQTya.png

hehe to zaleźy od budżetu :P

Mówi się że od ekspresu ważniejszy jest młynek :)

ale to jak z zegarkami, można temat rozwijać w nieskończoność...

co do samych ekspresów to albo z ASCASO, dosc popularny jest Rancilio Silvia

Edited by vinzento

Na jedną/dwie kawki dziennie, do 1000zł powiedzmy za sam ekspres bez młynka. Wymagania miałbym takie żeby się w miarę nie psuł i nie wiem, dobre ciśnienie miał. Nie musi mieć wyglądu ani renomowanego logo.

Edited by nicon

1dFQTya.png

To Delonghi a jak pierwsza liga to La Pavoni albo ASCASO

nawet jak kupisz Delonghi to starczy na średniej klasy młynek w budżecie 1000-1100zł

Edited by seiken

Nie spotkałem nigdzie

Dzięki! Szczerze - byłem przekonany że nie ma więc odpuściłem szukanie

Nicon - ja mam LaPavoni od jakiś 8 lat i nic się nie dzieje, także polecam z czystym sumieniem. Zainwestuj w dobry, cichy młynek z możliwością ustawiania grubości mielenia ziarna.

Ehhh chłopy, jak zwykle kończy się jak z zegarkami... ;). Poczekam na czas poświąteczny i zapoluję na to La Pavoni :).

1dFQTya.png

Wprawdzie zabrałem do pracy kilka lat temu i mało używam, ale od 15 lat mam delonghi. Jest bardzo ok.

Ja ze swojej strony polecam Jura (chociaż tu ceny są spore).

jeśli chodzi o kolbowe to za mną chodził ekspres La Pavoni.

Robert

Jeśli chodzi o ekspresy kolbowe, to oczywiście najważniejszy jest młynek i tutaj nie ma co oszczędzać, najlepiej  kupić raz a dobrze. (+,- 2500)

Potem ekspres i trening w zaparzaniu kawy, po pół roku ćwiczeń kawa powinna być całkiem niezła.

z tą kawiarką na indukcji nie jest tak różowo, kuchenki indukcyjne grzeją dziwnie, jakby pulsacyjne chcą utrzymywać stałą temperaturę, miałem okazję w gościach widzieć, kawa "rzygała" z niej paskudnie, przegrzana skwaśniała, ble, ale nie żebym jednak zniechęcał od razu, pewnie zależy to od konkretnej kuchenki, zresztą na elektrycznej zwykłej płycie u rodziny jest nieco podobnie, a u kolegi ładnie wychodzi, kawiarka na gazie to cudo, na prądzie bywa różnie.

Dziwne, u mojego syna działa bez problemu tylko używa kawiarki Baletti

ale wg mnie jeśli ma odpowiednią średnice dno i użyto odpowiedniej stali to nic nie będzie się złego działo

Wiem że powinienem pewnie iść na odpowiednie forum ale skoro już zaczęliśmy temat. Za co płaci się w przypadku młynka? Rozumiem że istotne jest żeby była regulacja grubości mielenia bo to jest oczywiste i pewnie w miarę solidna budowa. Jaka jest różnica między:

http://sklep.inspiracjekawowe.pl/Mlynki-kawowe/Quamar-M1E

a

http://sklep.inspiracjekawowe.pl/la-pavoni/La-Pavoni-Jolly-Dosing-z-dozownikiem

Pomijam kwestie jak programowanie z góry wielkości porcji i ładniejszy design w tym pierwszym. Obydwa mają konfigurację grubości zmielenia. Co ten pierwszy umie co pozwoli zrobić lepszą kawę?

PS Może w ogóle podałem złe przykłady, ale tak łopatologicznie jakby któryś Kolega mógł wyjaśnić za co warto dopłacić na przykładzie.

Edited by nicon

1dFQTya.png

Ja mam ten drugi i polecam go z czystym sumieniem. Różnica w cenie to automatyka, w La Pavoni musisz ręcznie ustawiać wszystko ale mi to nie przeszkadza. Ten La Pavoni jest głośniejszym młynkiem, ja szykuję się do zmiany bo przy 2 dzieci budzę je o 7 rano :)

Mój Tata ma podobny młynek do Twojej pierwszej propozycji, jest super cichy, szybki i ma automatyczne dozowanie ale pytanie czy jest to Tobie potrzebne. Moim (i Taty również) zdaniem ta sama kawa wychodzi tak samo dobra jak pije ją u mnie czy u siebie w domu. Bardzo ważne jest też odpowiednie "ubicie" kawy w kolbie no i dobór odpowiedniej dla Ciebie kawy. Wszystko przychodzi z czasem ale to fajna przygoda. Ja wkrótce będę sprzedawał mój młynek więc jeśli chcesz brać pod uwagę używkę odezwij się na PW.

Ok, dzięki, dość jasno mi to wyłożyłeś. Brak automatyki mi nie przeszkadza bo tak jak pisałem, przy ilości kaw którą piję w domu raczej odwrotnie mam ochotę żeby się pobawić z tym. Gdybym potrzebował szybko i bez obsługi to bym kupił automatyczny ekspres z młynkiem, pojemnikiem na mleko itd. itp.

1dFQTya.png