Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni nie chce zejść z ręki

2dc5bf0f47829fcaa768a01c3589db51.jpg

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsza m20, mój kolega ma taką samą ;) Chciałem Was zapytać o precyzję chodu dwusetki...moja się regularnie pozni ok. 7 sek na dobę. I chciałem zapytać czy Wasze sikory się np tylko póznią, czy np raz się póznią a raz przyspieszają? Zauważyłem że najbardziej się późni rano po założeniu na rękę (w nocy leży na szkiełku i przez noc chodzi punktualnie) , od razu ok 1,5 sek ucieka przez ok godzinę. A u Was?

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mazurach powiadasz? Próbuję rozpoznać miejsce... Nad jakimś jeziorem?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to juz tak bardziej Warmia. Ale to prawie to samo :-) zegarek poekny


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Child co do dwusetki to mi przeważnie się późni, ale zdarza się że czasem przyśpieszy. 7sek. na dobę to bardzo dobry wynik, na tydzień ci daję nie całą minutę. Kiedyś po dwóch tygodniach miałem tylko 1 minutę w plecy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego zegarki mechaniczne/automatyczne są najdokładniejsze. Zawsze wiemy ile sekund uciekło.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko podaje dla NH35 (200) przedział -20 / +40 sekund na dobę.

 

U nas każdy zegarek jest przez nas sprawdzany na urządzeniu do pomiaru chodu, regulowany a następnie chodzi ok 48 godzin na rotomacie. Jeżeli odchyłka jest większa niż +/-10 sekund na dobę wraca do regulacji i cała procedura jest powtarzana. 

Przy użytkowaniu wiele czynników ma wpływ na chód: położenie, ruchy zegarka, temperatura, ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

 

Gdyby była wersja z tarczą jak w Omedze "TinTin", to pojechałbym do siedziby firmy i rzucał w budynek pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby była wersja z tarczą jak w Omedze

"TinTin", to pojechałbym do siedziby firmy i rzucał w budynek pieniędzmi.

Rzeczywiście mogło by to ciekawie wyglądać. A z drugiej strony to m20 juz i tak ma unikatowy design tej tarczy.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mogło by to ciekawie wyglądać. A z drugiej strony to m20 juz i tak ma unikatowy design tej tarczy.

Ogólnie z tych wszystkich polskich producentów, to moim zdaniem Xicorr ma najlepiej wyglądające zegarki. U innych zdarzają się takie, na których zawieszę oko, ale tylko tyle. Nie ma tego co zachęciłoby mnie do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerlach ma ciekawe projekty. Osobiście posiadam Kosmonautę i Żubra. Kosmonauta nawiązuje do Zegarka Unitra Warel który poleciał w kosmos z generałem Mirosławem Hermaszewskim.  Żubr natomiast to jeden z lepszych zakupów który przez ostatnie 2,5 roku zyskał na wartości. ;)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednych rusza innych nie. Jak z kobietami. ;)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerlach ma ciekawe projekty. Osobiście posiadam Kosmonautę i Żubra. Kosmonauta nawiązuje do Zegarka Unitra Warel który poleciał w kosmos z generałem Mirosławem Hermaszewskim. Żubr natomiast to jeden z lepszych zakupów który przez ostatnie 2,5 roku zyskał na wartości. ;)

Mnie też jakoś nie interesuje Gerlach. Zbyt wiele słyszałem o tej marce pozatym przymierzalem ich zegarki i nic mnie nie powaliło. Ale jeśli chodzi o żubra to jest jedyny model którego chciałbym pooglądac/mieć z uwagi na jego kopertę jest naprawdę ładna. Ale to nie dział poświęcony tej marce. Co do Xicorr a to naprawdę wydaje mi się ze najwięcej ze wszystkich produkujących robią w Polsce i chyba nie bez przyczyny piszą Wyprodukowany w Polsce to mnie cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę 2 zegarków doczekać. Pierwszy to Junak a drugi VIS uprising. Oba polskich microbrandòw i to jest fajne. Generalnie to powoli dochodzimy do etapu że można się zegarkowo realizować w wielu ich typach bez szukania poza granicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby się wszystkie nasze marki spiąć, połączyć siły i zabrać się za wspólny mechanizm. Morawiecki pomoże, i Łunja :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby się wszystkie nasze marki spiąć, połączyć siły i zabrać się za wspólny mechanizm. Morawiecki pomoże, i Łunja :-)

Kupiłbym taki zegarek, ale te nasze nie umieją się dogadywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet wszystkie polskie firmy razem są zbyt biedne na taką inwestycję. Chyba, że wynajdą ponownie 2824 za 5x więcej, bo bez ekonomii skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na youtube serwis jakiegoś ładnego manualnego garniturowca z boczną sekundą. Byłem zaskoczony z jak małej ilości części składał się ten mechanizm i jak prosty jest. Między innymi z powodu tej sekundy. Mam jednak nadzieję, że to tylko kwestia czasu kiedy coś się pojawi. Jeśli tak by się nie stało, to oznaczałoby wręcz cofanie się niestety. To jak z naszą motoryzacją. Powstaje Arrinera, Kozmo, szalone konstruncje kolegi artiplasta, i kilka innych tematów ale gdzieś jest ściana wydająca się nie do pokonania.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Coś się dzieje z projektem junak?

Też jestem ciekaw. Czyżby jakiś zgrzyt w trakcie projektowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.