Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąża np.  ;)

A z łagodniejszych zdarcie skóry na palcu wskazującym i kciuku ;) 

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są możliwe konsekwencje nakręcania ręcznego?

 

Nawet podczas powolnego, wręcz pełzającego nakręcania, sprzęgiełka mechanizmu automatu pracują na bardzo wysokich obrotach. Zużywają sie w ten sposób bardzo szybko. Pooglądaj na youtube filmy z serwisowania automatów, czasem to widać.

Ciąża np.  ;)

Od ręcznego ciąży niema


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, jak napisał Sol, ręczne służy jedynie początkowemu rozruchowi   ;)

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupiłem zegarek firmy XICOOR 02.05 2015r,do dnia 14 lutego 2017 był już 4 razy w naprawie,zegarek kupiłem sercem,bo kocham FSO i bardzo wizualnie mi się podoba,ale:po 9 miesiącach licowany pasek ze skóry pękł,potem było gorzej,padła beczka w mechanizmie,po naprawie gubił minutę na tydzień,potem odpadło pokrętło i nie można było nastawić zegarka,po naprawie woda dostała się do środka i rozpuściła wskazówki i zegarek stanął.Za tę kasę mogli by się lepiej postarać,zegarek jest piękny ale do pipla,jak chinol,szkoda,bo ma napis WYPRODUKOWANY W POLSCE,więcej ich produktów nie kupię.Niecałe 2 lata użytkowania i 4 razy w naprawie,kiepski wynik.

I się chłopaczyna na wypisywała. Pasek prawdopodobnie przepocił i nie konserwował. 8 sekund na dobę to całkiem normalny wynik dla tego mechanizmu. Urwał chłop koronkę i nie napisał gdzie były wykonywane naprawy. Czy w serwisie Xicorra czy u Pana Zenka co się zajmuje wymianą bateryjek w markecie. Gdzie ten zegarek "pływał" że rozpuściło mu wskazówki? Moja M20 od pół roku jest na łapce mojej żony i łatwo nie ma. ;) 


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są możliwe konsekwencje nakręcania ręcznego?

 

Częstsze wizyty u zegarmistrza celem wymiany podzespołów, jak np. sprzęgiełka.

W efekcie twój zegarmistrz bardzo cię polubi, a po kilku latach pokocha.

Jeżeli do tego będzie kobietą, co czasem się zdarza, to lepiej uważaj, bo będzie chciała więcej i wtedy...

 

 

Ciąża np.  ;)

 

;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po jaką cholerę ja się pytam to tworzą(w sensie SEIKO)??? Zrobili by bez dokręcania, przecież i tak wystarczy ręką ruszyć żeby zaczął chodzić... Ehhh... gdzie są stare dobre manuale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego wcale nie korzystam to nie wiem :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ehhh... gdzie są stare dobre manuale. 

No jak gdzie, u Xicorra, taki 125p, manual, jeszcze ze wskaźnikiem rezerwy chodu.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

125p juz by byla na moim reku gdyby nie jedna powazna wada jak dla mnie. Wskazowka od chronometru powinna byc sekundowką. Nie znioslbym jak sie spojrze na zegarek a duza wskazowka ktora powinna plynnac stoi w mkejscu.

Tak to zegarek najladniejszy z kolekcji jak dla mnie. No i ten wskaźnik to wisienka na torcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest stoper aby centralna wskazówka odpowiadała za sekundy stopera..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownie to jest zegarek, a stopera uzywa sie rzadziej anizeli sprawdzasz godzine. Ale rozumiem ogolny zamysl i napisalem ze mi to nie odpowiada. Nie opowiadam sie za kogos tylko za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały Wilku, do tego trzeba przywyknąć :)

Chronografy tak mają i tyle. Skreślając je wiele tracisz, a jak musisz mieć ruch to nikt ci nie zabroni uruchamiać stoper ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownie to jest zegarek, a stopera uzywa sie rzadziej anizeli sprawdzasz godzine. Ale rozumiem ogolny zamysl i napisalem ze mi to nie odpowiada. Nie opowiadam sie za kogos tylko za siebie.

Mam to samo. Patrzysz na tarczę, a tam zero ruchu. Zepsuł się... Duża sekunda rulez... Mam dwa chrono i w obu zapuściłem tylko po razie, żeby zobaczyć czy działa. Teraz poluję na coś fajnego bez chrono i bez daty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,odnośnie mojej M29,naprawiany jest w serwisie Xicirra,odebrałem zegarek z naprawy,gubi 30 sekund na dobę,nie wiem czy to jest normalny,przez 9 miesięcy było super,a woda dostała się na basenie i nie chciała już wyparować,datownik stanął,mechanizm stanął a białe wskazówki i cyfry się rozmyły.Zegarek po naprwie znów tam wróci ze względu na gubienie 30 sekund na dobę.A poza tym,to po co mialem urywać koronkę?i beczkę pewnie też zepsułem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli sugerujesz że woda "rozpuściła" indeksy i lakier z wskazówek. Koronka sama odpadła a na basenie nurkowałeś poniżej 100m czyli trochę ponad 10atm. ;)  A tak na serio. Wszystko się może zdarzyć. Nie wiem o jakiej beczce mówisz. Prawdopodobnie o wachniku. Koronkę można urwać przypadkiem. Wystarczy uderzenie nią w coś co stanie na drodze zegarka. Na basenie machasz w wodzie zegarkiem co może powodować miejscowy wzrost ciśnienia. Do tego prysznic po. Na basen i pływanie kup sobie lepiej jakiegoś nurka z zakręcaną koronką.
Moją M20 mam od przeszło 4 lat z pierwszej 50-tki. Ciorany prawie codziennie na bieżąco przez żonę. Zajefajny zegarek i nie sprzedam i nie zamienię bo wart był i jest swojej ceny i jakości jaką daje nam Xicorr. Jesteś jakinik drugim użytkownikiem z tego co pamiętam który ma problemy z Xicorrem. 
Dawaj zdjęcia z uszkodzeniami bo nie wierzą że w erze smartfonów nie cyknąłeś fajnych fotek swojego ulubionego zegarka.  B)

Edytowane przez Jaas

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,masz rację,beczka wachnika,na basenie czy w jeziorze zegarek nie przeciekał,włożyłem go do umywalki po odebraniu z serwisu i na drugi dzień zaparowany,stanął i lipa,nie cykałem fotek bo niedawno Was znalazłem a zegarek wcześniej odebrany z serisu,a woda dokładnie rozpuściła indeksy i lakier na wskazówkach,wymienili mi cały mechanizm,wskazówki i cyferblat,została się tylko obudowa i pasek,sugerujesz,że specjalnie niszczę zegarek,ktory sobie wymarzyłem(pierwsze zdjęcia tego czasomierza widziałem w MOTORZE),A DOSTAŁEM GO JAKO PREZENT URODZINOWY?byłbym dużym hipokrytom gdybym tak robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać. Nic nie sugerują. Tylko trochę to dziwne że woda rozpuszcza lakier ze wskazówek i indeksy. Gdybyś opisał dokładnie całą historię w jednej wypowiedzi nie było by nieporozumień. Masz nowy mechanizm. Poczekaj jeszcze trochę. Niech się dotrze. ;) Jeśli nic się nie zmieni to wysyłaj na regulację. Xicorry to dobre zegarki. Gdyby tak nie było to trudno sobie wyobrazić co by rozczarowani użytkownicy Xicorrów wypisywali na tym forum. Życzę jakinik powodzenia.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie przypadku. Zobaczę w tygodniu co mówi nasza 'kartoteka'.

Generalnie sprzedaliśmy trochę zegarków i różna przypadki się zdarzają, można długo opowiadać.

Najważniejsze jest chyba to, że ze wszystkimi (no prawie - było kilka z gatunku magia i mecz ;-)) sobie radzimy i jesteśmy w stanie naprawić.

Jak do środka dostanie się woda to potrafi poczynić spore spustoszenia. Najpierw leci luma, potem wskazówki i tarcza (mosiądz) a następnie mechanizm. Zegarki nie lubią wody w środku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mojej prywaty...dodam, że od tygodnia (tyle mam "dwusetke") codziennie rano ciesze się, że w końcu będę miał mojego sikora na nadgarstku...ad4cffd3faba93800e0590eb8e7ee4d7.jpgbb56e79faa82ff9e1b3df9e4f40d68cb.jpg

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,spiąłem się trochę,bo irytujące jest jeźdzenie od w-wy by oddać zegarek do sklepu,wiem,że mogę wyslać kurierem,ale znam ich podejście do sprawy,więc nie:)poczekam,popatrzę,zegarek jest śliczny,jednak po przejściach daje do myślenia,będę informowal co dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu tez wysłałem swoją M20 do serwisu xicorra prawdopodobnie po upadku. Sam jestem ciekaw jak będzie pracować po naprawach i przeglądzie. Bo szczerze mówiąc mój egzemplarz strasznie długo startował po paru dniowym nie używaniu. Niewiem czy to taka wada, czy wszystkie tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na 200-tkę tylko na zdjęciach, jakoś do tej pory nie czułem do niej sympatii. Jendakże zobaczyłem ją ostatnio na nadgarstku znajomego (wersja czarna) i muszę przyznać, że prenetuje się o niebo lepiej niż na zdjęciach. To chyba taka mała przypadłość zegarków tej marki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.