Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

 

post-84779-1483895302,9279_thumb.jpegWstepne testy wstrząsowe są obiecujące ;) przestój minimalny jak w wostoku 24xx;) podczas wstrząsu, jak masz jakiego urala to sprawdz. Dwa dystanse pod tarcze od poljota 17 k lekko zgiete plus oryginalna sprezyna z urala .

 

post-84779-1483895285,1219_thumb.jpeg

post-84779-1483895295,1262_thumb.jpeg

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Manufaktura pełnom bembom ;) Niczym Sarpaneva czy inny Strehler.

 

Fajnie, że działa. Szkoda, że do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manufaktura pełnom bembom ;) Niczym Sarpaneva czy inny Strehler.

 

Fajnie, że działa. Szkoda, że do czasu.

zobaczymy czy do czasu :) więcej wiary :) chciałbym go nosić , nato już uszykowane. szpilka zdecydowanie szybciej odbija ku górze niż wcześniej.

 

 

Czas na testy ;) wkurza jeszcze ze werk lata lekko w środku ale pewnie uszczelka grubsza gumowa zalatwi temat ;)

58c98b44a443bab01b21efc399173114.jpg

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

#Sebolski - Żeby nie było.

Podziwiam Twoją pracę i samozaparcie, ale mam nadzieję, że masz również świadomość, że nie wszystko można naprawić za pomocą dołożonej blaszki, podgięcia blaszki czy stuknięcia młotkiem.

Niektóre elementy nie są wprost zamienne nawet między tymi samymi mechanizmami.

Są "drobne" (o ile w przypadku zegarków można mówić o drobnych) różnice w parametrach poszczególnych części zależnie od lat w jakich były produkowane.

Nie zamienisz niektórych kół, osi, i innych elementów. Nie chce mi się wymieniać konkretnych modeli, bo trzeba by było napisać z 15 stron ;)

Ale przypomnę to o czym już pisałem.

Np. w Rakietach niewskazane jest rozbieranie zespołu balansu (włos-koło) tylko wymiana kompletnego zespołu, bo tak były kompletowane fabrycznie, koła selekcjonowane wg kilkunastu klas dokładności wyważenia i wagi, włosy selekcjonowane od 13-do 25 klas dokładności w zależności od tego czy włos idzie "na plus" czy  "na minus". Dopiero po tym dobierano odpowiednie pary spełniające normy. To samo w przypadku koła wychwytu i kotwicy.

 

Tak więc chciałem tylko zaznaczyć, że jeśli już coś kombinujemy to należy zaopatrzyć się w identyczny mechanizm-dawcę mniej więcej z tego samego okresu i wymieniać raczej zespoły współpracujących elementów. Oczywiście nie zawsze i nie w każdym przypadku, ale warto wiedzieć gdzie tkwią niuanse.

Do niczego nie zmuszam, nie mam zamiaru odbierać Ci przyjemności z samodzielnej zabawy, ale to nie młocarnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam drugiego urala ale zdekompletowanego. Znaczy dawca balansu do tego co zrobiłem. Sytuacja podobna. Zmieniłem szpilkę sekundy oraz mostek kryjący tą szpilkę i efekt ten sam. Czyli przestoje i skoki sekundy. Dwie podkładki dystansujące lekko ściśnięte być może rozwiązały temat powstały w wyniku wyrobienia się sprężyny oryginalnej. Ona ma za zadanie dociskać szpilkę do góry choć w tej sytuacji ( bez dodatkowych sprężyn ) nie działa to. Skoro zamiennik z innego nie działa to musi być celowe postarzenie produktu od ruskich :):) więc po lekkim przyglądnięciu się koncepcji autora rozwiązanie samo się przyszło :) akurat to być może udało się naprawić "za pomocą dołożonej blaszki, podgięcia blaszki czy stuknięcia młotkiem"  Wystepujące tu luzy same się proszą o takie potraktowanie :) ale w innych zegarkach może już nie pójść na zasadzie jak opisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manufaktura pełnom bembom ;) Niczym Sarpaneva czy inny Strehler.

 

Fajnie, że działa. Szkoda, że do czasu.

Manufaktury ciąg dalszy;) juz nie lata w środku ;)

Dwie uszczelki chyba załatwiły sprawę. Tylko plexa do wymiany zostala ;) pojedzie ze mną do wawy na testy. Moze gdzies plexe dorwe;)

post-84779-1483900970,9676_thumb.jpeg

 

wypassportowane z tapatalka

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jak już tak manufakturzysz to trzeba było dać kawałek lub kawałki starej sprężyny zegarkowej odpowiedniej szerokości w miejscach gdzie są śruby ustalające mechanizm w kopercie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak manufakturzysz to trzeba było dać kawałek lub kawałki starej sprężyny zegarkowej odpowiedniej szerokości w miejscach gdzie są śruby ustalające mechanizm w kopercie ;)

 

hmmm, może być. ale zamiast rozkręcać długopisy i sztukować sprężynę na razie barbarzyńskie rozwiązanie. Jak wrócę to pomyslę nad tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jakie długopisy ?

Sprężynę z bębna zegarka, taka płaską, nie spiralną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiła moja św.p. babcia " dogadaliście się jak gęś z prosięciem" :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie długopisy ?

Sprężynę z bębna zegarka, taka płaską, nie spiralną ;)

 

sprężyna z długopisu co otacza wkład przy dole. to mi się odrazu skojarzyło. Z bębna to pewnie masz na myśli mały odcinek podłozony lub jeden odcinek zgiety na pół. Ale to pewnie chyba z bebna sławy bo po dokręceniu mały luz tam jest i z wostoka 22xx ani rakiety na przykład nie przejdzie. To musi być mały bęben

Jak mówiła moja św.p. babcia " dogadaliście się jak gęś z prosięciem" :D :D

 

no co? uczę się :)

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprężyna z długopisu co otacza wkład przy dole. to mi się odrazu skojarzyło. Z bębna to pewnie masz na myśli mały odcinek podłozony lub jeden odcinek zgiety na pół. Ale to pewnie chyba z bebna sławy bo po dokręceniu mały luz tam jest i z wostoka 22xx ani rakiety na przykład nie przejdzie. To musi być mały bęben

 

 

no co? uczę się :)

Mam prośbę :) przeczytaj post Jacka o sprężynie jeszcze raz, ale wolniej ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę :) przeczytaj post Jacka o sprężynie jeszcze raz, ale wolniej ;):D

 

"kawałek lub kawałki starej sprężyny zegarkowej" znaczy z czego mam wziąć?? spiralne ułożenie nie możliwe w tej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No dobra, to inaczej.

Masz pewnie jakiegoś trupka, z którego możesz pozyskać sprężynę (z bębna !!!)

Odetnij odcinek o długości takiej żeby wszedł w tym Uralu pomiędzy mechanizm i kopertę zaczynając od wałka naciągu, po obwodzie i kończysz przy wałku naciągu.

Wtedy dokręcasz śruby ustalające mechanizm.

PONIATNO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to inaczej.

Masz pewnie jakiegoś trupka, z którego możesz pozyskać sprężynę (z bębna !!!)

Odetnij odcinek o długości takiej żeby wszedł w tym Uralu pomiędzy mechanizm i kopertę zaczynając od wałka naciągu, po obwodzie i kończysz przy wałku naciągu.

Wtedy dokręcasz śruby ustalające mechanizm.

PONIATNO ?

aaaa, znaczy jak w kamach czy innych pobiedowych? lub majakowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal n

 

Nadal nie tak :D

w zimach, kamach i innych jest ring z blachy okalający werk. bez śrubek. na wcisk. Pewnie o to chodzi tyle,że ten w uralu ma być pod tarczą. niewidoczny z obu stron

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kuźwa, no nie wiem jak wytłumaczyć ;)

 

Tak jak na fotce poniżej. Odcinasz kawałek sprężyny i wciskasz ją PIONOWO (tak jak leży na fotce) w szczelinę pomiędzy kopertę a mechanizm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zimach, kamach i innych jest ring z blachy okalający werk. bez śrubek. na wcisk. Pewnie o to chodzi tyle,że ten w uralu ma być pod tarczą. niewidoczny z obu stron

Jacek miał raczej na myśli po obwodzie choć nie wiem czy to spełniłoby rolę? Twoje uszczelki za to na pewno jeśli tylko nie dopychają werku tak żeby wskazówkom to przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, no nie wiem jak wytłumaczyć ;)

 

Tak jak na fotce poniżej. Odcinasz kawałek sprężyny i wciskasz ją PIONOWO (tak jak leży na fotce) w szczelinę pomiędzy kopertę a mechanizm.

już rozumiem :) to będzie dopiero manufaktura :) Dziękuje

Jacek miał raczej na myśli po obwodzie choć nie wiem czy to spełniłoby rolę? Twoje uszczelki za to na pewno jeśli tylko nie dopychają werku tak żeby wskazówkom to przeszkadzało.

 

na razie ural działa. wiec uszczelki nie zakłócają pracy :)

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jacek miał raczej na myśli po obwodzie choć nie wiem czy to spełniłoby rolę? Twoje uszczelki za to na pewno jeśli tylko nie dopychają werku tak żeby wskazówkom to przeszkadzało.

Spełni, spełni. Zwyczajnie wyrobiła sie miejscowo ta miękka koperta i nie trzyma werku.

Kwestia tylko równomiernego dokręcenia śrub ustalających mechanizm żeby był centralnie i żeby wałek poprawnie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spełni, spełni. Zwyczajnie wyrobiła sie miejscowo ta miękka koperta i nie trzyma werku.

Kwestia tylko równomiernego dokręcenia śrub ustalających mechanizm żeby był centralnie i żeby wałek poprawnie chodził.

 

zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

#Sebolski

 

Musisz koniecznie poczytać, wrzuć sobie w translator, naprawdę warto, to tematy dla Ciebie :)

Porady od zegarmistrza Duszana Grujić i innych majstrów:  http://forum.watch.ru/forumdisplay.php?f=139

Naprawa i konserwacja zegarków: http://forum.watch.ru/forumdisplay.php?f=14

 

 

Dziękuje :) sporo tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno nabyty duży start przeszedl wczoraj serwis. Zdjęć brak bo makro nie wychodzi w tym telefonie. Ale staje kolo 6 rano. Ruch ręką i idzie. Ale przekrecenie o 12 h i ustawienie godziny 05.55 powoduje ze staje. Okazalo się ze wypelnienie godzinowej od spodu ma w jednym punkcie malunią kropelkę, która stopuje sekunde;) lekkie zgięcie końcówki sekundy w dół rozwiązało temat. Czasami czlowiek od razu rozbieral zegarek i szukal przyczyny choć niepotrzebnie :) i taki jest wniosek na przyszłość ;)

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.