Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim . Panowie żona ma po dziadku starą pabiede ze zniszczoną tarczą . tutaj moje pytanie czy da się taką tarcze wyczyścić i odrestaurować gdyż uparła się że nie wymieni bo to już nie bedzie to samo !!! Czy koszt takowy nie przewyższy wartości tego zegara ? pozdrawiam

post-77551-0-85934100-1479024007_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim . Panowie żona ma po dziadku starą pabiede ze zniszczoną tarczą . tutaj moje pytanie czy da się taką tarcze wyczyścić i odrestaurować gdyż uparła się że nie wymieni bo to już nie bedzie to samo !!! Czy koszt takowy nie przewyższy wartości tego zegara ? pozdrawiam

attachicon.gifIMG_20161113_084651.jpg

Przewyższy. Lepiej poszukać oryginalnej tarczy albo trupka do przekładki i będzie wyglądał jak trzeba. To nie jest rzadki model. Tę tarczę zresztą ktoś już umył i zmył wszystkie napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się przyjrzeć to widać delikatny napis pabieda , czy ktoś ją wcześniej mył ? nie mam pojęcia ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się przyjrzeć to widać delikatny napis pabieda , czy ktoś ją wcześniej mył ? nie mam pojęcia ! 

Mył, albo wycierał. Tak czy inaczej, to tak jak mówi kol. Krzysztof, nie ma sensu odrestaurowywanie tej Pobiedy. Jeśli wartość sentymentalna jest na prawdę bardzo istotna, to musisz przygotować się na wydatek w okolicach 150-250zł za samą tarczę - w zależności od tego do kogo pójdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jest trawiona  wytrawiana tarcza i myślę ze w oryginalnych kolorach jej nikt chyba nie zrobi  ( ale mogę się mylić sprawdź . 

 

NAJLEPSZYM WYJŚCIEM BYŁBY DAWCA ORGANÓW .

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że tak na prawdę, przynajmniej w Polsce, nie ma kogoś takiego, kto wykonałby "restaurację" tarczy. To ładne określenie, ale nie ma pokrycia z rzeczywistością, bo w praktyce wszędzie zmywa się całość oryginalnego malowania. Później zakłada się tylko farbę i nadruk na nowo.

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej tarczy nie da się odrestaurować tak jak ty mówisz    

 

ta pobiedke trzeba by było zrobić od nowa   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

macie może gdzieś w pobliżu koło siebie jakąś hurtownie zegarmistrzowską potrzebuje szkiełka do łucza  de luksa 32,6 mm 

 

no i po ile sprzedają  wiadomość pw 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej tarczy nie da się odrestaurować tak jak ty mówisz    

 

ta pobiedke trzeba by było zrobić od nowa   

Wiem, że chodzi Ci o te indeksy trawione fotochemicznie. Myślę że mimo wszystko się da zachować oryginalne, choć byłoby to upierdliwe, jak każda potencjalna restauracja. 

No i wiadomo, że w wypadku tej Pobiedy, taka zabawa to byłby surrealizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

macie może gdzieś w pobliżu koło siebie jakąś hurtownie zegarmistrzowską potrzebuje szkiełka do łucza de luksa 32,6 mm

 

no i po ile sprzedają wiadomość pw

Poszło PW

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewyższy. Lepiej poszukać oryginalnej tarczy albo trupka do przekładki i będzie wyglądał jak trzeba. To nie jest rzadki model. Tę tarczę zresztą ktoś już umył i zmył wszystkie napisy.

Krzysiek wiesz co to uparta żona :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, gdyż mój zegarmistrz kazał mi sobie to szkiełko wsadzić ....do kieszeni i pójść :) Ogólnie coś w stylu, że nie pasuje i pasować nie będzie. Czy ktoś z szanownych kolegów jest w stanie mi pomóc i sprawić aby to szkiełko jednak pasowało?

post-93540-0-31723100-1479234901_thumb.jpg

edit: Oczywiście byłbym wymiernie wdzięczny!

....albo ma może ma na sprzedaż takie pasujące? :ph34r:

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem taki Poljot z rezerwą chodu ~46h wymaga smarowania?

 

Z jednej strony tak, bo ostatni przegląd miał w '83 - wierząc wyryciu na deklu, a z drugiej zadziwiająco długi chód po nakręceniu. Co myślicie? Przechowywany był w bazarowych warunkach razem z innymi zombie (tego trochę podreanimowałem) i trupkami.

post-82877-0-84808900-1479242300_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć wpisowi na deklu to wymaga, jak najbardziej. Rezerwa chodu nie jest tutaj wykładnikiem. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst w oparciu o subiektywne doświadczenie.

Zazwyczaj każdy zegarek jaki zamierza się nosić powinien przejść czyszczenie i smarowanie. Z drugiej strony jeśli wiesz ze zegar miał serwis 2-3 lata temu to raczej nie potrzeba smarowania. W każdej innej sytuacji gdy zachodzi wątpliwość trza smarowanie wykonać.  Po serwisie od razu widać na drugi dzień efekty w postaci przyspieszenia chodu co wskazuje na prawidłowe smarowanie  :) efekt u mnie występuje w 90 % zegarkach po wysmarowaniu. Wtedy przez kolejne 72 godziny sprawdzam co i jak i korekta raczej na minus "wajchy" regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam takiej tarczy  wiadomość pw 

 

1026101566582c05850f250-280005-wm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samoróbka ale sprawdza się super sprawdzona już wielokrotnie na wielu przedmiotach i paru zegarkach 

post-59322-0-06650000-1479838220_thumb.jpg

post-59322-0-04921600-1479838246_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samoróbka ale sprawdza się super sprawdzona już wielokrotnie na wielu przedmiotach i paru zegarkach 

Daniel chyba tępy jestem bo nie wiem o co chodzi... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmagnesowanie chyba :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest odmagneśnica, świetnie działa - mój majster ma podobną, tylko z włącznikiem, znacznie ułatwia sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samoróbka ale sprawdza się super sprawdzona już wielokrotnie na wielu przedmiotach i paru zegarkach 

Czy nie byłoby problemu jakbyś naszkicował jej schemat/rysunek?

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, chłopie!

Wymień tą wtyczkę, bo za dzień, dwa będzie jednego użytkownika forum mniej.

A przy okazji założysz sobie wyłącznik. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.