Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to jeszcze inne pytanie - czy koło sekundowe wraz z osią jest zamienne między mechanizmem 2614.2H poljota a mechanizmem kirowa z 1MCZ ? 

Edytowane przez jackie01

Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pompce nie ale jest wersja automatycznego jak i manualnego wostoka z podwójnym kalendarzem więc szybka zmiana daty jest chyba w koronce.

Edytowane przez wempiełqr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultradźwięki?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ultradźwięki?☺ Odnośnie wostoka to kiedyś słyszałem że była słaba jakość wykonania kół zębatych i się szybko ścierały lub pękały Ząbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można przełożyć tarczę i wskazówki z wysokiej Mołni do niskiej?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od grubości tarczy. W wysokich mołniach sà zwykle grubsze i jest wyższy ćwiertnik i koło godzinowe. W cieńszych mołniach tarcza jest cieńsza oraz cwiernik i koło godzinowe są niższe. Czyli podsumowując po przełożeniu tarczy możesz mieć problem z nabyciem wskazówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

....że o różnych średnicach tarcz nie wspomnę...

A Obik nie pokazał jakie chce mieniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuję bo jeszcze nie mam :). Jeśli nie zmieni się koncepcja to będzie niska mołnia z tarczą od niskiej mołni ale wskazówkami od wysokiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie wostokow day/date, one nie maja szybkiej daty. Nawet nie probuje daty ustawiac, szkoda cwiertnika,

 

Taka szybka metoda wykorzystuje fakt, ze dzien tygodnia lapie wczesniej niz data miesieczna... troche wyzwanie. raz to robilem i nie bede wiecej ;)

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie szukac przyczyny zwalniania oscylacji balansu w pozycji przechylenia zegarka "na kotwice" ? Niekiedy powoduje to zatrzymanie zegarka. Mechanizm to 2409 kirov.

 

Co sprawdzilem:

Neutrum balansu ustawione prawidlowo.

Po zdemontowaniu balansu kotwica ladnie "impulsuje" nawet po jednym przekreceniu koronki.

Po zdemontowaniu kotwicy balans wprawiony w oscylacje ladnie pracuje w kazdej pozycji.

Zegarek wyczyszczony i naoliwiony.

Kotwica i jej lozyska suche i niezaoliwione.

 

Jestem otwarty na sugestie.

Edytowane przez jackie01

Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie szukac przyczyny zwalniania oscylacji balansu w pozycji przechylenia zegarka "na kotwice" ? Niekiedy powoduje to zatrzymanie zegarka. Mechanizm to 2409 kirov.

 

Co sprawdzilem:

Neutrum balansu ustawione prawidlowo.

Po zdemontowaniu balansu kotwica ladnie "impulsuje" nawet po jednym przekreceniu koronki.

Po zdemontowaniu kotwicy balans wprawiony w oscylacje ladnie pracuje w kazdej pozycji.

Zegarek wyczyszczony i naoliwiony.

Kotwica i jej lozyska suche i niezaoliwione.

 

Jestem otwarty na sugestie.

 

czopy sprawdzone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poczynione przeze mnie sprawdzenia nie potwierdzaja ich sprawnosci?

 

kiedyś miałem awarię, czop był lekko nadłamany . Górny. Na początku nie było tego widać. Ale po dokładnym przyjrzeniu się widac było że czop nie dochodził ale wszystko ładnie bujało. A przekładałeś mostek z balansem do innego werku?

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rezerwowego werku.

 

hmmm, zwsze powinien być jeden w odwodzie w razie czego sprawny. ale jak nie miałem to bralem już zegarek po serwisie, wyciagałem balansy i zamieniałem. i paczyłem który werk szwankuje. Masz taki sprawny zegarek z werkiem 2409??? Zaryzykuj zamiane i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.