Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę- rozkręciłem.

Ale z tyłu nie miał dekla, więc pewnie i tak nic by nie poqiedział.

 

Wystukane na kolanie

Wygląda podobnie do tego, ale bez tych uchwytów i czterech dziur w cylindrze obudowy.

http://pistrap.com/zdjecia/aczs3.jpg

 

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Podobnie ale nie identycznie, to całkiem inna obudowa.

W tym Twoim mechanizm też pewnie jest montowany do obudowy na 3 śrubki ale ta (a może i dwie) na dolnym mostku ma przedłużkę..

Przynajmniej powinna mieć.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dokładnie, 3 śrubki.

 

Wystukane na kolanie

Oglądnij sobie i poczytaj katalog z 1960 roku od strony 176 i dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij sobie i poczytaj katalog z 1960 roku od strony 176 i dalej.

Katalog?

 

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Rakieta 2627 w kopercie Amfibii, Od dawna chciałem coś podobnego wykombinować ale nie wiedziałem jak się za to zabrać. Teraz już wiem  ;)

Wg mnie fajnie wyszło jak na domową manufakturę. Nawet wałek z koronką pół na pół Wostok-Rakieta :)

 

22d79317ca7aa6c4.jpg

 

Tu się zaczyna:

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=44415&page=91

A tu instrukcja krok po kroku co i jak przerobić:

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=44415&page=92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł na długie zimowe wieczory :)

Nie jestem wielbicielem Amfibii( z wyjątkiem960SE :wub: ),

ale w tym przypadku jest Ok. Pytanie, koperta 060e to jakiś starszy model, u meranomów jedyny który mnie spasował to 420?

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napiszcie czy poniższa metoda smarowania mechanizmu jest w miarę akceptowalna, czy zupełnie do kitu.

1.Moebius 8000 – czopy w łożyskach tego co się szybko obraca – balans, kotwica, wychwyt + palety.

2.Novostar „M” – czopy w łożyskach pozostałe – koło sekundowe, minutowe, pośrednie + bęben sprężyny, koło naciągowe i zapadkowe + przekładnia wskazań.

3.Smar grafitowy lub wazelina techniczna – to co się „ociera” – mechanizm nastawczy – wałek, wodzik, sprzęgnik, sprężyny, nastawnik itd.

 

post-98656-0-76931000-1505391293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda jak najbardziej akceptowalna☺ z takim smarowaniem zegarek będzie bardzo dobrze chodził tylko pamiętaj że czopów kotwicy nie oliwimy tylko palety i to nie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ten pierścień ze środka jest wyciągany? Jeśli tak, to jak?

Przy okazji wiecie może od czego ta koperta?

Nie wiedziałem w jakim dziale więc zamieściłem tutaj

post-98636-0-62532800-1505410730_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pierścień tylko cała koperta z ściąga się prawdopodobnie ring trzymający szkiełko. A koperta wygląda jak od starta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Wostoka Komandirskiego w wersji manual i mam pewien problem. Mimo koronki nakręconej do oporu zegarek co chwilę się zatrzymuje. Przy mocniejszym machnięciu sekundnik rusza jakby balans ruszał ostatkiem sił i znów się zatrzymuje ale bardziej już się go nakręcić nie da. W czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządne czyszczenie i oliwienie.

Zostaw już sprężynę, bo ukręcisz. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządne czyszczenie i oliwienie.

Zostaw już sprężynę, bo ukręcisz. ;)

Nie, dalej nie idzie to już nie dokręcam. Sprzedawca pisze że niby sprawdzał i u niego chodził i żebym zostawił a po 24h znów nakręcił. Tyle że jeśli zegarek nie chodzi to sprężyna raczej się nie rozkręci... A tym samym nie ma co nakręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek powinien biegać już po max dwóch-trzech przekręceniach koronką. Czasem od razu. A nie dopiero po pełnym nakręceniu.

Trzeba zajrzeć mu pod dekiel.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda jak najbardziej akceptowalna☺ z takim smarowaniem zegarek będzie bardzo dobrze chodził tylko pamiętaj że czopów kotwicy nie oliwimy tylko palety i to nie za dużo.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niedokońca uważam , że nie oliwimy czopów kotwicy. Jakiś czas temu kolega Ritter stwierdził, że należy zwilżyć czopy delikatnie. Albo dolny kamień w płycie i górny mostka kryjącego górny czop. Od tego momentu smaruję te elementy jednak należy uważać z ilością bo czasami zegarek staje po 12h pracy i wtedy na 99 procent trza wysysać lub usuwać olej z dolnego kamienia czopu kotwicy. Czasami wydaje się że taka mała ilość niezaszkodzi. A jednak. Z górnego kamienia rzadziej zbieram ale zdarza sie.

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niedokońca uważam , że nie oliwimy czopów kotwicy. Jakiś czas temu kolega Ritter stwierdził, że należy zwilżyć czopy delikatnie. Albo dolny kamień w płycie i górny mostka kryjącego górny czop. Od tego momentu smaruję te elementy jednak należy uważać z ilością bo czasami zegarek staje po 12h pracy i wtedy na 99 procent trza wysysać lub usuwać olej z dolnego kamienia czopu kotwicy. Czasami wydaje się że taka mała ilość niezaszkodzi. A jednak. Z górnego kamienia rzadziej zbieram ale zdarza sie.

 

Wydeptane mi5s

W tym przykładzie co Podałeś jest odpowiedź że nie oliwimy gdyż jak Napisałeś zegarek po naoliwieniu zatrzymał się po 12h. A pozatym czop w kamieniu ma tak mały ruch, około obrót o 20 stopni, że oliwienie tylko zaszkodzi i będzie stawiać opór. Są też twierdzenia ze skoro kamień czopu kotwicy ma wgłębienie to jest ono na olej lecz w rzeczywistości jest po to by zmniejszyć powierzchnię tarcia. A pozatym gdy do naoliwionego czopu kotwicy dostanie się chodź trochę zanieczyszczenia to kotwica będzie stawiać opór co w efekcie będzie stanowić problem złego chodu zegarka. Naoliwiony górny czop - patrząc od strony mechanizmu - spowoduje rozlanie oleju po ramionach kotwicy i znowu opór przy chodzie. A zresztą nigdzie nie uczą oliwienia tych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jakie to przyjemne!

Skręciłem i działa!!!d357264aef56f9c9fd064ae960f11e37.jpg

 

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przykładzie co Podałeś jest odpowiedź że nie oliwimy gdyż jak Napisałeś zegarek po naoliwieniu zatrzymał się po 12h. A pozatym czop w kamieniu ma tak mały ruch, około obrót o 20 stopni, że oliwienie tylko zaszkodzi i będzie stawiać opór. Są też twierdzenia ze skoro kamień czopu kotwicy ma wgłębienie to jest ono na olej lecz w rzeczywistości jest po to by zmniejszyć powierzchnię tarcia. A pozatym gdy do naoliwionego czopu kotwicy dostanie się chodź trochę zanieczyszczenia to kotwica będzie stawiać opór co w efekcie będzie stanowić problem złego chodu zegarka. Naoliwiony górny czop - patrząc od strony mechanizmu - spowoduje rozlanie oleju po ramionach kotwicy i znowu opór przy chodzie. A zresztą nigdzie nie uczą oliwienia tych elementów.

 

dlatego trza zwilżyć delikatnie a nie podać olej jak na pozostałe co by się nie porozlewało. Temat przetrenowałem i jak ręka zadrży to wpadnie ciut więcej oleju na dolny kamień to jak stanie po paru godzinach to wtedy trzeba ściągnąć i tyle. Co do górnego i dolnego  kamienia na oliwiak 0.15 i kapka. Jak dojrze że się "swieci" czyli odbija niemrawo światło znaczy git :) jak przejdzie 24 h to wtedy wstępnie uważam, że jest ok.

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jakie to przyjemne!

Skręciłem i działa!!!

 

Wystukane na kolanie

I do rana nie doszedł

 

Wystukane na kolanie

Edytowane przez kchrapek
nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam pytanie jakiego płynu używacie do czyszczenia werków w myjkach ultradźwiękowych ? 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.