Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Niby pęknięcie, raczej rysa, ale przez to nie paruje, bo samo szkiełko skropiłem wodą i nic nie puściło. Możliwe, że ten dźwięk to wkładka antymagnetyczna, bo lata tylko przy potrząsaniu góra-dół.

Edytowane przez witkacy7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Podegnij te "wąsy" wkładki, to przestanie latać.

 

Nieszczelności winne jest szkiełko. Wymień je i nie będzie problemu.

Jak chcesz żeby było naprawdę dobrze to wymień również uszczelki koronki i tubusa. U meranoma są zestawy naprawcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wziąłem się za serwis Slava 2427 w automacie. Zegarek nie chodził do dołu tarczą. Po rozlozeniu wyglada na złamany czop wałka balansu. Czy bedzie pasować do tego werka balans z mostkiem ze Slavy 2414?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wziąłem się za serwis Slava 2427 w automacie. Zegarek nie chodził do dołu tarczą. Po rozlozeniu wyglada na złamany czop wałka balansu. Czy bedzie pasować do tego werka balans z mostkiem ze Slavy 2414?

Tak

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podegnij te "wąsy" wkładki, to przestanie latać.

 

Nieszczelności winne jest szkiełko. Wymień je i nie będzie problemu.

Jak chcesz żeby było naprawdę dobrze to wymień również uszczelki koronki i tubusa. U meranoma są zestawy naprawcze.

 

To normalna procedura podciągania wąsów po rozebraniu? Przed rozbiórką tak nie było. Między tarczą a szkłem powinien być cienki pierścień?

 

Co do uszczelek dałbym radę, ale tubus to już zabawa dla zegarmistrza. Jak wygląda wymiana szkiełka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

To normalna procedura podciągania wąsów po rozebraniu? Przed rozbiórką tak nie było. Między tarczą a szkłem powinien być cienki pierścień?

 

Co do uszczelek dałbym radę, ale tubus to już zabawa dla zegarmistrza. Jak wygląda wymiana szkiełka?

Pierścień MUSI być !!!

Wymiana szkła jest banalnie prosta. Zrobisz to bez żadnych narzędzi, samymi rencyma ;)Nie trzeba żadnych klejów, uszczelniaczy itp. chemii.

A wąsy wkładki ? No cóż mam napisać ?

Żeby ciasno siedziała podegnij w górę wąsy.

Jak chcesz żeby dzwoniła - nie podginaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zabieram się do poprawek. 
Szkiełko wystarczy wycisnąć stare i wcisnąć nowe? nie potrzeba żadnej praski? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Szkło wyciskasz palcami od wewnątrz. Tylko uważaj, żeby się nie pokaleczyć, bo to Twoje jest pęknięte.

Normalnie wychodzi w całości.

 

Nowe szkło z PIERŚCIENIEM doszczelniającym wstępnie wkładasz do koperty. Nawet nierówno. Tak jak uda Ci się włożyć. Ważne, żeby choć kawałkiem obwodu było włożone prawidłowo. Zakręcasz dekiel. Układasz kopertę szkłem do dołu na czymś twardym ale ciut elastycznym (może być twarda podkładka pod myszkę komputera) i naciskasz na część szkła, która nie weszła w kopertę.

Usłyszysz KLIK, to będzie odgłos albo wskakującego na swoje miejsce szkła, albo.... pękającego szkła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką pomoc! 
W takim razie zmieniam szkiełko, nasmaruję uszczelki i w razie czego, jeśli nic to nie da, będę dalej pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakovlev, właśnie odgiąłem te wąsy i nadal coś lata w środku. A stało się to po tym, jak wypadł mi ten pierścień pomiędzy tarczą a szybką i nie daję rady go idealnie równo wsadzić. Mechanizm jest tyle co po przeglądzie pełnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kolejność czynności jest natępująca:

1. Szkło i pierścień poza kopertą.

2. Pierścień wkładamy do szkła

3. Szkło z pierścieniem montujemy do koperty sposobem opisanym wyżej lub dowolnym innym byle skutecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym zmyć ten zielony nalot ze starta? Lekier wierzchni nie wygląda na uszkodzony. Nie mam drugiej tarczy do testów, więc mam tylko to jedno podejście :D

 

Mam lekki roztwór izopropanolu, ziemniaka, wode z ludwikiem i sama wodę. Coś z tego użyć, czy macie jeszcze jakiś pomysł?

92aa1723470d4530e6b74a4165c712e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejność czynności jest natępująca:

1. Szkło i pierścień poza kopertą.

2. Pierścień wkładamy do szkła

3. Szkło z pierścieniem montujemy do koperty sposobem opisanym wyżej lub dowolnym innym byle skutecznym.

 

Szkła jeszcze nie wyciągałem :) poza tym, czas trzyma jak wcześniej, tylko coś w środku jest luźne, ale chyba nie ma sensu co chwilę rozbierać i poprawiać. A jeśli spóźnia mi około minutę-dwie na dobę, a jest po czyszczeniu i niby regulacji u zegarmistrza, jestem w stanie coś zdziałać regulatorem (+ -) ? w jaki sposób to zrobić?

Edytowane przez witkacy7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Szkła jeszcze nie wyciągałem :) poza tym, czas trzyma jak wcześniej, tylko coś w środku jest luźne, ale chyba nie ma sensu co chwilę rozbierać i poprawiać. A jeśli spóźnia mi około minutę-dwie na dobę, a jest po czyszczeniu i niby regulacji u zegarmistrza, jestem w stanie coś zdziałać regulatorem (+ -) ? w jaki sposób to zrobić?

Jeśli pytasz w jaki sposób to zrobić to lepiej nie grzeb. Zanieś do majstra, powiedz, ile późni a on Ci to skoryguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam zegarek na co dzień, a nie mam w tej chwili możliwości zaniesienia, dlatego myślałem, że uda mi się samemu cokolwiek zdziałać. Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym zmyć ten zielony nalot ze starta? Lekier wierzchni nie wygląda na uszkodzony. Nie mam drugiej tarczy do testów, więc mam tylko to jedno podejście :D

 

Mam lekki roztwór izopropanolu, ziemniaka, wode z ludwikiem i sama wodę. Coś z tego użyć, czy macie jeszcze jakiś pomysł?

Mała rozdzielczość fotki.

Ale wydaje mi się, że ta tarcza ma trawione indeksy i ich nie uszkodzisz uważać trzeba na lumie

Proponuje chusteczkę nawilżoną dla maluchów.

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotki lepszej rozdzielczości, wcześniejsza była wycinana ze zdjęcia zbiorczego. Testowałeś już te chusteczki? Bo jak sobie rozjade indeksy na nim, to się zastrzele. Tyle co wrocił z przeglądu i mam zamiar w nim chodzića02fb4abcf7bb82137c0b8c71a060de0.jpg47e418913fac54deb3be8b5ab8616684.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie tykał, źle nie jest. Brud jest raczej wżarty (widać, że ktoś poniżej koronki próbował czyścić i chyba bardziej wydrapywał), nie wyczyścisz, a indeksy mogą się rozmazać.  

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh :(

 

@Mistyk, masz tą ładna tarcze na handel jeszcze? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejność czynności jest natępująca:

1. Szkło i pierścień poza kopertą.

2. Pierścień wkładamy do szkła

3. Szkło z pierścieniem montujemy do koperty sposobem opisanym wyżej lub dowolnym innym byle skutecznym.

 

Jeśli zmienię sam szkło, jest szansa, że odzyskam wodoszczelność, czytałem, że fabrycznie jest wciskane na gorąco prasą?

Najlepiej kupić na ebay?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeśli zmienię sam szkło, jest szansa, że odzyskam wodoszczelność,

...czytałem, że fabrycznie jest wciskane na gorąco prasą?

Najlepiej kupić na ebay?

Odzyskasz.

Prasą, ale nie na gorąco.

Gdziekolwiek byle szkło do Amfibii, nie Komandira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh :(

 

@Mistyk, masz tą ładna tarcze na handel jeszcze? :D

 

 

Tamtą mkoch wziął.

Ale może poszukam jakiegoś kartofla, bo pewnie mam kilka tylko gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze warszawskie były do starta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.