Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Gość desmaer

Czyli nie pobrali od Ciebie żadnych opłat a jaką wartość miałeś na przesyłce ?

Wysyłałeś im deklarację celną ? Lub dawałeś upoważnienie ? Jaki to był odział DHL ?

 

Co to są w twoim przypadku opłaty celno przewozowe ? Bo na VAT jakoś mi to nie wygląda bo ten od 900 to byłby ok 207zł a te 62 to mogło by być sumą 45zł odprawy formalnej na życzenie (jeśli towar byłby poniżej 22 eur ) +17zł upoważnienie. Jak robią odprawę formalną zbiorczą powyżej 22 eur to wtedy 0zł. Tak jak to często bywa. A jeśli robią indywidualną to wtedy 69+17zł Ale czemu nie pobrali Vat to dopiero ciekawe, może się ktoś pomylił np kurier bo jak można wziąć opłatę za odprawę a nie pobrać Vat więc zerknij co ty masz na tej faktórze.

 

Panowie a mieliście na liście przewozowym czy też faktórze ze sklepu INCOTERMS, np : DAP POLAND, CIF POLAND, CPT POLAND itp

 

 

Dzwoniłem do Obsługi Klienta DHL Express – Przesyłki Międzynarodowe I chciałem rozwiać swoje wątpliwości i dopytać o formy odprawy kiedy i jakie no ale niestety pani była zielona w temacie coś tam niby wiedziała, coś tam mówiła, ale się myliła w procedurze, troszkę improwizowała kiedy próbowałem ją na kierunkować na konkrety to mi podała numer bezpośrednio do agencji celnej abym tak dopytał ;) Więc walczymy dalej. Ale uważam, że wiem o co chodzi tzn o stosowanie różnych odpraw tylko dlaczego stosują raz taką a raz inną ? Tego muszę się dowiedzieć, czy to jakieś ich widzimisię czy są do tego jakieś konkretne podstawy.

Nic nie robilem, nikt o nic nie pytal. Przyjechal kurier wzial 25 pln i wszystko.

 

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Masz zdrowie, chlopie! Podziwiam ;)

Ja tez. Stara zasada mówi"nie swędzi to nie drap" . CW + DHL = tanio i szybko zegarek. Po co wnikać w szczegóły ?

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdzilem na fakturze i wychodzi naleznosc podatkowa vat 62 zl.

Kwota na fakturze 65 €

Edytowane przez Cook74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Ku przestrodze - zegarki Orient z CW nie są objęte gwarancją producenta, wbrew temu co sklep pokrętnie przestawia na stronie. W razie problemów z zegarkiem pozostaje odsyłanie do CW lub naprawa we własnym zakresie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Dzień dobry!

 

Ku przestrodze - zegarki Orient z CW nie są objęte gwarancją producenta, wbrew temu co sklep pokrętnie przestawia na stronie. W razie problemów z zegarkiem pozostaje odsyłanie do CW lub naprawa we własnym zakresie.

 

Pozdrawiam

Możesz rozwinąć temat ?

 

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już rozwijam.

Zegarek, który otrzymałem, posiada drobną wadę. Naprawa wyceniona u mojego zegarmistrza na 30-40zł, więc naprawdę nic wielkiego. Ale ponieważ to nie autoryzowany serwis Orient, zasugerowano mi, żebym skorzystał z gwarancji. Tak też zrobiłem - wysłałem zapytanie do serwisu. Równocześnie wysłałem pytania dotyczące gwarancji bezpośrednio do Orienta (orient-watch.com). Poniżej odpowiedź:

 

 

 

Thank you very much for your reply and sorry to hear your problem.
However, we are sorry to say but the online shop “creationwatches.com” is not our authorized dealer, and it is mentioned on our warranty card, but the warranty card needs to have a stamp of our authorized distributor and a dealer, plus some proof to show the date of purchase to repair with World Wide Warranty. (This is to avoid unknow trades, like creationwatches.com as well)

We have same trouble with creationwatches.com the other day, and even though the online shop is saying "authenticity guaranteed" on their website, we do not know where they get supplied from and not sure if the products are fake or not. (We will officially claim them to stop it shortly).

That is why if your warranty card doesn't have stamps of the distributor and the dealer, we cannot say if the watch is actually our genuine product or not, and cannot repair with our warranty... This is unfortunate to say this for our customer, and we strongly recommend not to buy from them next time.

Here is the list of authorized distributors in each country for your reference.
Please contact them about the shops where you can reach.
https://orient-watch.com/worldwide-distributors-where-to-buy

Thank you very much and best regards,

Seiko Epson Corporation
Customer service for Orient Watch

 

Dostałem również odpowiedź z serwisu, pokrywającą się z tym, co napisał przedstawiciel producenta, wraz ze wskazaniem https://www.orientwatchusa.com/service/authenticity/ jako listy dystrybutorów.

 

 

CreationWatches oczywiście nie twierdzi, że jest autoryzowanym przedstawicielem - wręcz przeciwnie, podkreślają, że NIE SĄ i dzięki temu mają dobre ceny. Być może. Jednak wyraźnie piszą, że produkty przez nich sprzedawane są objęte roczną międzynarodową gwarancją, co - jak widać - nie jest prawdą. Chyba że za "międzynarodową" uznajemy gwarancję, w ramach której z każdego kraju można odesłać zegarek do sprzedawcy. ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Już rozwijam.

Zegarek, który otrzymałem, posiada drobną wadę. Naprawa wyceniona u mojego zegarmistrza na 30-40zł, więc naprawdę nic wielkiego. Ale ponieważ to nie autoryzowany serwis Orient, zasugerowano mi, żebym skorzystał z gwarancji. Tak też zrobiłem - wysłałem zapytanie do serwisu. Równocześnie wysłałem pytania dotyczące gwarancji bezpośrednio do Orienta (orient-watch.com). Poniżej odpowiedź:

 

 

Dostałem również odpowiedź z serwisu, pokrywającą się z tym, co napisał przedstawiciel producenta, wraz ze wskazaniem https://www.orientwatchusa.com/service/authenticity/ jako listy dystrybutorów.

 

 

CreationWatches oczywiście nie twierdzi, że jest autoryzowanym przedstawicielem - wręcz przeciwnie, podkreślają, że NIE SĄ i dzięki temu mają dobre ceny. Być może. Jednak wyraźnie piszą, że produkty przez nich sprzedawane są objęte roczną międzynarodową gwarancją, co - jak widać - nie jest prawdą. Chyba że za "międzynarodową" uznajemy gwarancję, w ramach której z każdego kraju można odesłać zegarek do sprzedawcy. ;)

 

Pozdrawiam.

Ok, trzeba jednak przyznać że różnica w cenie zakupu jest tak duża, że rekompensuje ewentualne naprawy.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, trzeba jednak przyznać że różnica w cenie zakupu jest tak duża, że rekompensuje ewentualne naprawy.

 

Pełna zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Oby z tej różnicy w cenie nie brała się ta legendarna dżapan kłality.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Oby z tej różnicy w cenie nie brała się ta legendarna dżapan kłality.

Oby. Mam juz 2 orienty z CW i -póki co- nie narzekam. Najlepsze jest to że oba maja od początku błędy rzędu 6 sek. na dobę . jak dla mnie rewelacja zwłaszcza że rozmawiamy o zegarkach w cenie ca. 100E

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby z tej różnicy w cenie nie brała się ta legendarna dżapan kłality.

 

Z tej "legendarności" słynie Seiko nie Orient.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Seiko jest w ofercie crestionwatches.

Ale na seiko nie ma aż takich przebitek jak na oriencie

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na seiko też są dobre, porównaj ceny. Tyle, że Seiko znacznie więcej i może nie na wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka w końcu dotarła, zakup 3 stycznia 2018. Bez napiwków.

 

 

 

 

post-77981-0-30390400-1518630249.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zainteresował poniższy Seiko - po przeliczeniu obecnej ceny (268 EUR), to prawie o połowę mniej niż u polskich dystrybutorów - czy to realne? Nawet olewając polską gwarancję i doliczając ewentualne podatki, to i tak duuużo taniej, czy to nie są więc czasem jakieś podróby...?

http://www.creationwatches.com/products/seiko-prospex-299/seiko-prospex-solar-chronograph-special-edition-ssc666-ssc666p1-ssc666p-mens-watch-12424.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Mnie zainteresował poniższy Seiko - po przeliczeniu obecnej ceny (268 EUR), to prawie o połowę mniej niż u polskich dystrybutorów - czy to realne? Nawet olewając polską gwarancję i doliczając ewentualne podatki, to i tak duuużo taniej, czy to nie są więc czasem jakieś podróby...?

http://www.creationwatches.com/products/seiko-prospex-299/seiko-prospex-solar-chronograph-special-edition-ssc666-ssc666p1-ssc666p-mens-watch-12424.html

Twój mail jest 395-tym w tym wątku. To pytanie też już było. W międzyczasie masz wpisy kilkudziesięciu zadowolonych posiadaczy zegarków. Co chcesz jeszcze usłyszeć, czego byś jeszcze powyżej nie mógł przeczytać ?

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle z tego tematu to już bagno totalne się zrobiło. Kiedyś jak mogły być jeszcze ew. jakieś niejasności to można było rozmawiać. Ostatnio w kółko to samo pieprzenie.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

W ogóle z tego tematu to już bagno totalne się zrobiło. Kiedyś jak mogły być jeszcze ew. jakieś niejasności to można było rozmawiać. Ostatnio w kółko to samo pieprzenie.

Kolego a jakie masz jeszcze niejasności? Masz już potwierdzenie, że zegarki są oryginalne, ze lepiej brać dhl, ze przesyłka dhl jest bardzo szybka, ze sami podają zanizona wartość i że zapłacisz vat od tej wartości. Jeśli mimo to nadal masz wątpliwości to kup w sklepie w Polsce, będzie bez strachu.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ochłoń i przeczytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej brać dhl, ze przesyłka dhl jest bardzo szybka, ze sami podają zanizona wartość i że zapłacisz vat od tej wartości.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Ktoś może woleć pocztę, jak się nie spieszy można zaczekać i penie zaoszczędzić na Vat 

CW zaniża wartość ale AC DHL i tak z reguły prosi o potwierdzenie płatności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiesić te dwa ostatnie, treściwe posty do pierwszego i kompendium gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.