Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam zamiar pierwszy raz zrobić zakupy w tym sklepie i potrzebuje kilku informacji.

 

1) Mam zamiar odebrać zegarek w miejscu pracy więc w "shipping address" wpisuje adres dostawy (czyli miejsce pracy) a w "billing address" swój adres rzeczywisty czy to niema znaczenia i mogę też wpisać tam adres pracy ?

2) W "shipping method" zaznaczam pierwszą opcje czyli DHL (ponieważ przesyłkę chce mieć szybko)

3) Mam zamiar płacić kartą wiec automatycznie mi przewalutuje tak ?

4) COMMENTS/INSTRUCTIONS (OPTIONAL) co mam tutaj wpisać by mieć szanse na najmniejsze koszty (poprosić aby zdeklarowali przesyłkę jako gift, poprosić o zaniżenie wartości, czy rozłożenie faktury na koszt zegarka + przesyłki osobno)

 

dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. najważniejszy jest adres dostawy. billing adres możesz wpisać ten sam adres, nie ma znaczenia

2. dhl - jest szybko

3. musi ci przewalutować, pobrać prowizje z przewalutowania i poszło. może jeszcze zależy to od rodzaju rachunku jaki masz

4. tak jak piszesz. wpisz wszystkie uwagi jakie chcesz. czy je uwzględnią to już inna historia.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co chcesz im przekazać?

wszystko dotyczące wartości przesyłki, ceny transportu - to co pisałeś.

ja mam takie doświadczenia:

pisałem że poproszę o niższą wartość przesyłki. odpisali mi że nie mogą tego zrobić. po czym przychodzi przesyłka z wartością mniejszą o 60%. więc uważam że pisz wszystko co uważasz za ważne - co oni z tym zrobią to się okaże. mogą się z tobą skontaktować żeby potwierdzić pewne informacje


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamawiasz przez dhl, to nic nie pisz w uwagach. I tak nie obniżą Ci kosztów, jeśli zamawiasz przez kuriera. Wpisujesz tam jedynie, jeśli wybierasz przesyłkę przez pocztę. Wtedy warto to jeszcze podkreślić w uwagach, bo CW lubi uszczęśliwiać kurierem, czy tego chcemy czy nie.

Jeśli zamawiasz do miejsca pracy, a nie pod adres domowy, to musisz liczyć się z zapytaniami, czy kupujesz na użytek własny, czy pod działalność gospodarczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to pytanie jest od DHL nie od cw

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to pytanie jest od DHL nie od cw

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Tak od DHL. Do mnie to pytanie przyszło gdy jeszcze paczka była w Singapurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego znaczenia dla nas

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przyszedł w 4 dni (dobry czas) oczywiście doliczony vat + cło, bardzo sprawnie i bez żadnych niespodzianek.

 

Takie pytanko jeszcze jakby wybrać opcje dostarczenia pocztą to jaka jest szansa że nie naliczą vatu i cła i to tylko dotyczy przesyłek poniżej 100 euro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mniejsza jak 50%, ale to i tak więcej niż przy dhl. w dhl masz pewne opłąty jednak przesyłka jest u ciebie błyskawicznie. pocztą trochę dłużej, ale możesz się łudzić że celnik puści ci paczkę bez rewizji.

ja z pocztą mam 1:1. raz oclili, raz puścili bez opłat


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale szansa 50:50 dotyczy tylko przesyłek poniżej 100Euro czy mogą być droższe i wtedy normalnie przychodzi ci paczka do domu i ewentualnie jest dopłata tak ?

 

aaa/ CW zgadza się na zmniejszenie wartości przesyłki w tym wypadku ?

Edytowane przez moobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o zaniżonej wartości zegarka w dokumentach. jeśli sklep wpisze ci prawdziwą wartość zegarka, np 300$ to zawsze będą opłaty. jeśli zaniżą ci wartość do np 50$ zaczyna się zabawa. celnik czytając dokumenty może puścić ci paczkę bez vat bo jest niska wartość, albo będzie podejrzewał że to ściema i zrobią rewizję paczki - normalnie ją otworzą i zobaczą co jest w środku (wer poczta), i naliczą ci opłaty od ceny zakupu. 

jeśli chodzi o dhl to opłaty masz pewne, ale często naliczają je właśnie od wartości zadeklarowanej - czyli mniejszej. opłaty mogą cię wynieść np 85 zł, 110 zł. zależy od wartości

jest ryzyko jest zabawa :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż,...


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wczoraj złożyłem zamówienie na CreationWatches na Orient Bambino w wersji białej/srebrnej. Aktualna cena to $139. Po kursie z Revolut + VAT wychodzi ~630zł.

Taniej znalazłem tylko na DutyFreeIslandShop (~$110), ale niestety jest niedostępny.

Na allegro jest opcja kupienia go od sprzedawcy z Ukrainy, gdzie opcja z przesyłką wychodzi ~730zł, lecz nie ma możliwości zwrotu towaru.

 

Zależy mi na czasie, więc wybrałem przesyłkę DHL i liczę się z koniecznością zapłacenia podatku.

 

Wysyłka ma nastąpić 2 października, zgodnie z informacją na stronie o kilkudniowej przerwie w realizacji zamówień, więc dostawy spodziewam się w przyszły piątek lub poniedziałek.

 

Dzięki za wszystkie informacje zawarte w tym wątku! 

Edytowane przez musek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 100 razy było pisane że DHL dolicza vat+cło więc skoro czytałeś ten wątek (choć widać nieuważnie) to w ogóle nie powinieneś pisać do CW tego typu wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 100 razy było pisane że DHL dolicza vat+cło więc skoro czytałeś ten wątek (choć widać nieuważnie) to w ogóle nie powinieneś pisać do CW tego typu wiadomości.

Dobrze zrobił. Chyba mało wiesz. Też dostawałem od nich takie odpowiedzi a potem było 50$ do oclenia. Więc piszą jedno, a robią dobrze klientowi

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że piszą dla picu, a robią dobrze w zdecydowanej większości przypadków bez proszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o wysyłce pocztą czy dhl? Bo czytając wątek wszyscy zgodnie piszą że dhl żąda dowodu zakupu a tam cena jest inna niż deklarowana na paczce i vat oraz cło jest liczone od niej łącznie z kosztami transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chyba czytasz nieuważne. DHL raz prosi, raz nie prosi. DHL Gdańsk NIGDY nie chciał ode mnie papierów zakupu. Zawsze VAT był od wartości deklarowanej, bez cła. Bo wartość za niska.

Więc warto prosić o niższą wartość przesyłki. Przy odrobinie szczęścia można zaoszczędzić.

Na marginesie, wczoraj dostałem przesyłkę z tej części świata Fedexem. Podałem tylko co jest w paczce, zaznaczyłem że zegarek jest powystawowy, może mieć rysy i dlatego jest taki tani. Opłaty - symboliczne 39 PLN.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

 

 

Więc warto prosić o niższą wartość przesyłki. Przy odrobinie szczęścia można zaoszczędzić.

 

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Nie warto. Pisano już kilkakrotnie, ze na wysyłanie próśb o zanizenie odpowiadają negatywnie. Wartość i tak podają mniejszą automatycznie bez proszenia sie.

Po co więc z automatu robić z siebie oszusta i cwaniaczka?

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie warto. Pisano już kilkakrotnie, ze na wysyłanie próśb o zanizenie odpowiadają negatywnie. Wartość i tak podają mniejszą automatycznie bez proszenia sie.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Nie musisz mi o tym mówić, sam to tu też pisałem. Jednak powinieneś wiedzieć (co też jest tu w wątku), że kilku kolegom wpisali w dokumenty pełną wartość towaru. Więc wysłanie maila jest dla nich informacją czego oczekujesz.

 

 

 

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Bo jak znam życie, to bardziej zależy od asortymentu. Na jeden mogą wpisać taką cenę na inny nie.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem ostatnio, czy te zegarki z prawdziwymi kwotami wpisanymi w papiery to nie były przypadkiem jakieś droższe zabawki. Może chodzi o ubezpieczenie wartości przesyłki czy coś? A jak wrzucają takiego Orienta do 140 EUR, to wszystko jedno, więc w kwity wpisują zaniżoną wartość? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w CW dwa Orienty po ok. 120 euro i za każdym razem sklep wpisywał pełną wartość zakupu, więc myślę że jednak warto prosić o zmniejszenie wartości przesyłki. Od siebie jednak jej nie zmniejszyli w moim przypadku. Zakupy robione w lipcu i sierpniu tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.