Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli loteria, albo zmiana polityki. Kupowałem 2 zegarki w pierwszej połowie roku. Za każdym razem zaniżyli wartość bez proszenia.

 

Nie ma co gdybać. Moim zdaniem trzeba brać przesyłkę kurierem bo przynajmniej nie trzeba czekać 7 lat, a poczta i tak ma teraz dłubać przy paczkach, więc bez dopłat się pewnie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba całkiem niechcący wywołałem mały flamewar... :)

Dostałem przed chwilą link do śledzenia przesyłki w DHL, planowana data dostawy to czwartek.
Przekonamy się zatem już niedługo.

 

EDIT:

Dostałem właśnie mail z DHL:

W dniu dzisiejszym została nadana przesyłka numer xxxxxxx, której planowane przybycie  nastąpi w najbliższych dniach.
Agencja Celna DHL dokona w Pana/i imieniu formalności celnych. W tym celu prosimy o :
 
1. Skan/print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego/sklepu internetowego – powinna być widoczna informacja: Co składa się na cenę, np. shipping, insurance itp.,oraz dane Klienta (np. login/nazwisko).

UWAGA: Zamówienie w wersji mobilnej ze SMARTPHONA nie wystarcza z uwagi na brak danych zamawiającego. Potrzebne jest zamówienie z wersji komputerowej 

UWAGA 2:W przypadku zamówienia z ALIEXPRESS prosimy o skan zakładki ORDER oraz FINANCIAL

2. Skan potwierdzenia płatności za towar z banku/ konta PayPall/ksero paragonu.

3. Informację,
- Co jest zawartością paczki?
- Z jakiego materiału?
- Do czego służy?

4. Przesłanie e-mailem zwrotnym wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią:
 
OŚWIADCZENIE

Ja(imię i nazwisko) ……………………………………
Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB …………… (numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są ………………………… ………………………………………………………………………………….
Za towar wraz z przesyłką zapłacono dokładnie kwotę …………..Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.

Tak więc chyba nici z niższej wartości deklarowanej. :) 

Edytowane przez musek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że szuka się dziadowskich oszczędności.

Rozumiem, że namawia się innych do oszustwa.

Rozumiem, że okrada się skarb państwa i współobywateli.

Rozumiem, że trzeba zapracować na łatkę Polaka-cebulaka.

 

Ale kim trzeba być, żeby się tym chwalić na publicznym forum... tego nie rozumiem   :blink: 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleosochodzi?

Rozumiem, że kupujesz zegarki tylko w polskiej dystrybucji, w cenach katalogowych.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że szuka się dziadowskich oszczędności.

Rozumiem, że namawia się innych do oszustwa.

Rozumiem, że okrada się skarb państwa i współobywateli.

Rozumiem, że trzeba zapracować na łatkę Polaka-cebulaka.

 

Ale kim trzeba być, żeby się tym chwalić na publicznym forum... tego nie rozumiem   :blink:

 

Cześć,

Po części oczywiście masz rację, natomiast nikogo do niczego nie namawiam.

Wyraźnie też napisałem, że liczę się z koniecznością opłacenia cła i podatku.

A odnośnie samych podatków, to proszę, don't get me started. 

Dla mnie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kupujesz zegarki tylko w polskiej dystrybucji, w cenach katalogowych.

I to pewnie w pierwszym napotkanym sklepie bo jakiekolwiek porównywanie cen byłoby szukaniem dziadowskich oszczędności. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już zdarzy się kupić zagramanicą i przypadkowo nic mu nie doliczą to sam dzwoni na celny ile przelewem puścić  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się, ale niestety Szanowny Zeno ma sporo racji. I nie mówi o tym, że należy kupować zawsze tam, gdzie drożej. 

 

Fakt faktem, że nasz Kraj-Raj skubie nas w każdym możliwym aspekcie życia, ale unikanie opodatkowania przez ludzi w tej sytuacji nie pomaga. 

Idyllicznie podchodząc do tego tematu można stwierdzić, że gdyby ludzie nie kombinowali, to podatki byłyby mniejsze. 

Owszem, to że uda się nie zapłacić (lub zapłacić mniejszy) podatek od zegarka za $150 nie uratuje budżetu, a ludzie na porządku dziennym robią zdecydowanie większe przekręty, ale znacie ten sławetny frazes mówiący o tym, co należy zrobić, jeśli chcesz aby świat się zmienił.

Posypuję głowę popiołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie dotyczące mniejszych podatków i kombinatorstwa można równie dobrze sformułować odwrotnie i tym sposobem mamy wspaniałą dyskusję akademicką. Krótko mówiąc – bez sensu. Podobnie jak tanie moralitety w nieodpowiednich miejscach. Ot, Internet. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie dotyczące mniejszych podatków i kombinatorstwa można z równie dobrze sformułować odwrotnie i tym sposobem mamy wspaniałą dyskusję akademicką. Krótko mówiąc – bez sensu. Podobnie jak tanie moralitety w nieodpowiednich miejscach. Ot, Internet. :)

 

A i owszem, z tym, że na obniżenie podatków bezpośredniego wpływu nie mam ani ja, ani zapewne Ty (jedynie pośredni, przez prawo do głosowania), a na kombinowanie już tak.

 

Podsumowując i kończąc - królować powinien zdrowy rozsądek.

 

Pzdr.

Edytowane przez musek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie dotyczące mniejszych podatków i kombinatorstwa można równie dobrze sformułować odwrotnie i tym sposobem mamy wspaniałą dyskusję akademicką. Krótko mówiąc – bez sensu. Podobnie jak tanie moralitety w nieodpowiednich miejscach. Ot, Internet. :)

 

To nie jest "moralitet w nieodpowiednim miejscu" tylko prośba do anonimowych userów o wstrzemięźliwość w publicznym chwaleniu się łamaniem prawa na forum firmowanym przez ludzi znanych z imienia i z nazwiska.

 

Klub Miłośników Zegarków i Zegarów nie może być znany jako instytucja propagująca oszustwa, czy to pod postacią handlu podróbkami, czy to pod postacią nauki złodziejstwa. Bo to właśnie złodziejstwem - a nie "kombinowaniem" - jest namawianie do oszustw podatkowych.

 

Teraz zrozumiałeś?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wątek naraża na szwank dobre imię KMZiZ, powinien być zgłoszony do moderacji i usunięty. Zamiast najzwyczajniej w świecie go zgłosić, napisałeś tu tę obraźliwą, nikomu niepotrzebną nowelę o miodzie i jego roli w przyrodzie, która na dodatek – wbrew twoim słowom – nie zawiera żadnej prośby. I właśnie dlatego tamten post był moralitetem w nieodpowiednim miejscu.

 

„Teraz zrozumiałeś?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał Zeno, ty tak na poważnie....? :blink:

całe życie spięty - rozluźnij trochę gumki które Cię uciskają. Przecież tak się nie da, to wbrew fizyce i biologii (narrator:-to humorystyczna uszczypliwość)

z uwagi na temat wątku nie zamierzam wchodzić w głębszą dyskusję, bo doprowadzi nas to donikąd. 

jednak tym "złodziejstwem" to pojechałeś.....ubodłeś mnie jak koza w tyłek

karty na stół, pokazywać paragony z kruka, karkosika, zegarowni, swissa, timetrenda, butika orisa, dolińskiego... (apartu nie - bo tak tylko azja express).....zobaczymy kto jest patriotą - a kto stoi tam gdzie....


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz już jestem pewien, że wywołałem flamewar... :) 

Moderację proszę o oczyszczenie wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ku mojemu szczeremu zaskoczeniu - przed chwilą odebrałem zegarek. 

Nadany w Singapurze 1 października, odebrany w Polsce 3 października - ciężko nie być zadowolonym z tempa realizacji zamówienia. :) 

Od poniedziałku byłem w regularnym kontakcie z DHL w sprawie należności importowych (naliczono 23% VAT od $139, czyli zgodnie z przewidywaniami).

 

Sam zegarek - bezbłędny i wspaniały. Polecam równie mocno, co sklep i darmową przesyłkę DHL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze.

Pierwszy post w tym temacie tylko dlatego, że po lekturze kilkudziesięciu tematów zegarek dla siebie już wybrałem - OS SDK05004K0. Zamierzam zakupić na CW i stąd post tutaj. Wiem już jakie plusy i minusy ma dostawa DHL/poczta, ale o jedną rzecz dopytam bardziej doświadczonych. Chcę - trochę przy okazji - kupić dwa dodatkowe zegarki dla najbliższych. Na święta się przydadzą :) Jaka forma dostawy będzie korzystniejsza przy takim zamówieniu? Czy składać zamówienie na każdy zegarek osobno czy wszystko do jednego koszyka? Pojawił się w dyskusji podobny wątek dotyczący zakupu dwóch zegarków, ale przy trzech dochodzi kwestia wielkości paczki itd. Dodam, że te dwa dodatkowe zegarki będą o niższej wartości: około 70USD - ale ze mnie pieprzony egoista :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MZ zamawiaj osobno i zwykłą pocztą, którejś paczce może uda się przedostać bez "przygód". Potem oczywiście musisz sam opłacić VAT i cło, ale to pewnie już wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :)

Wiem wiem. A technicznie jak to się odbywa? Bo w DHL płaci się kurierowi.

Jeszcze jakieś sugestie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak paczka nie zostanie zatrzymana na cle, to dostaniesz ją do domu pocztą lub pocztexem, ewentualnie awizo z odbiorem na poczcie. I nic przy odbiorze nie płacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poczta ocli ci przesyłkę z dokumentów to też płacisz doręczycielowi (takie za pobraniem)

jak nabiorą podejrzeń to otworzą paczkę, poproszą ciebie o dowód zakupu i dopiero oclą na podstawie rzeczywistej ceny. wtedy (jeśli masz niedaleko na wer poczty) warto podjechać osobiście z dokumentami i w 20min masz formalności załatwione i zegarek w ręku. jeśli będziesz z nimi mailiował może to potrwać nawet ponad 1 tydzień zanim trafi do ciebie paczka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie oclą w ogóle, trzeba zgłosić proboszczowi i nienależny zysk oddać na tacę.

 

Edit (14.11)

Nowy zakup. Przesyłka DHL. Kupiłem w poniedziałek i koło południa i 72 godziny później miałem go w ręku. O nic nie prosiłem, przewoźnik naliczył pełny VAT bez pytania o cokolwiek. Morawiecki zadzwonił i powiedział, że jest że mnie w miarę zadowolony (no bo i tak z lekka wydymałem rodzimych dystrybutorów).

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Szukam dla siebie zegarka, po ochłonięciu nieco od "modowych marek" przyszedł czas na coś porządnego.

Nie ukrywam, że w oko wpadł mi ORIENT Bambino oraz Symphony, oba automaty.

W Polsce cena za ORIENT Bambino v2 waha się w granicy 1000zł, przeszukując internet trafiłem na stronkę Creation watches.

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-2nd-generation-bambino-classic-automatic-fac00004b0-ac00004b-mens-watch-9450.html

Ogromna promocja na ten model, dodatkowo jeszcze jest kod rabatowy 10% więc cena spada do 104 dolarów! Czy jest to w ogóle możliwe? Jakieś haczyki? Jak myślicie? Proszę o porady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj, sklep pewny. Dolicz tylko do ceny opłaty celne. I tak warto. Bambino to dobry wybór

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda gwarancja? Na stronce podają: Orient 1 year International Warranty.

Jak można policzyć opłaty celne? Vat 23% od ceny tak? a cło? 

Edytowane przez Mithriandil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.