Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze piszesz, każdy z nas ma różne doświadczenia w tej samej sprawie. Loteria

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zamówiłem zegarek z CW z wysyłką przez DHL i czytając ostatnie posty zaczynam tego żałować. Jeśli rzeczywiście doliczą VAT od transportu oraz opłatę 70 zł za obsługę celną, to zakupy z Azji staną się nieopłacalne. Oszczędność żadna, a gwarancji brak. Normalnie interes życia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć na szczęśliwy los w tej loterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zamówiłem zegarek z CW z wysyłką przez DHL i czytając ostatnie posty zaczynam tego żałować. Jeśli rzeczywiście doliczą VAT od transportu oraz opłatę 70 zł za obsługę celną, to zakupy z Azji staną się nieopłacalne. Oszczędność żadna, a gwarancji brak. Normalnie interes życia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć na szczęśliwy los w tej loterii.

Poproś CW o wystawienie faktury z rozbiciem na dwie pozycje. trochę na nich nakrzyczałem i przygotowali dokument gdzie cena została rozbita na dwie części, jedna z nich to 30$ transport. Może pomóc jeśli DHL będzie chciał rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zamówiłem zegarek z CW z wysyłką przez DHL i czytając ostatnie posty zaczynam tego żałować. Jeśli rzeczywiście doliczą VAT od transportu oraz opłatę 70 zł za obsługę celną, to zakupy z Azji staną się nieopłacalne. Oszczędność żadna, a gwarancji brak. Normalnie interes życia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć na szczęśliwy los w tej loterii.

Zegarek wyszedł Ci drożej niż  z Polsce ( lub z EU )  ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wyszedł Ci drożej niż  z Polsce ( lub z EU )  ?

Okaże się ile wyjdzie dodatkowych opłat.

Zegarek wyniósł mnie 104 euro, co daje ok. 450 zł.

W najgorszym wypadku, jeśli do tego doliczymy VAT od 204 euro (cena zegarka + 100 euro za "darmową przesyłkę") oraz 70 zł kosztu obsługi dhl to mamy 270 zł opłat.

Czyli zegarek z opłatami wyniósłby 720 zł. Mowa o Bambino od Orienta. Na allegro widać takie za ok. 650 zł.

 

edycja

W moim przypadku czarny scenariusz się nie sprawdził. Otrzymałem informację, że mam dopłacić kurierowi 103 zł, czyli doliczono VAT do ceny zakupu. Nie musiałem okazywać żadnych potwierdzeń, wszystko wyliczyli sami. 

Za pół godziny zegarek już ma być u mnie. Dobre tempo, zważywszy że 31 lipca paczka była jeszcze w Singapurze.

Edytowane przez stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W sobotę zakupiłam zegarek. Dziś otrzymałam. Licząc od poniedziałku dokładnie  4 dni.

Za zegarek zapłaciłam po rabacie 143$ . Opłaty naliczone przez DHL mniejsze niż 25 % tej sumy, ponieważ tylko 124 PLN.

 

W porównaniu do ceny zegarka w Polsce zaoszczędziłam 496 PLN na tym konkretnym modelu.

 

Problemu z wysyłką na adres  pracy żadnego przy odbiorze nie miałam.

Obsługje mnie DHL z Gdańska.

 

Podsumowując.  Transakcji udana  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, DHL Gdańsk nigdy mi nie robił problemow, zawsze pozytywnie. A już kilka zegarków przez nich przeszło. Więc uważam że to nie przypadek

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma żadnego schematu. Ja z kolei zamawiając kiedyś coś na adres firmowy również musiałem wypełniać oświadczenie, że to zakup prywatny. Co ciekawe, opłat żadnych nie miałem ;)

 

BTW, to przesyłka również szła przez Gdańsk.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w ogóle co ma adres dostawy do tego czy jest to zakup firmowy czy prywatny. Przecież przewoźnik ma dokumenty i widzi że rachunek/Fra jest imienna, bez nipu itd. To jakaś nadgorliwosc moim zdaniem

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zaskoczony, ale zadzwoniłem i w naprawdę uprzejmy sposób poinformowali mnie, że mam wypełnić/napisać (nie pamiętam dokładnie, bo dość dawno to było) i wysłać oświadczenie faksem, co załatwiło całą sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma żadnego schematu. Ja z kolei zamawiając kiedyś coś na adres firmowy również musiałem wypełniać oświadczenie, że to zakup prywatny. Co ciekawe, opłat żadnych nie miałem ;)

 

BTW, to przesyłka również szła przez Gdańsk.

 

Pewnie wszystko zależy od tego , którą nogą kurier wstał ;)

Ja pracuję w szkole  - w samorzadowej jednostce organizacyjnej - nie wiem czy to mogło mieć jakieś znaczenie.

 

Kurier był przesympatyczny. Śmiał się, żartował z nami, Mało kasy chciał, oświadczeń żadnych - luz blues ;)

Edytowane przez Lazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okaże się ile wyjdzie dodatkowych opłat.

Zegarek wyniósł mnie 104 euro, co daje ok. 450 zł.

W najgorszym wypadku, jeśli do tego doliczymy VAT od 204 euro (cena zegarka + 100 euro za "darmową przesyłkę") oraz 70 zł kosztu obsługi dhl to mamy 270 zł opłat.

Czyli zegarek z opłatami wyniósłby 720 zł. Mowa o Bambino od Orienta. Na allegro widać takie za ok. 650 zł.

 

edycja

W moim przypadku czarny scenariusz się nie sprawdził. Otrzymałem informację, że mam dopłacić kurierowi 103 zł, czyli doliczono VAT do ceny zakupu. Nie musiałem okazywać żadnych potwierdzeń, wszystko wyliczyli sami. 

Za pół godziny zegarek już ma być u mnie. Dobre tempo, zważywszy że 31 lipca paczka była jeszcze w Singapurze.

No, ale za 650 to Ci sprzedaje kolo co sam ściągnął z Azji i nie dostał VAT, bo w oficjalnej polskiej dystrybucji Bambino to ponad 900 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest jeśli nie jest wyszczególniony koszt dostawy (bo był za free) to przyjmuje się kwotę 100$. To nie jest wymysł DHL tylko wynika z przepisów celnych. DHL doliczy sobie oczywiście koszt obsługi za czynności związane z ocleniem przesyłki i jest to co ok 70 pln.

 

Dodzwoniłem sie do agencji celnej w Szczecinie (na maila oczywiście nie odpisywali) i tak właśnie było - doliczyli sobie koszt przesyłki, którego wysokość zależy od tego z jakiego kraju idzie paczka, także następnym razem jak będę coś zamawiał z CW to będę na nich wymuszał, żeby koszty transportu znalazły się na fakturze jako część opłaty za zegarek.

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem sie do agencji celnej w Szczecinie (na maila oczywiście nie odpisywali) i tak właśnie było - doliczyli sobie koszt przesyłki, którego wysokość zależy od tego z jakiego kraju idzie paczka, także następnym razem jak będę coś zamawiał z CW to będę na nich wymuszał, żeby koszty transportu znalazły się na fakturze jako część opłaty za zegarek.

Lubisz - jak socjalizm - walczyć z problemami, które sam stwarzasz?;) Piszę Ci, że DHL mi zawsze coś doliczał, poczta nigdy przy mniejszych wartościach. I nie jestem fanem poczty ani w ogóle firm państwowych, jest wręcz przeciwnie, ale takie są fakty.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w tym przypadku zależy mi na jak najszybszym dostarczeniu przesyłki i skoro regulamin jest taki, że w przypadku wskazania kosztów transportu na fakturze nie będą "doliczać" $100 ryczałtowych kosztów wysyłki do wyliczenia VAT/cła - to dlaczego miałbym z tego nie skorzystać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz - jak socjalizm - walczyć z problemami, które sam stwarzasz? ;) Piszę Ci, że DHL mi zawsze coś doliczał, poczta nigdy przy mniejszych wartościach. I nie jestem fanem poczty ani w ogóle firm państwowych, jest wręcz przeciwnie, ale takie są fakty.

 

 

A ja Ci piszę że DHL zawsze mi liczył wg deklaracji - dopiero jak wysłałem na adres pracy to był cyrk, poczta czasem sprawdzała czy deklaracja prawdziwa i prosiła o dokumenty zakupowe i opłaty były wieksze. Nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie odnośnie zakupu na CW.

Czy po dokonaniu płatności otrzymujemy jakieś potwierdzenie zakupu na maila?

 

Wczoraj zamówiłem zegarek wciskając przycisk na stronie - check out with PayPal. Podałem dane logowania. Z konta PP pobrano mi 119 dolarów, tyle ile kosztował zegarek i na tym koniec.

Nie otrzymałem żadnego maila z CW odnośnie transakcji. To normalne? Kupując w necie zawsze dostawałem maila z potwierdzeniem zakupu w danym sklepie, a tu nic.

Kasa pobrana i żadnego potwierdzenia zamowienia. Jedynie na PayPalu jest informacja odnośnie dokonanej płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz jak wyślą, lub wcześniej z pytaniem o potwierdzenie formy wysyłki

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Trochę już zaczynałem się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pobrało z PP, to jesteś bezpieczny. Wysyłają w ciągu 2-3 dni

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Jak wybrałeś pocztę to dostaniesz nr do śledzenia,który też może być nieaktywny przez kilka dni

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wysyłką w ciągu 2-3 dni to różnie bywa. Kiedyś czekałem 10 dni zanim otrzymałem info o pakowaniu i wysyłce (wysyłka zwykłą pocztą).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tą wysyłką w ciągu 2-3 dni to różnie bywa. Kiedyś czekałem 10 dni zanim otrzymałem info o pakowaniu i wysyłce (wysyłka zwykłą pocztą).

 

 

Ja wybierałem DHL. I zawsze (4 razy) miałem zegarek u siebie w przeciągu tygodnia, nawet jak była odprawa celna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z DHL to prawda, raczej 2-3 dni i wyślą, poczta to 7-14 dni zanim przesyłka pojawi się w systemie pocztowym - loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem drugi zegarek od CW, po raz drugi z wysyłką przez DHL.

Za pierwszym razem zegarek zegarek przyszedł w 4 dni. Trzeba było oczywiście dopłacić VAT, bez żadnych pytań i to wszystko.

Natomiast teraz, chociaż zegarek jest nadal w Singapurze, to dostałem dziś od DHL sms'a z pytaniami, czy przesyłka jest na prywatny użytek czy działalność gospodarczą. Oraz drugie pytanie, co dokładnie znajduje się w paczce. W razie braku odpowiedzi paczka zostanie zwrócona do nadawcy.

Czy normalna procedura? Czy to oznacza, że moja paczka została wytypowana do dokładniejszego sprawdzenia i przez to dojdą dodatkowe opłaty (oprócz VAT) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie normalna, też to mialem

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.