Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość non4me

HAMILTON

Hamilton  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość non4me

Witam witam.

Ktoś chciałby powiedzieć coś o tej marce?

Stosunek ceny do jakości?

Coś o mechanizmach w tych zegarkach?

Strasznie mi się podobają zegarki tej marki, chciałbym w przyszłości kupić X-winda lecz najpierw chciałbym poznać wasze zdanie o tych zegarkach.

Czy warto czy może przepłaca się.

Może ktoś chce sie pochwalić swoim Hamiltonem?

post-36055-0-66710000-1330459770_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy (100 lat temu) absolutny top zegarmistrzostwa, potem (50 lat temu) lider jesli chodzi o nowe (na dluzsza mete nietrafione) rozwiazania techniczne oraz design.

 

O cos takiego np.:

 

http://forums.timezone.com/index.php?t=msg&goto=6060088&rid=73104#msg_6060088

 

A potek upadek.

 

Dzis - niczym specjalnym nie wyrozniajca sie fabryczka, skladajaca w calosc zegarki z elementow od roznych dostawcow z minimalnym wkladem wlasnym. Tak jak Tissot, Certina, Longines i sporo innych.

 

Moje Hamiltony:

 

dsc08605c.jpg

 

dsc08607.jpg

 

 

dsc08599dk.jpg

 

dsc08602q.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość non4me

Tak jak Tissot, Certina, Longines i sporo innych.

 

 

Hamiltona na którym miejscu byś umieścił ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobre zegarki.Miałem kiedyś X-winda i bardzo mile go wspominam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kieszonki są pieeeekne ;)

 

Co do marki Hamilton to ja od zawsze lubię ich serię Jazzmaster...uważam, że prezentują wybitny stosunek cena/jakość....miałem 3 zegarki z tej serii. Inne ''wybryki Hamiltona'' podobają mi się mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielim fanem tej marki. Miałem modele: Air chrono (ten czarny ze zdjecia powyżej ale na kauczuku), Navy GMT (na zielonym pasie), Jazzmaster Viewmatic, a teraz mam Team Earth. Tego ostatniego jużnie oddam - ciekawe kiedy spojrzę na ten post i będę się z tego śmiał, kiedy choroba będzie w kolejnych stadiach rozwoju ;)

 

Zegarki są bardzo dobrze wykonane, oddają idealną jakość w stosunku do ceny. Stosują co prawda oklepane mechanizmy, dokładnie tak samo jak wspomniane wcześniej firmy Tissot, Certina i Longines, jednakże dla mnie Hamilton jest po prostu NAJ...

 

Pudełko zawsze świetnie nawiązujące do danego modelu, raz aluminium, raz karton, a czasem skóra. Dobry serwis, fajny PR, ciekawa tematyka no i bardzo aktywna kampania marketingowa (na świecie , w polsce nie widu ani słychu o Hamiltonie). Kolekcja z każdym rokiem przybiera nowych barw, katalogi stają się coraz ciekawsze co może świadczyć o rozwoju firmy i wejścia ponownego w fazę dawnej "prosperity". Gdyby chociaż zaczęli przywiązywać większą uwage do mechanizmów...

 

Jednym słowem polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż Hamilton umiejscowiony jest przez SG na tej półce co Certina i Tissot, to jest to moim zdaniem marka pomiędzy Certiną a Longinesem. Zegarki mają w sobie "coś", są zrobione z jajem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podobają Hamiltony. Jak będziesz szukał vintag-a to daj znać.

A to moja zdobycz:

52693267.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem szczęsliwym posiadaczem jednego z zegarków o którym pisał marcomartin, mam Jazzmastera Chrono. Zegarek jest solidnie wykonany, fajny design, w środku v7750, w tym przedziale cenowym bardzo fajna opcja :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione nowe zegarki noszę tylko pierwsze 2-3 dni i wraca Hamilton Seaview H37715135 ,a tamte do pudełek lub dostaje ktoś z rodziny. Co do stosunku jakości do ceny to stawiałbym na Seiko czy Orienta . Co do swojego Hamiego to też nie mogę narzekać ,gdyż nowy kosztował mniej niż sumo .

DSCF0052.jpg


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam model intra-matic - na 30 kamieniach:) swego czasu najcieńsze automaty.

 

7eaj.jpg

 

4p1o.jpg

Klasyka pełną gębą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam rozważałem zakup jednego z Jazzmaster'ów

nietuzinkowy design i rzadko (u nas) spotykane

Ciężko mi się wypowiedzieć w kwestii niezawodności i dokładności wskazań - jeszcze nie miałem hamstera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam i wpadłem dziś na hamiltona... Coprawda odkopuję temat, ale czy coś nowego można wnieść do wątku po kilku latach od ostatniej wypowiedzi? Szczególnie wpadł mi w oko http://www.chrono24.pl/hamilton/khaki-x-wind-automatik-chrono-mit-alligatorband--id2966873.htm ale... no właśnie. Jeszcze kilka godzin temu byłem zdecydowany na edoxa... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

xwind to klasyk. Kup, nie pozalujez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam.

Ktoś chciałby powiedzieć coś o tej marce?

Stosunek ceny do jakości?

Coś o mechanizmach w tych zegarkach?

Strasznie mi się podobają zegarki tej marki, chciałbym w przyszłości kupić X-winda lecz najpierw chciałbym poznać wasze zdanie o tych zegarkach.

Czy warto czy może przepłaca się.

Może ktoś chce sie pochwalić swoim Hamiltonem?

attachicon.gifBez tytułu.png

Witam,Hamilton jak większość zegarków ma swoje perełki jak i gnioty moim zdaniem są mało rozpoznawalne w Polsce jednak mi się ich stylistyka chronografów bardzo się podoba, wizualną strone mają dopracowaną co do mechanizmów tak jak wiele firm na świecie ,,wymienia ,,się technologiami i korzysta z różnych kombinacji by stworzyć coś własnego bardzo podobnego do konkurencji jednak innego na wzór własnego wyrobu. Ja zwracam szczególną uwagę do estetyki i jakości wykonania zegarka, Jeżeli chcemy mówić o zegarkach z własnymi kombinacjami mechanizmu to kwoty bywają zawrotne dla tzn.kowalskiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Jazzmastera oddaje głos na tak :)

 

DSCF3680ee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym Hamiltona , maja kilka ciekawych modeli w ofercie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.