Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A to taka ciekawostka - brzydkie jak wrzód na czubku nosa ale tez nie mogłem przejść obojętnie

Wklejam jako ciekawostkę dla potomnych że taki coś istniało

 

 

KLIKAJCIE NA FOTKI TO SIĘ POWIĘKSZĄ I MOCNIEJ WAS PORAZI

Poraziło srogo maje głazy. Ale z drugiej strony kształt ma chyba przypominać znicz w którym pali się wieczny płomień z okazji 2 wojny. On tam jest na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poraziło srogo maje głazy. Ale z drugiej strony kształt ma chyba przypominać znicz w którym pali się wieczny płomień z okazji 2 wojny. On tam jest na tarczy.

O widzisz !!! bardzo możliwe - ciekawy na pewno

 

 

 

Ta figurka sputnika na sprzedaż? :D

Tak - ale to nie są tanie rzeczy  B) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze budzik z rakietą by się przydał... Kiedyś było tego pełno, a teraz to już prawie unikat. To chyba Slava robiła, jeden wzór był taki sobie, ale drugi całkiem ładny. Z takiej całości, figurki, zegarków i budzików można zrobić całkiem fajny temat kolekcjonerski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny poljot Tachometer. Chodził kiedyś za mną. Ale chyba jest też wersja ze zmienną bransoletą. No i mir z gołąbkiem :-) Kiedyś takie gołąbki wisiały w oknach w przedszkolu. To w czasach kiedy na terenie PL była jeszcze broń jądrowa :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie cos wpadlo.Rakieta 24h w pieknym stanie,Poljocik poza szkielkiem ladny a Slava rozbite szkielko i brak koronki ale o dziwo po wyjeciu resztek szkla ruszyla bez zastanowienia.

 

 

Co to za model Poljota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nic nie pisałem i nie pokazywałem bo też nic sensownego nie było do pokazania. Wczoraj nieurodzaj się skończył i dotarły dwa murzynki i białasek(białaska?). Krytyka miłe widziana.

29b6bfd2eb0b5035d8a7c47ed170fd01.jpg937051303b165e719e108ce8bd6ea2e2.jpg5a3517328d88d91bc0ef81a94abec6cc.jpgafe1ae134173296cb08e3112f05d4883.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to krytykuję :) 2409 w Rakiecie rzadkość, oba Wostoki też rzadkie a tego w krateczkę na dodatek nie mam więc zazdroszczę :) Gratuluję zakupów

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nic nie pisałem i nie pokazywałem bo też nic sensownego nie było do pokazania. Wczoraj nieurodzaj się skończył i dotarły dwa murzynki i białasek(białaska?). Krytyka miłe widziana.

Krytyka niestety będzie, murzynki to akurat nie bardzo mnie interesują, natomiast z powodu 2409 ПЧЗ to mnie zaraz wylew zabierze z tego świata.... :/

 

Gratuluję :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze uzupełnienie kolekcji - Slava 2428 - 26 kamieni - sprzed około 40 lat.

 

Na deklu dedykacja "Od Marszałka Kulikowa" - pokazuję ją w odpowiednim wątku

 

48866088142_9a77477cef_b.jpga

 

48865370858_69b27a4f92_b.jpge

 

48865888571_61d2259464_b.jpgc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to krytykuję :) 2409 w Rakiecie rzadkość, oba Wostoki też rzadkie a tego w krateczkę na dodatek nie mam więc zazdroszczę :) Gratuluję zakupów

Dziękuję za pozytywną krytykę ten w krateczkę to ma koronkę do wymiany. To tak na osłodę.

Krytyka niestety będzie, murzynki to akurat nie bardzo mnie interesują, natomiast z powodu 2409 ПЧЗ to mnie zaraz wylew zabierze z tego świata.... :/

 

 

Dziękuję bardzo, ale nie chce być przyczyną zejścia ... co najlepsze wszystkie kupione przez przypadek.

Dziękuję za pozytywną krytykę ten w krateczkę to ma koronkę do wymiany. To tak na osłodę.

 

 

 

Krytyka niestety będzie, murzynki to akurat nie bardzo mnie interesują, natomiast z powodu 2409 ПЧЗ to mnie zaraz wylew zabierze z tego świata.... :/

 

 

Dziękuję bardzo, ale nie chce być przyczyną zejścia ... co najlepsze wszystkie kupione przez przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę ten mechanizm w Rakiecie, również typowej dla 21jewels.

Gratuluję

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@13mar68  Gratuluje nabytku

Kilka uwag i pytań - nie jestem specem od "rusków", ale pamiętam dyskusje na różnych nie-polskich forach na temat "Rakiety z mechanizmem 2409" - często nazywanej "Rakietą, która nigdy nie ujrzała światła dziennego". Otóż wielu speców od ruskich zegarków wyrażało tam wątpliwości, czy jest to ta sama 2409 co w Wostokach. Teorię o przeniesieniu tego mechanizmu do Chistopola lansował kolekcjoner i mistrz zegarmistrzowski Alexander Brodnikovskij - ale wielu podważało tę teorię. Podobno mechanizm, mimo oznaczenia "2409" bardziej przypomina 2409 ze Slavy a na pewno nie jest taki sam jak w Wostokach. Rzucam temat i pytania do dyskusji - powtarzam, nie znam się na "ruskach", ale może fachowcy się wypowiedzą. Temat chyba ciekawy do dyskusji.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też do dzisiaj nie wiedziałem, że hokej był montowany w Rakietach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki dziś pokazujecie. Gratuluję wszystkim zakupów....a Wostoki i i Rakieta :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2409 był opracowany wspólnie, w kooperacji miedzyzakladowej przez działy obu fabryk. Pierwsze kontrolne zegarki z tym mechanizmem zrobionym w petrodworcu wyszły w niewielkiej ilości, produkcję seryjną objęła jedynie fabryka pod marką wostok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2409 był opracowany wspólnie, w kooperacji miedzyzakladowej przez działy obu fabryk. Pierwsze kontrolne zegarki z tym mechanizmem zrobionym w petrodworcu wyszły w niewielkiej ilości, produkcję seryjną objęła jedynie fabryka pod marką wostok.

Spotykałem się z podobną opinią jak pisze Enkil. Pogląd Brodnikowskiego w zasadzie jest z tym zgodny. Ponoć była to kooperacja jako projekt, pierwsze egzemplarze wypuściła Rakieta przez siebie sygnowane,a końcówka ich serii trafiła również do Wostoka gdzie później Wostok podjął produkcję własnych werków.

I zdjęcie mojego Wostoka :)

Edit. Aha i ze Slavą ten werk nie ma nic wspólnego :)

post-49869-0-04385900-1570561245_thumb.jpg post-49869-0-11538200-1570561261_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enkil @kchrapek

 

To o czym mówicie jest powszechnie powtarzane i znane - to nie "pogląd Bronikowskiego jest z tym zgodny" - ale ten pogląd jest powtarzany za Brodnikowskim. Problem w tym, że wielu ten powszechny pogląd podważało - tak jak pisałem, twierdzono, ze 2409 w Raketach rożni się od tej w Wostokach i bardziej przypomina tę ze Slavy (też zresztą rzadkość}. Dobrze by było, aby spece przyjrzeli się tym mechanizmom o ile to możliwe, bo to wyjaśniłoby sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest wyjaśniona i jest tak jak napisałem, są skany dokumentacji potwierdzającej współpracę tych fabryk w tej właśnie sprawie. Czytałem je zarówno w cyrylicy jak i w interpretacji jednego z nieobecnych tu kolegów. Skany są na C.W. I udostępnia je yako w dedykowanym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę ten mechanizm w Rakiecie, również typowej dla 21jewels.

Gratuluję

Dzięki. Chciałem napisać żeby mądrzejsi się wypowiedzieli, ale już to nastąpiło. Edytowane przez 13mar68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enkil @kchrapek

 

To o czym mówicie jest powszechnie powtarzane i znane - to nie "pogląd Bronikowskiego jest z tym zgodny" - ale ten pogląd jest powtarzany za Brodnikowskim. Problem w tym, że wielu ten powszechny pogląd podważało - tak jak pisałem, twierdzono, ze 2409 w Raketach rożni się od tej w Wostokach i bardziej przypomina tę ze Slavy (też zresztą rzadkość}. Dobrze by było, aby spece przyjrzeli się tym mechanizmom o ile to możliwe, bo to wyjaśniłoby sprawę :)

Przecież to widać że ten Rakietowy mechanizm 2409, to typowy 2409 Woskok mogę to gwarantować swoim autorytetem to tak dla rozluźnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, iż Brodnikowski nie wyraża swojego "poglądu" a jedynie informuje jak było. On pracował w Petrodworcu w dziale projektowym i to właśnie tam pracowano nad nowymi mechanizmami. Np kwarcowa rakieta z subsekundą :)

 

A tak po namyśle jeszcze dodam, że gdybyś kolego moderatorze Krzysztofie chciał kiedyś sprzedać tego rakietowego wostoka to napisz najpierw do mnie :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując temat zastanawiam sie czy Rakieta 2409  lub raczej sam mechanizm 2409 może pasować do jakiejkolwiek koperty Rakiety? 

Ta pokazana dzisiaj jest podobna do klasycznych 2209 ale jednak rozmiar pod mechanizm jest mniejszy. Ktoś wie coś o kopertach do 2409?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.