Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

I pomyśleć, że w takim stanie przetrwał Wielką Wojnę Ojczyźnianą. Pewnie dekował się na tyłach i NKWD go nie namierzyła,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Borewicz07 ma rację, ten zegarek Pawła musiał należeć do kogoś kto zadekował się na tyłach, przy tej okazji jak kto chce poczytać o tym jak było na froncie polecam: Przez wojenną zawieruchę Borysa Gorbaczewskiego.

Dzisiejsze zegarki jakby z wykopalisk, podpowiedzcie gdzie kopać to oskardy pójdą w ruch...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysyp :D Listonosz nazbierał, boi chyba nie chciało mu się paczek pojedynczo przynosić ;)

 

Ale po kolei, te jeszcze z targu:

post-67402-0-15695400-1569936159_thumb.jpg

 

I takie dwie skrzynki, w jednej prowizorycznie siedzą już zegarki, w drugiej prowizorycznie (słowo klucz :P ) trupki, części i narzędzia:

post-67402-0-63228900-1569936165_thumb.jpg

 

A to już dzisiejsze paczuszki:

post-67402-0-89751100-1569936169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysyp :D Listonosz nazbierał, boi chyba nie chciało mu się paczek pojedynczo przynosić ;)

 

Ale po kolei, te jeszcze z targu:

attachicon.gifDSC_0710.JPG

 

I takie dwie skrzynki, w jednej prowizorycznie siedzą już zegarki, w drugiej prowizorycznie (słowo klucz :P ) trupki, części i narzędzia:

attachicon.gifDSC_0711.JPG

 

A to już dzisiejsze paczuszki:

attachicon.gifDSC_0716.JPG

 

Bardzo ciekawe modele - wszystko dla siebie czy będziesz coś sprzedawał z tego?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że w takim stanie przetrwał Wielką Wojnę Ojczyźnianą. Pewnie dekował się na tyłach i NKWD go nie namierzyła,

Kupiłem go w Niemczech okolice Lipska

 

 

Za to ten dzisiaj przyszedł - kupiony od 50cent

Cały ze srebra - dużo radzieckiego srebra B)

post-68206-0-50639000-1569938164_thumb.jpg

post-68206-0-00154200-1569938177_thumb.jpg

post-68206-0-95298700-1569938190_thumb.jpg

post-68206-0-85725200-1569938217_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź :D

post-67402-0-04044100-1569938554.jpg

 

A tak serio to raczej większość zostanie. Białego Wostoka chyba mam dubla, więc pewnie pójdzie w świat za jakiś czas. Kręcą mnie subsekundy, stąd Pobiedy, Kamy, biały Wostok i Pobieda od ZiMa. Do tego wypusty 1. Moskiewskiej sprzed ujednolicenia też mnie interesują, więc Sportiwne na pewno włączę do kolekcji. Wołnę chciałem mieć i to jest moja pierwsza. Nie wiem jeszcze jak będzie z Poljotami, ale one tu chyba są najmniej ciekawe, szczególnie jeśli chodzi o stany.

A Wostok w kocie łapki? Mój pierwszy radziecki, jeszcze z czasów studiów, był w takiej kopercie i jakoś mam do niej słabość. Może to minie, może nie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź :D

attachicon.gifmy-precious-scary-cat.jpg

 

A tak serio to raczej większość zostanie. Białego Wostoka chyba mam dubla, więc pewnie pójdzie w świat za jakiś czas. Kręcą mnie subsekundy, stąd Pobiedy, Kamy, biały Wostok i Pobieda od ZiMa. Do tego wypusty 1. Moskiewskiej sprzed ujednolicenia też mnie interesują, więc Sportiwne na pewno włączę do kolekcji. Wołnę chciałem mieć i to jest moja pierwsza. Nie wiem jeszcze jak będzie z Poljotami, ale one tu chyba są najmniej ciekawe, szczególnie jeśli chodzi o stany.

A Wostok w kocie łapki? Mój pierwszy radziecki, jeszcze z czasów studiów, był w takiej kopercie i jakoś mam do niej słabość. Może to minie, może nie... ;)

 

No i wszystko już wiadomo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go w Niemczech okolice Lipska

Czyli jednak przeszedł szlak bojowy. Nie doceniłem go. A tak przede wszystkim, to gratuluję bardzo ciekawego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi listonosz takie przyniósł :)

Bransa w pancerniku za mała :( robili większe czy muszę kombinować?

post-108248-0-69498100-1569946416_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była większa, ktoś skrócił.

 

Mam całą w formie projektu na kiedyś, mogę odsprzedać

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była większa, ktoś skrócił.

 

Mam całą w formie projektu na kiedyś, mogę odsprzedać

 

Dzięki, będę pamiętał, wcześniej jednak spróbuję coś dosztukować :) może zdążę przed Twoim projektem gdyby nie wyszło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Przemek

Jakoś mi umknęła... pewno temu że mało przeglądam all..ro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jakiś czas temu odnalazłem w domu rodzinnym bardzo styranego Wostoka z resztkami szkiełka, z powycieraną kopertą leżał sobie od nieokreślonego czasu na dnie szuflady. W garażu, pomiędzy śróbkami, kluczami wszelakiej maści i szpargałami. Zegarek ów należał do mojego ojca i jak widać po stanie, nie był oszczędzany. Służył prawdopodobnie na codzień. Znając ojca to nie zdejmował go pewnie ani do pracy z młotkiem, ani przy rąbaniu drewna. Biorąc pod uwagę stan szkiełka, które już się kompletnie wykruszyło, oraz stan tarczy (szczególnie koło indeksu na godzinie 5) został tam czymś trafiony. I prawdopodobnie od tego czasu leżał nieużywany. Strzelam, że ok. 25 lat. Jako, że posiadam już leciwego Wostoka, którego udało się przywrócić do życia postanowiłem, że może i z tym coś zrobię. Wiedziałem , że wiele nie zdziałam w kwestii renowacji i przywrócenia do stanu "fabrycznego" , więc postanowiłem zakupić ładnego takiego samego. Łatwej powiedzieć niż zrobić , ale dla chcącego nic trudnego. Długo szukałem no i jest! Nawet 2 sztuki się znalazły w jednym czacie. Tymczasem stary opatulony gąbeczkami czeka w swojej puszce na pomysł co z nim zrobić... Ciekawostka: nadal jest na chodzie i trzyma czas...

 

 

Wrzucam fotki obu dla porównania. Może nie jest to super rzadki okaz, ale sentyment zwyciężył. 

 

 

Jeżeli macie pomysł co zrobić z poobijanym piszcie.

post-110583-0-78536300-1570033246_thumb.jpg

post-110583-0-51384900-1570033284_thumb.jpg

post-110583-0-59738800-1570033385_thumb.jpg

post-110583-0-09254000-1570033476_thumb.jpg

post-110583-0-31694400-1570033507_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek (wostok) bardzo fajny. Ja na twoim miejscu, zrobił bym serwis mechanizmu, kopercie porządne szorowaniu i nowe szkiełko, natomiast tarczę dobrze osuszyć (bo w garażu na pewno złapała wilgoć), ewentualnie obmieść pędzelkiem i nienaruszoną pozostawić w zegarku. Założyć pasek taki na jakim ojciec go nosił i schować do pudełka :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Przemek

Jakoś mi umknęła... pewno temu że mało przeglądam all..ro :)

Dziękuję

Ja prawie wog(edycja)uóle nie przeglądam allegro, link do aukcji wysłał mi kolega :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Ja prawie wogule nie przeglądam allegro, link do aukcji wysłał mi kolega :)

 

 

1231.gif

:P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek (wostok) bardzo fajny. Ja na twoim miejscu, zrobił bym serwis mechanizmu, kopercie porządne szorowaniu i nowe szkiełko, natomiast tarczę dobrze osuszyć (bo w garażu na pewno złapała wilgoć), ewentualnie obmieść pędzelkiem i nienaruszoną pozostawić w zegarku. Założyć pasek taki na jakim ojciec go nosił i schować do pudełka :)

Tak też zrobię. Co do wilgoci to tarcza była sucha. I jest nadal. Mechanizm działa i "na oko" korozji żadnej nie widać. Więc czyszczenie i oliwienie jak najbardziej, nowe szkło i do pudła.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P :P :P

W obecnych czasach załatwił bym sobie zaświadczenie o dysortografii, w moich, w szkole po prostu miałem kupę pał z dyktand :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.