Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję

Ja prawie wog(edycja)uóle nie przeglądam allegro, link do aukcji wysłał mi kolega :)

To Ci się udało bo bardzo fajna Rakieta- gdyby kiedyś Ci odbiło i chciałbyś sprzedać to biorę ;):D

Wiem co sobie pomyślisz...Nadzieja matką głupich haha

Ostatnio fajne masz trafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze, taafem była czarna dla niewidomych, tak sobie kliknąłem na allegro i wyskoczyła, więc się podzieliłem bo mam, reszta z ciekawszych zakupów to celowe poszukiwania. Zbieram te rakiety już kilka lat i stwierdziłem, że pora poszukać tych które zawsze chciałem mieć ale same się nie trafiły. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bure... stal oksydowana ze złoceniami. Dobrej klasy 15 kamieniowy mechanizm z balansem kompensacyjnym. Cudo po prostu. Cudo.

 

post-2232-0-13387200-1570045041_thumb.jpeg

 

post-2232-0-47541200-1570045098_thumb.jpeg

 

post-2232-0-36590300-1570045120_thumb.jpeg

 

post-2232-0-10355700-1570045143_thumb.jpeg

 

Oj, nie żałuję tego zakupu, oj nie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna choć, nie w moim guście zegarek. Gratulacje. Ja natomist lubię Rakiety z koksem vel. Samson jeżeli chodzi o kieszonki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pawieł Bure postawszczik dwora jego wieliczestwa". No producent po prostu nie mógł się nie pochwalić, nie ma to jak autoreklama  :D


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bure... stal oksydowana ze złoceniami. Dobrej klasy 15 kamieniowy mechanizm z balansem kompensacyjnym. Cudo po prostu. Cudo.

 

attachicon.gif

Oj, nie żałuję tego zakupu, oj nie :)

Śliczny stan zachowania  - gratuluję. 

Nie ma oznaczenia daty produkcji? Pytam z ciekawości bo na niektórych jest a na innych nie ma.  

A ta koperta jest z tych rzadziej spotykanych więc nie wiem czy można założyć, że to dośc późna produkcja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona ze trzy tygodnie temu ale od tego czasu leżała u majstra i teraz już sprawna i po serwisie cieszy jako nowy nabytek :)

post-108042-0-37698000-1570107516_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie bardzo ładny stan.

Tylko szkło miała strasznie porysowane i zmatowione, naszlifowałem się jak głupi ale efekt jest igła :)

To trzecia moja śrubka więc jeszcze jedna i będzie komplet a wtedy załapią się do działu subkolekcji :)

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bure - piękny widok, pierwszy raz widzę taką kopertę.

Zegarki z fakturową tarczą uwielbiam wiec Wostok kchrapka trafia w mój gust

 

Graty Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny stan zachowania  - gratuluję. 

Nie ma oznaczenia daty produkcji? Pytam z ciekawości bo na niektórych jest a na innych nie ma.  

A ta koperta jest z tych rzadziej spotykanych więc nie wiem czy można założyć, że to dośc późna produkcja??

Jest taka orientacyjna tabelka w necie - numer sugeruje rok 1915. Na pewno pozna produkcja, w każdym razie, zdecydowanie.

"Pawieł Bure postawszczik dwora jego wieliczestwa". No producent po prostu nie mógł się nie pochwalić, nie ma to jak autoreklama  :D

Wtedy było to normalne. „Maker to the Queen”, „Horologer du Roy” , takie tam :)

Jak ktoś dostarczał zegarki na dwór, to lubił się pochwalić...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka orientacyjna tabelka w necie - numer sugeruje rok 1915. Na pewno pozna produkcja, w każdym razie, zdecydowanie.

 

Wtedy było to normalne. „Maker to the Queen”, „Horologer du Roy” , takie tam :)

Jak ktoś dostarczał zegarki na dwór, to lubił się pochwalić...

Późna  - tak myślałem.

 

Co do dostarczania na dwór - trzeba było dostać takie uprawnienia. Firma P. Bure otrzymała tytuł dostawcy dworu  w 1900 roku, wczesniejsze produkty tej firmy nie mogły być sygnowane dwugłowym orłem. 

To tylko informacyjnie dla tych którzy dopiero zaczynaja zgłębiać wiedzę o zegarkach z czasów carskiej Rosji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... może chodzi konkretnie o tego dwugłowego orła, bo posiadam Burego z mechanizmem Longinesa, zdecydowanie sprzed 1900 roku, również sygnowanego w ten sposób (fakt ze bez orła, ale za to z pięknym orłem na deklu).

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo jutro jedziemy do Glashutte Original. post-57210-1570134640,7323_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... może chodzi konkretnie o tego dwugłowego orła, bo posiadam Burego z mechanizmem Longinesa, zdecydowanie sprzed 1900 roku, również sygnowanego w ten sposób (fakt ze bez orła, ale za to z pięknym orłem na deklu).

Na deklu jak najbardziej tak. Natomiast jestem gotów się założyć że nie ma wewnątrz mapisu "Dostawca dworu..." :)

 

Edycja

Odnalazłem sobie ten zegarek o którym piszesz - dziwna sprawa. Muszę pogrzebać w notatkach ;)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz ciężej coś kupić :/ urobek z paru miesięcy

 

cholera, panie, zakochałem się w tym jasnym Poljocie  :wub:


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję :). Kupiona u "mojego" zegarmistrza w atrakcyjnej cenie. Zawsze chciałem mieć jakąś Mołnię. 

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz ciężej coś kupić :/ urobek z paru miesięcy

Ale za to jaki!

 

U mnie dziś wylądowały takie:

post-67402-0-36816000-1570188348_thumb.jpg

Poljoty słabo, ale Pobiedki i Sportiwny hulają aż miło. Świetna cenzurka trwałości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.