Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam bardzo, ale w jaki sposób mechanizm 2209 Rakiety miałby być "modyfikacja" Poljota 2209? Przecież te werki sie zdecydowanie różnią, nawet jeżeli przekładnia chodu jest podobna, oparta o podobną liczbę kół zebatych to zastosowanie odwroconego bębna sprawia, że ciężko porównać te mechanizmy.

 

Jeżeli jest jakieś źródło, że konstruktorzy Rakiety wzorowali się na Poljocie to chętnie poczytam, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Nikt nigdzie nie napisał, że mechanizm Rakiety 2209 jest modyfikacją Poljota 2209 - proszę czytać ze zrozumieniem.

Wręcz odwrotnie - pisałem, że to są zupełnie różne mechanizmy o tej samej nazwie.

Modyfikacja pierwszego (i najbardzeij dzisiaj na rynku cenionego) mechanizmy 2209 z Wympela polegała na jego zmniejszaniu - a ściślej: robienia go coraz cieńszym. Rosjanie mieli zajoba na tym punkcie pod koniec lat 50tych, aby uzyskać najcieńszy mechanizm na świecie. Dlatego potem tak właśnie modyfikowali ten mechanizm - poprzez Łucza a potem Rakietę i Poljota. Ale pomimo nazwy i cienkości - są to różne mechanizmy.

Historia  i kalendarium jest ciekawe - warto poczytać poniżej:

 

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=29191&page=30

 

https://forums.watchuseek.com/f10/raketa-2209-vs-poljot-2209-a-3691970.html

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?13&ranfft&180&2uswk&Raketa_2209

 

Ostatni link opisuje sam mechanizm i to, o czym pisał mkoch - przekleństwo naprawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój  nabytek w blak frajdej :D:lol:

 

Remi

 

Fajny i jeszcze działający ale z radzieckimi niewiele ma wspólnego <_<

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale w jaki sposób mechanizm 2209 Rakiety miałby być "modyfikacja" Poljota 2209? Przecież te werki sie zdecydowanie różnią, nawet jeżeli przekładnia chodu jest podobna, oparta o podobną liczbę kół zebatych to zastosowanie odwroconego bębna sprawia, że ciężko porównać te mechanizmy.

 

Jeżeli jest jakieś źródło, że konstruktorzy Rakiety wzorowali się na Poljocie to chętnie poczytam, ale nie chce mi się w to wierzyć.

 

Też tak to odebrałem i się zdziwiłem ;)

 

 

"Dzisiaj uzupełniłem zbiór Raketą 2209 - mechanizm o znanej, ciekawej historii zaczyanjącej się jeszcze od "ultra" cienkiego mechanizmu zakładanego do Vympela i Łucza, który został zaprojektowany na polecenie Ministerstwa Przemysłu (22mm szeroki, 2.9mm grubości i na  23 kamieniach). Produkcja ruszyła w 1Moskiewskiej Fabryce Zegarków w 1960, mechanizm nagrodzono w Lipsku bodaj w 1966. Później produkcję przekazano do Mińska, mechanizmy pokazały się w Łuczach. Mechanizmy 2209 w Raketach to modyfikacja pierwotnego 2209, nawet jeszcze cieńsza (...)"

 

P.S.1. Najcieńszy był 2200, ale jak się okazało był zbyt cienki i delikatny. Podobno płyty się wyginały przy nakręcaniu... A szkoda, bo konstrukcja bardzo ciekawa.

P.S.2. Marqz, dzięki za link :)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny i jeszcze działający ale z radzieckimi niewiele ma wspólnego <_<

 

 

Ma, bo razem z nim kupiłem również

post-109848-0-57505700-1575052395_thumb.jpg

:)

Pozdrawiam

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak to odebrałem i się zdziwiłem ;)

 

 

"Dzisiaj uzupełniłem zbiór Raketą 2209 - mechanizm o znanej, ciekawej historii zaczyanjącej się jeszcze od "ultra" cienkiego mechanizmu zakładanego do Vympela i Łucza, który został zaprojektowany na polecenie Ministerstwa Przemysłu (22mm szeroki, 2.9mm grubości i na  23 kamieniach). Produkcja ruszyła w 1Moskiewskiej Fabryce Zegarków w 1960, mechanizm nagrodzono w Lipsku bodaj w 1966. Później produkcję przekazano do Mińska, mechanizmy pokazały się w Łuczach. Mechanizmy 2209 w Raketach to modyfikacja pierwotnego 2209, nawet jeszcze cieńsza (...)"

 

 

Widzę, że jest tutaj więcej czytających bez zrozumienia .....

Podkreślasz  "modyfikacja pierwotnego 2209" - pierwotny i najpierwotniejszy bł 2209 w Wympelach i jasno to było napisane - skąd więc "odebranie" Poljota?

Już pasuje, bo widze, że niektórzy wyrosli tutaj na super-hiper-ultra speców i chcą to nieustannie podkreślać - pozdrawiam.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Walterowe Poljoty wyżej były w złocie o ile mi się dobrze zdaje. Więc liczyłem na Erewań ;-)

 

To się doczekałeś :D

 

44160fbe741d.jpg

 

A ten Walterowy Poljot już kojarzę, świetna sprawa! Dzięki za linka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się doczekałeś :D

Pisząc Erewań chodziło mi o Erywańską wytwórnię zegarków artystycznych Nairi. O tych zegarkach których zdjęcia dałeś nie miałem pojęcia. Powiedz jeszcze czy to zegarki damskie czy męskie ? Ten z prawej przepiękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc Erewań chodziło mi o Erywańską wytwórnię zegarków artystycznych Nairi. O tych zegarkach których zdjęcia dałeś nie miałem pojęcia. Powiedz jeszcze czy to zegarki damskie czy męskie ? Ten z prawej przepiękny.

 

To męskie Nairi, tyle ze dwie generacje wcześniejsze i pod pierwotną nazwą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest tutaj więcej czytających bez zrozumienia .....

Podkreślasz  "modyfikacja pierwotnego 2209" - pierwotny i najpierwotniejszy bł 2209 w Wympelach i jasno to było napisane - skąd więc "odebranie" Poljota?

Już pasuje, bo widze, że niektórzy wyrosli tutaj na super-hiper-ultra speców i chcą to nieustannie podkreślać - pozdrawiam.... :)

 

Kolego Leo,

nikt tu się nie uważa za "super-hiper-ultra speców" i tego nie podkreśla. Nie ma co się obruszać bez powodu.

Z pozdrowieniami, bez odbioru...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest tutaj więcej czytających bez zrozumienia .....

Podkreślasz  "modyfikacja pierwotnego 2209" - pierwotny i najpierwotniejszy bł 2209 w Wympelach i jasno to było napisane - skąd więc "odebranie" Poljota?

Już pasuje, bo widze, że niektórzy wyrosli tutaj na super-hiper-ultra speców i chcą to nieustannie podkreślać - pozdrawiam.... :)

:D przecież poljot, wympeł, czy łucz różnią się tylko napisem na tarczy, Łucz jeszcze logo fabryki ma inne. To te same zegarki, ten sam mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To męskie Nairi, tyle ze dwie generacje wcześniejsze i pod pierwotną nazwą :)

Ok. Podziel się jeszcze wiedzą co rozumiesz poprzez 2 generacje wcześniejsze ? Jakie to lata ? Dlaczego taka nazwa ? Czy sprzed powstania fabryki ? Jakie wymiary tego cuda ? Jaki werk w śroku ? Dzięki :-) Znowu coś ciekawego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podziel się jeszcze wiedzą co rozumiesz poprzez 2 generacje wcześniejsze ? Jakie to lata ? Dlaczego taka nazwa ? Czy sprzed powstania fabryki ? Jakie wymiary tego cuda ? Jaki werk w śroku ? Dzięki :-) Znowu coś ciekawego :-)

Są wielkości standardowego Nairi. Nazwa? Robili je w Erewaniu (Wolę starą nazwę od prawidłowego obecnie Erywań), stąd zapewne i nazwa brandu.

 

1 typ: Erewań był w kopertach złotych ze stałymi teleskopami, na werku kirowskim 2408, to początek lat 50 (zagalopowałem się, przełom 50/60), potem zmienili brand na Nairi w tych samych kopertach (zdjęcie z aukcji):

 

3f813182774e.jpg

 

2 typ:  Nairi w kwadratowych kopertach ale nowoczesnych,zmienione uszy z wymiennymi teleskopami, dalej na kirowskich 2408 lub później 2409 (foto internet):

2993bf9048b9.jpg Mnogość przepięknych tarcz:) od lat 60.

 

3 typ - "normalne" Nairi :) na 2409 zwykłym lub bocianie, z czasem zmienili logo z "pisanego" na drukowane"

 

Były jeszcze koperty jak w 3 typie, ale ze stałymi teleskopami. Widziałem tylko jednego przedstawiciela męskiego, bo damki są powszechne (foto internet):

 

f5d45b885f5f.jpg

 

Ogólnie Nairi to jubilerski brand "modowy", mnogość kształtów i tarcz powala zwłaszcza wśród damek. Zawsze 583. Produkowali też bransolety  583 na masową skalę.

 

Tu porównanie wielkości tarcz. Pierwsza jest wspólna dla Erewania typu 1 i Nairi typu 2. Pasują zamiennie. 

 

d292bf5528e4.jpg

3dfaaa596985.jpg

 

4 typy wskazówek i dwa werków :D Misz masz, pchali co było dostępne w danym czasie. W damkach zazwyczaj czajkę 1601A, tę co z niej robią spinki:)

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i wielki szacun dla Ciebie kolego :-). Sam coś niecoś pogrzebałem i poszukałem ale ni z cholery nie doszedłem do połowy tej wiedzy co nam tu przedstawiłeś w zakresie nairi. Ja bym to dał do tematu "Nairi" dla potomnych albo zostawił żeby zniknęło w czeluściach internetu i handlery się nie upasły na tym. Poniżej moje dwa werki. Z lewej 2609h a z prawej 2609 bociek.

post-47952-0-61382600-1575093345_thumb.jpg

Jeszcze raz dzięki i szacun :-)

Edytowane przez Marqz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem zegarków bez sekundnika, ale... W pakiecie z innym zegarkiem wpadła taka prosta Czajka. Gdzieś w pudle zalega od dawna identyczna tylko w kwarcu i nawet nie miałem ochoty włożyć baterii żeby sprawdzić czy działa. A tę jak położyłem od niechcenia na biurku tak z każdym dniem jak wzrok na nią padł to coraz bardziej mi się podoba. Klasyczna prostota, piękna jak ze złota tarcza. Powiem wam że świetna jest :) Taki zwykły, popularny i tani zegarek :)

post-49869-0-33064100-1575190536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem zegarków bez sekundnika, ale... W pakiecie z innym zegarkiem wpadła taka prosta Czajka. Gdzieś w pudle zalega od dawna identyczna tylko w kwarcu i nawet nie miałem ochoty włożyć baterii żeby sprawdzić czy działa. A tę jak położyłem od niechcenia na biurku tak z każdym dniem jak wzrok na nią padł to coraz bardziej mi się podoba. Klasyczna prostota, piękna jak ze złota tarcza. Powiem wam że świetna jest :) Taki zwykły, popularny i tani zegarek :)

attachicon.gifDSC02061.JPG

Całkiem przyjemna ta czajeczka

 

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kopi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdy nie lubiłem zegarków bez sekundnika, ale... W pakiecie z innym zegarkiem wpadła taka prosta Czajka. Gdzieś w pudle zalega od dawna identyczna tylko w kwarcu i nawet nie miałem ochoty włożyć baterii żeby sprawdzić czy działa. A tę jak położyłem od niechcenia na biurku tak z każdym dniem jak wzrok na nią padł to coraz bardziej mi się podoba. Klasyczna prostota, piękna jak ze złota tarcza. Powiem wam że świetna jest :) Taki zwykły, popularny i tani zegarek :)

 

Mam jakby podobną. Bardzo ją lubię, prosta, elegancka, na pewno ma coś w sobie I niedroga

Przy okazji zapytam. Na kopercie jest punca Au, ale bez określonej grubości powłoki. Co to znaczy?659ba78e822e37089a60cb08f5384adc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakby podobną. Bardzo ją lubię, prosta, elegancka, na pewno ma coś w sobie I niedroga

Przy okazji zapytam. Na kopercie jest punca Au, ale bez określonej grubości powłoki. Co to znaczy?

 

Do 5 mikronów. Grubszych w tych latach już nie robiono


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź W tych latach, tzn. w których? Obstawiałam osiemdziesiąte, ale to tylko przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź W tych latach, tzn. w których? Obstawiałam osiemdziesiąte, ale to tylko przypuszczenia.

 

Właśnie te


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.