Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

A ja złożyłem sobie takiego cudaka. Kompletny mechanizm z tarczą, wskazówkami i wałkiem (niestety bez koronki) dostałem od Dobrego Człowieka (dzięki Leszek).

Całość od Rakiety w złotej kopercie, ale żeby się nie walał taki goły i nie uszkodził, wsadziłem do znalezionej rakietowskiej koperty, dałem pierwszą lepszą  (złotej nie mam) koronkę i hula aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Fajnie wygląda, jedynie pasek bym zmienił :)

Pasek to gadżet na potrzeby fotki ;) Ucięty kawałek jakiegoś paska, od czegośtam ;)

Fajna, a może kiedyś trafisz właściwą kopertę :D :D

Taaa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja złożyłem sobie takiego cudaka. Kompletny mechanizm z tarczą, wskazówkami i wałkiem (niestety bez koronki) dostałem od Dobrego Człowieka (dzięki Leszek).

Całość od Rakiety w złotej kopercie, ale żeby się nie walał taki goły i nie uszkodził, wsadziłem do znalezionej rakietowskiej koperty, dałem pierwszą lepszą  (złotej nie mam) koronkę i hula aż miło :)

 

No pięknie wyszedł! Oryginalne złote jajo było fatalne. Niech Ci tyka na zdrowie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem - tym razem pełen altruizm. Pierwsza damka, którą uruchomiłem poszła do żony :-)

 

zaria.jpg

Edytowane przez lordpinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Fajna. Co tam ma na tarczy bo nie mogę dojrzeć ? Penza ? Pokaż mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

ГЧЗ Пенза - zakład produkujący zegarki.

ZIF-a, Aurorę, Miecztę, Kometę, Wiesnę, Zwiezdę, Zarię, Pobiedę też :)


Od 1965 roku Zaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej wizycie na starociach wrócił ze mną taki wynalazek. Będę wdzięczny za parę słów o nim...

post-91236-0-12085800-1474191747_thumb.jpg

post-91236-0-76990000-1474191762_thumb.jpg

post-91236-0-26292000-1474191779_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Po dzisiejszej wizycie na starociach wrócił ze mną taki wynalazek. Będę wdzięczny za parę słów o nim...

A co tu pisać ? Sputnik z późnych lat 50, wczesnych 60. Zaprojektowany w 1958.

Zamiast wskazówki sekundowej jest dysk, który się obraca (przynajmniej powinien ;) )

Katalogowo: tarcza "оформление 1", wskazówki "оформление 2" ale tym bym się nie przejmował, bo katalogi to...

Generalnie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny sputnik i coraz rzadszy niestety. Sam zbierałem jego cześci przez jakiś czas i obecnie majster pracuje nad poskładaniem go w całość :) z rodzinki sputników brakuje już mi tylko dziadka saturna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nic nie pokazywałem - pora to nadrobić :)

 

Pierwszy nabytek co prawda nie jest radziecki, ale i tak pochodzi ze wschodniej strony żelaznej kurtyny. Chciałem mieć mechaniczną Ruhlę (kwarcową już mam), ale nie lubię buksiaków, zatem mój wybór padł na tę Niemkę (wskazówka godzinowa jest nieoryginalna, ale już kupiłem dawcę i zrobię przekładkę):

 

post-25327-0-92574600-1474209310.jpg

 

Kolejne nabytki to Rakiety na 2609HA - pierwsza w dość popularnej kopercie, z piękną purpurową tarczą. To już moja druga taka Rakieta - pierwsza miała na tarczy "cyrkiel" od wskazówki, ta natomiast ma czyściutką piękną tarczę (czego niestety nie udało mi się odwzorować na zdjęciu):

 

post-25327-0-54851700-1474209703.jpg

 

Druga Rakieta nie ma typowej popularnej koperty - na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to jakiś składak w "obcej" kopercie. Z tego, co pamiętam, to ktoś kiedyś się tu chwalił podobnym albo identycznym egzemplarzem:

 

post-25327-0-96035200-1474209792.jpg

 

Złocony Primek od Krisa :) Te koperty są bardzo wygodne w noszeniu, przynajmniej na moim chudym nadgarstku:

 

post-25327-0-60240100-1474209914.jpg

 

A na koniec coś nie-naręcznego:

 

post-25327-0-06412300-1474209944.jpg

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytków Marku, tym bardziej że rzadko tu Pokazujesz swoje nowości. 

A mi też kilka nowych dziś wpadło...

 

post-27093-0-99729800-1474214566_thumb.jpg

post-27093-0-23849400-1474214572_thumb.jpg

post-27093-0-79944500-1474214593_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super nabytki Marek :) rakietę ja :) pokazywalem :D

Taka zbiorowa fotka mi ostała w komórce.post-68064-0-57437500-1474214543_thumb.jpg

 

Ed. Grzegorz, naręczny Wielki staruszek wzbudza zazdrość. A tę elektronikę srebrną to chyba na alle widziałem :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Grzegorz, naręczny Wielki staruszek wzbudza zazdrość. A tę elektronikę srebrną to chyba na alle widziałem :)

Bardzo się cieszę że udało mi się nabyć wreszcie K43, ale niestety do pełni szczęścia brakuje mi całej osi balansowej bo ma ułamaną górę (więc jakby ktoś..coś mógł pomóc to PW). A elektronika złożona ze swoich szufladowych staroci a nie z allegro  :)

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytków Marku, tym bardziej że rzadko tu Pokazujesz swoje nowości. 

A mi też kilka nowych dziś wpadło...

 

Dziękuję za gratulacje :)

Twoje nabytki też godne gratulacji. Zwiezda w rzadko spotykanym stanie - z którego roku ona jest?

 

Super nabytki Marek :) rakietę ja :) pokazywalem :D

Taka zbiorowa fotka mi ostała w komórce.

 

O to to właśnie!Taka sama koperta. Widzę, że nawet koronka też jest taka, jak u mnie, więc może to tak wychodziło z fabryki w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O to to właśnie!Taka sama koperta. Widzę, że nawet koronka też jest taka, jak u mnie, więc może to tak wychodziło z fabryki w oryginale.

Pewnie tak wychodziło, moja nie grzebana w ogóle, taką przyniósł pierwszy właściciel znajomemu handlarzowi staroci, a on oczywiście mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje :)

Twoje nabytki też godne gratulacji. Zwiezda w rzadko spotykanym stanie - z którego roku ona jest?...

Zwiezda ideał, z tyłu nawet jednego wżeru nie ma - temu wziąłem  :D bo raczej damek nie zbieram  :) A jest z 3 kwartału 57 roku.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - osi ani balansu nie mam ale jakbyś znalazl źródło to też potrzebuje  :)

Pokaż serce tego K-43. Zakladam że to  Czystopolski ale miały rozne oznaczenia więc jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytków Marku, tym bardziej że rzadko tu Pokazujesz swoje nowości. 

A mi też kilka nowych dziś wpadło...

Ten poljot z granatową tarczą... mega zazdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.