Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Nie stresuj się Roman, żart o banie był nawiązaniem do niedawnych wydarzeń w tym temacie, a które spowodował zegarek w dość kiepskim stanie.

post-68064-0-32370400-1579123262_thumb.jpg

Srebrny jest ten (stalowy)

Pokazany dziś nowy nabytek ma tarczę mosiężną, są na niej resztki białej farby. To ten egzemplarz.

post-68064-0-95766400-1579123520_thumb.png

Wskazówki wiem że nie te, ale są najbardziej podobne.

:)

Pozdrawiam

Tu obydwa razem, bo widzę, że masz dziwne podejrzenia.

post-68064-0-12259400-1579123884_thumb.jpg

Edycja.

Prawdopodobnie nie spożywałeś w ostatnim czasie bimbru i stąd twoje fochy.

Edited by Enkil

Super taki nabytek! Podejrzewam że 90 % oglądających nie wie co to i czym tu się podniecać :D  Brzydki, stary kawał żelastwa, ani to Gajowy ani Kopernik... Fuj.... :D  

Przemek szacun za takiego złomka :)

Rakieta bardzo fajna (mam taką samą w chromowanej kopercie). Lepiej chyba wyglądałaby na w całości pozłacanej bransolecie, bo bikolor trochę się "gryzie" z kolorem koperty.

Ta bransoleta czeka/ła na Rakietę Rolex, ale jakoś nigdy nie zdecydowałem się jej ostatecznie kupić, a teraz z braku innych złoconych wylądowała z tą siostrą 'Rolexa'. Na zdjęciu faktycznie się gryzie, ale w rzeczywistości jest lepiej ;) 

Rakieta faktycznie super, mam taka i uważam że dizajn jest jak zachodnich zegarków z tych czasów. Super jest na żywo :)

To prawda, wpadł właściwie w zestawie jako "może zaiskrzy", i jak przyszedł, to zrobił super wrażenie, na żywo zupełnie inaczej wypada jak na zdjęciach. 

Ta bransoleta czeka/ła na Rakietę Rolex, ale jakoś nigdy nie zdecydowałem się jej ostatecznie kupić, a teraz z braku innych złoconych wylądowała z tą siostrą 'Rolexa'. Na zdjęciu faktycznie się gryzie, ale w rzeczywistości jest lepiej ;)

To prawda, wpadł właściwie w zestawie jako "może zaiskrzy", i jak przyszedł, to zrobił super wrażenie, na żywo zupełnie inaczej wypada jak na zdjęciach. 

Ten zegarek na fotkach "nie wygląda" a na żywo jest super. Dodam że ma siostrę (polujcie) której tarcza jest coś koło beżu z kropeczkami a na żywo wygląda jak z miki. Te plamki to nie jest patyna tylko mieniące się złotem punkciki.

Coś takiego:

post-49869-0-41817900-1579125255_thumb.jpg

Edited by kchrapek

W takim razie nie pozostaje nic innego, jak kupić Rakietę "Rolex", ale z tego co widzę koledzy też takich szukają ;)
Faktycznie, na żywo sprawia lepsze wrażenie - to dosyć ciężki, masywny zegarek, tak jak kchrapek napisał - trzyma poziom zachodnich czasomierzy lat 70.

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

:) dzięki

Znalazłem dwie fotki, są na początku artykułu, pod tym linkiem :)

https://kmziz.pl/artykul/czasy-niewidomych

Ed.

Przy czym to drugie może równie dobrze przedstawiać złotousta, bo nie widać logo, a wskazówka nie taka.

Wspaniały zestaw.

Przemysław, masz może zdjęcia Kirowskiego?

Edycja edycji :D

Ten na mniejszej fotce bez logo to może być pierwsza wersja kirowskije, kiedy jeszcze nie dawali na tarczy nazwy.

Znalazłem takie foto.

post-68064-0-07579200-1579132818_thumb.jpg

Edited by Enkil

Mir stan do pozazdroszcszenia.

Dzięki, ostatnio jakoś MIRki do mnie garną ;)

8 stycznia pokazywałem tutaj złoconego na tle kalendarza od Ciebie ;) ale później rozpętała się gówno-burza kto jest lepsiejszy i tym żył ten temat a nie zdjęciami :D

Enkil, gratuluję nieczęsty widok taka kieszonka.

Ziben, Rakiety automat są super! Stoliczny też w fajnym stanie. Gratuluję :)

:) dzięki

Znalazłem dwie fotki, są na początku artykułu, pod tym linkiem :)

Ed.

Przy czym to drugie może równie dobrze przedstawiać złotousta, bo nie widać logo, a wskazówka nie taka.

Edycja edycji :D

Ten na mniejszej fotce bez logo to może być pierwsza wersja kirowskije, kiedy jeszcze nie dawali na tarczy nazwy.

Znalazłem takie foto.

Wow, świetne opracowanie!!! Nie wiedziałem, że zebrałeś i opublikowałeś taki pakiet informacji! Dziękuję. :) 

Pamiętam, że kiedyś pokazałeś już to zdjęcie i wiele razy się nad nim zastanawiałem. Gdyby nie przetarcia malatury na indeksach, kto wie, można byłoby zastanawiać się, czy to odnawiana tarcza. W K-43 z katalogu, bez logotypu "Kirowskije" krój cyfr na indeksach jest szeryfowy, bardziej ozdobny - w tym drugim, krój pisma na indeksach jest trochę bardziej współczesny - tzw. bezszeryfowy. Logotyp "Kirowskije" też jest niespotykany.

Jeśli zegarek przypada na produkcję końca lat 50, to ktoś z radzieckich projektantów musiałby być bardzo na bierząco - cyfry, które są na tarczy może być tylko i wyłącznie tzw. Swiss Style np. Helvetica, Univers, Akzidenz Grotesk (wszystkie projektowane w okolicach 1957). Pochodne stały się popularne dopiero w latach 60 (choćby nazwa POLJOT), a tak na prawdę 90.

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Trochę mnie znów nie było, a jakie dymy tutaj były :P No i wiele ładnych zegarków u Kolegów, nie sposób wszystko skomentować! Mnie się trafił akurat prawie nówka Wostok z epokową bransą :D oraz Elektronika, miałby ktoś bransoletę (20 mm) do niej? 

post-95094-0-58218900-1579172830_thumb.jpg

post-95094-0-97064200-1579172908_thumb.jpg

post-95094-0-92557400-1579172984_thumb.jpg

Trochę mnie znów nie było, a jakie dymy tutaj były :P No i wiele ładnych zegarków u Kolegów, nie sposób wszystko skomentować! Mnie się trafił akurat prawie nówka Wostok z epokową bransą :D oraz Elektronika, miałby ktoś bransoletę (20 mm) do niej? 

Wostoka już podziwiałem na Fb. Świetny jest!  Jakby ci przyszła myśl sprzedać to pisz do mnie :)

Wow, świetne opracowanie!!! Nie wiedziałem, że zebrałeś i opublikowałeś taki pakiet informacji! Dziękuję. :) 

Pamiętam, że kiedyś pokazałeś już to zdjęcie i wiele razy się nad nim zastanawiałem. Gdyby nie przetarcia malatury na indeksach, kto wie, można byłoby zastanawiać się, czy to odnawiana tarcza. W K-43 z katalogu, bez logotypu "Kirowskije" krój cyfr na indeksach jest szeryfowy, bardziej ozdobny - w tym drugim, krój pisma na indeksach jest trochę bardziej współczesny - tzw. bezszeryfowy. Logotyp "Kirowskije" też jest niespotykany.

Jeśli zegarek przypada na produkcję końca lat 50, to ktoś z radzieckich projektantów musiałby być bardzo na bierząco - cyfry, które są na tarczy może być tylko i wyłącznie tzw. Swiss Style np. Helvetica, Univers, Akzidenz Grotesk (wszystkie projektowane w okolicach 1957). Pochodne stały się popularne dopiero w latach 60 (choćby nazwa POLJOT), a tak na prawdę 90.

O tym kirowskim ciężko cokolwiek powiedzieć z całą pewnością, jest w sieci to jedno zdjęcie i ja innego nie widziałem, ten bez logotypu pewnie jest wcześniejszy od tego z logo ale to także jedynie teoria.

Oba przepiękne. Wostok fantastyczny z tym karmazynem na tarczy. A Elektronika - ech dajcie mi taką. 

O tym kirowskim ciężko cokolwiek powiedzieć z całą pewnością, jest w sieci to jedno zdjęcie i ja innego nie widziałem, ten bez logotypu pewnie jest wcześniejszy od tego z logo ale to także jedynie teoria.

Jestem pod wrażeniem, że tyle informacji znalazłeś -  kogo nie pytam ze znajomych kolekcjonerów ze wschodu o tego Kirowa kieszonkę, to kompletnie się dziwi i rozkłada ręce. Ciekawe, ciekawe.

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/