Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis dotarla do mnie:

I znów brak słów. :rolleyes:

A tu qwa remont, a tu qwa trzeba z wykonawcą iść do sądu.

Zaczynam mieć zimową depresję. :rolleyes:<_<:angry:;) ;) ;):( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć że ostatnio coraz więcej perełek się pojawia w tym temacie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tak milym towarzystwie Kolegow z najsympatyczniejszego subforum wyloze swoje subiektywne zdanie w temacie Striely. Jak niektorzy z Was wiedza zaplacilem za niego na Allegro kolo 650 zl i abstrahujac od smutnego problemu, czy kogos stac, czy nie stac wylozyc te pieniadze, TO JEST BARDZO TANIO (czytaj: zegarek jest grubo niedoszacowany). Dlaczego? Otoz dostajemy porzadny radziecki mechanizm szwajcarskiego pochodzenia (klon Venus 150), nieozdobiony, ale bardzo trwaly i bardzo dokladny mimo uplywu lat (jak wiecie, mam juz jedna taka Striele i odchylka dobowa +3 s to normalnosc). Chronograf 45-minutowy (prostsze szwajcary mialy tylko 30 minut). Zupelnie niepowtarzalny design tarczy i wskazowek, wybijajacy sie, niepodobny do typowego chronografu "swiss made". Poza tym piekny, ale to juz moje subiektywne zdanie. Dalej otoczka i skojarzenia - tu Striela spokojnie moze stanac w szranki ze Speedmasterem - pierwszy zegarek w otwartej przestrzeni kosmicznej, na reku pierwszego kosmonauty, ktory zginal w kosmosie itd. Wlasciwie jedyna wada to ten nieszczesny material koperty - czy ktos wie, czy wypuszczono Striele w stali?

 

I za to wszystko 650 zl? To jest jak za darmo, zwazywszy, ze za zupelnie zwyklego, pozlacanego (czyli tez podla koperta) "chronographe suisse" na Landeronie trzeba wylozyc z 1000 zl jak nic. O Speedmasterze nie wspomne...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I za to wszystko 650 zl? To jest jak za darmo, zwazywszy, ze za zupelnie zwyklego, pozlacanego (czyli tez podla koperta) "chronographe suisse" na Landeronie trzeba wylozyc z 1000 zl jak nic. O Speedmasterze nie wspomne...

 

Lepiej, żeby taka wiedza się nie upowszechniła, :rolleyes:

 

ponieważ jeszcze kilka osób włącznie ze mną chciało by się stać jeszcze posiadaczami striely i w cale bym się nie obraził jeżeli nie będzie trzeba na niego wykładać takich pieniędzy :rolleyes:<_<:angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walory Strieły są powszechnie znane. Zastanawianie się czy dany zegarek jest wart jakiś tam pieniędzy nie ma sensu. Jeżeli nie dało się kupić taniej to oznacza, że jest ich wart i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Dalej otoczka i skojarzenia - tu Striela spokojnie moze stanac w szranki ze Speedmasterem - pierwszy zegarek w otwartej przestrzeni kosmicznej, na reku pierwszego kosmonauty, ktory zginal w kosmosie itd. ...?

 

Oj tak, Strela to typowo kosmiczny zegarek regularnie latąjacy w kosmos z radzieckimi misjami.

Pierwszy spacer w otwartej przestrzeni kosmicznej (Strela na skafandrze) odbył Aleksiej Archipowicz Leonow - chłop żyje i ma się dobrze pomimo sporego wieku.

Śmierć podczas wykonywania misji poniósł Władimir Michajłowicz Komarow (podczas lądowania) - oczywiście podczas misji służyła mu Strela.

A pierwszy zegarek w kosmosie to oczywiście Szturmanski na ręku Gagarina.

 

Fakt, Strela to legenda i klasyka. Zjawiskowy zegarek z charakterem i z piękną, bogatą historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy to wszyscy - babcia też ;) ,

 

kupiony w zeszłym tygodniu

 

post-12656-0-82154100-1331080441.jpg

 

post-12656-0-78873600-1331080442.jpg

 

post-12656-0-09108300-1331080444.jpg

 

zegarek oczekuje na przeszczep sekundników, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Poza tym tarcza w stanie zbliżonym do ideału, sprawny.

No i ciekawa dedykacja wskazująca że zegarek ma co najmniej 42 lata. Że też mnie żona nie robi podobnych prezentów urodzinowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee Darek, chyba sam sobie robisz ;)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo gruba warstewka, zegarmistrz mówił mi ostatnio że czasami spotyka się nawet 25 mikronów. A zegareczek to ładnie zachowany(wystarczy dochuchać szkiełko i ładnie wypolerować koperte) Kirowski "krab", stosunkowo popularny model(choć nieczęsto w pozłacanej kopercie). Pewnie egzemplarz z przełomu lat 50/60. Wartość idealnie zachowanych sztuk w pozłacanej kopercie to jakieś 80 złotych na alledrogo(no chyba że czasami ktoś krzyczy za "zwykłego "kraba" 100, ale mało kto to kupuje). Ładna sztuka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy to wszyscy - babcia też ;) ,

 

kupiony w zeszłym tygodniu

 

post-23269-0-80813900-1331080446.jpg

 

 

zegarek oczekuje na przeszczep sekundników, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Poza tym tarcza w stanie zbliżonym do ideału, sprawny.

No i ciekawa dedykacja wskazująca że zegarek ma co najmniej 42 lata. Że też mnie żona nie robi podobnych prezentów urodzinowych :)

 

eeeee tam stary jakiś ten zegarek ... no cóż może być, ale chwalić się zbytnio nie ma czym hmmm !!!!

 

wcale nie zazdroszczę !!!:)

 

ps. prześliczna jest !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wartość idealnie zachowanych sztuk w pozłacanej kopercie to jakieś 80 złotych na alledrogo(no chyba że czasami ktoś krzyczy za "zwykłego "kraba" 100, ale mało kto to kupuje). Ładna sztuka!

 

idealnie zachowana sztuka:

 

post-12656-0-07319700-1331080448.jpg

 

 

eee Darek, chyba sam sobie robisz ;)

 

ano co pozostało - Striełę można potraktować jako imieninowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Chyba sobie strzałkę kupię.Nową w stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy to wszyscy - babcia też :) ,

 

kupiony w zeszłym tygodniu

 

post-6777-0-48550100-1331080469.jpg

 

ech marzenie :)

 

kadarius

może nie potrzebujesz do niego jednego przycisku ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba sobie strzałkę kupię.Nową w stali.

 

Tez sie nad tym zastanawiam. Za niewiele wieksze pieniadze niż chodzą stare Striely mozna miec nówkę, z bardziej pasującym do dzisejszego dnia designem (wieksza koperta, mineralne szkielko). Jedyne nad czym sie zastanawiam to jakosc mechanizmu - czy te nowe trzymaja poziom tych starych? Tu musialby ocenić ktoś kto widzial stary i nowy mechanizm.


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bibliotek@rz - tarcza inna ale stan idealny

 

dalw - dzięki wolałbym wskazóweczki

 

Zerknij na allegro- ladna sztuka w przystepnej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerknij na allegro- ladna sztuka w przystepnej cenie:)

 

Widziałem, widziałem tyle że ja kupuję w przystępniejszych cenach ;) a za zaoszczędzoną różnicę kupuję sobie strieły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-12935-0-68450400-1331080630.jpg

 

Panowie ... tak z ciekawości zapytam (by uzupełnić wiedzę). Kto "ściągnął" od kogo wygląd zegarka - Rakieta z Orienta czy odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta z Orienta, a ten często można spotkać nawet z avtomatem, którego Rakieta chyba nie montowała. Chyba że mało jeszcze wiem...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rakieta z Orienta, a ten często można spotkać nawet z avtomatem, którego Rakieta chyba nie montowała. Chyba że mało jeszcze wiem...:angry:

Coś mi się zdaje, że jednak były Rakiety z automatem - coś mi swita, że parę lat temu naprawiałem Rakietę - automata, w której wahnik ocierał o dekiel. Najlepiej niech na ten temat wypowiedzą się fachowcy - bo ja jakoś z Rakietami mało miałem do czynienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rakiety stylizowane na orienta nie były w wersji z automatycznym mechanizmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.