Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Chciałem sie pochwalić wczorajszym nowym nabytkiem . Myślę że zegarek jest w dobrym stanie. Jest to zegarek AŁMAZ . Jesli posiadacie jakieś informacje na temat tego zegarka proszę o kilka słów . Dziękuje

 

dsc09404800x600.jpg

 

dsc09405800x600.jpg

 

dsc09403800x600.jpg

 

dsc09402800x600.jpg

 

Przepraszam za słabą jakość zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ałmaz to biedniejszy brat Wołny i Wostoka Precyzyjnego. Produkowany na początku lat '60, później także pod wspólną marką Wostok. Mechanizm 2809, znany z "precyzyjnych", ale w uboższej wersji B, bez mikroregulacji i na 18 kamieniach. Wygląda na fantastyczny stan! Jeśli zachował sie tak od nowości, a nie był odnawiany, to jest to coś genialnego...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czad! ten Ałmaz wygląda jak wprost ze sklepu...

świetny nabytek, tym bardziej, że zarówno wołna jak i ałmaz w takim stanie zachowania są niemalże nie do zdobycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy nabytek, pospolity ale mało używany

Czad! Mam taki sam model, ale farba na tarczy spękała mi w inny sposób :). Świetny jest, gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Chciałem sie pochwalić wczorajszym nowym nabytkiem . Myślę że zegarek jest w dobrym stanie. Jest to zegarek AŁMAZ . Jesli posiadacie jakieś informacje na temat tego zegarka proszę o kilka słów . Dziękuje

 

 

Przepraszam za słabą jakość zdjęć

 

Acha - pamiętaj jeszcze, ze Ałmaz w takim (oryginalnym, nie po renowacji) stanie to duża rzadkość i wypada zadbać, zeby tak pozostało, co niestety z grubsza sprowadza się do nienoszenia (czytaj zakłądania tylko na moment i rzadko), bo noszony ekspresowo straci na wartości (i kolekcjonerskiej i czysto materialnej). Oczywiście zegarek jest koszmarnie nieszczelny i każdy kontakt z wodą może nieodwracalnie zniszczyć piękną tarczę, a teog byśmy to chyba wszyscy nie chcieli :) Może to wszystko wiesz, ale wolę napisać, tak dla zasady :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tego Ałmaza :D Ja mam z innym wzorem tarczy i z większym napisem ale koperta jest w gorszym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylko w Ałmazie szkiełko ,gdyż w chwili kupna było pęknięte, zegarek nie był odnawiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha - pamiętaj jeszcze, ze Ałmaz w takim (oryginalnym, nie po renowacji) stanie to duża rzadkość i wypada zadbać, zeby tak pozostało, co niestety z grubsza sprowadza się do nienoszenia (czytaj zakłądania tylko na moment i rzadko), bo noszony ekspresowo straci na wartości (i kolekcjonerskiej i czysto materialnej). Oczywiście zegarek jest koszmarnie nieszczelny i każdy kontakt z wodą może nieodwracalnie zniszczyć piękną tarczę, a teog byśmy to chyba wszyscy nie chcieli :) Może to wszystko wiesz, ale wolę napisać, tak dla zasady :)

 

Dzięki za dobre rady, zawsze sa na wagę złota. Jestem raczkującą osobą jeśli chodzi o zegarki, i każda dobra rada coś nowego wnosi do mojej wiedzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MWATCH masz dobre wejście z pięknym zegarkiem, klasa sama w sobie, oby tak dalej trzymaj kurs. I zastosuj się do rady Pmwas'a. Są rzeczywiście strasznie podatne tarcze na wilgoć.

Pochwalę się bo mam dwa piękne Ałmazy pozłacane: tarcze w stanach bardzo dobrych a koperty idealnych. I oba leżakują, tylko jeden z nich był na wycieczce na mojej łapie i miałem pecha że właśnie padał deszcz, spojrzałem na tarczę

a tam szkiełko od wewnątrz zaparowane. Od tamtej pory, tylko ładne pudełeczko :)

 

Pozdrawiam i udanych łowów życzę !!!

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis naby;em od kolegi z forum taki zegarek....

post-48316-0-47811900-1350335382_thumb.jpg

werk2416,stan idealny,co sadzicie?

Mnie bardzo cieszy,zawsze taki chcialem miec :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z wyprzedaży?? Świetny jest!

Ałmaz rewelacja! Stawiaj go na półeczkę i nie podrap go czasami. Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z wyprzedaży?? Świetny jest!

Ałmaz rewelacja! Stawiaj go na półeczkę i nie podrap go czasami. Gratuluję

Dzieki,tak z wyprzedazy.Byl jeszcze bostok precyzyjny ale kasy zabraklo :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook - świetny deluxe, klasyka gatunku jak to mówią. I dobry zegarek przy okazji :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy nabytek, pospolity ale mało używany

Moim zdaniem to jedna z najpiękniejszych radzieckich kopert. Chrom ze złotym bezelem wokół. Wypracowany i dopracowany kształt detali. Master of Elegance. :)

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu w sumie jeszcze nie wklejałem :D

 

DSCF1549.JPG

DSCF1579.JPG

 

 

Super Poljot. Mam taki sam ,obecnie na czyszczeniu i wymianie szkła u zegarmistrza. W środę odbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aronus Amfibia z nurkiem kozacka, mam jeszcze takie pytanie co to za guma przy pierwszej Amfibi? Jak możesz podaj link gdzie ją można dostać.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia... 1301 to mały mechanizm, ale IMO i tak za duży na palec :) Biżuteryjne cudńko na paluszek z 1200 w środku - to by mogło dobrze rokować. A te czajki, cóż... moim zdaniem trochę porażka :) Ale oczywiscie do kolekcji jak najbardziej


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aronus Amfibia z nurkiem kozacka, mam jeszcze takie pytanie co to za guma przy pierwszej Amfibi? Jak możesz podaj link gdzie ją można dostać.

Proszę bardzo:

http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?cPath=112_121_127&products_id=529

Pasek był 20mm, ale dociałem go do 18 mm. Jeszcze jedna sprawa te paski dosyć intensywnie pachną wanilją. Jednym to pasuje innym nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, trzeba będzie wypróbować ;)


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.