Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze taki chciałem :D. Dokładnie z taką tarczą. Do tego pasek w odpowiednim klimacie. Myślę, że fajnie się komponuje?

post-46051-0-26784900-1362754095_thumb.jpg

post-46051-0-17072100-1362754099_thumb.jpg


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Choć Forum śledzę od dłuższego czasu dopiero teraz zdecydowałem się "ujawnić" :rolleyes: Chciałbym pochwalić się moimi skromnymi cykadłami. Część z nich jest sprawna, w dobrym stanie, część zaś wymaga mniejszych lub większych zabiegów renowacyjnych. A więc zaczynamy ;)

Na pierwszy ogień pójdzie mój najświeższy nabytek: 18 kamieniowy Wostok/ Mir o ładnej szafirowoniebieskiej tarczy, sprawny w 100%:

81595368.jpg

 

Kolejną maszyną jest doskonale znany wszystkim Łucz 23 kamieniowy. Ma tarczę w ładnym śliwkowym kolorze, niestety nieco zniszczoną... :( Na chodzie i w częstym użyciu :)

58411245.jpg

 

Kolejna maszyna to Wostok "Hokej", dość ładny i na dobrym chodzie:

20966409.jpg

 

Pozłacany Wostok z datownikiem, na chodzie, wymaga dopieszczenia wizualnego:

32199583.jpg

 

Pamiątka po dziadku- Poljot 17 kamieni (Kirow), na chodzie, wizualnie stan średni, zwraca uwagę nietypowa tarcza:

26452580.jpg

 

Kolejnym zegarkiem po dziadku jest pozłacana Pobieda- Zim, na chodzie, nieco sfatygowana niestety :(

72694884.jpg

 

Kolejnymi zabytkami będą 2 "cebule" marki Mołnia, sprawne i w ładnym stanie:

47905271.jpg

 

 

42588751.jpg

 

Przyszedł teraz czas na zegarki niesprawne, czekające na naprawę (by skrócić czas zrobiłem foto grupowe :)) Od góry od lewej:

-pozłacany Wostok/Mir (do gruntownego czyszczenia)

-Ruhla podarowana od kolegi (również do czyszczenia)

-Sława 21 kamieni (czyszczenie i założenie wałka naciągowego)

Dolny rząd:

-Rosja w słabym stanie (do prostowania włos oraz gruntowne czyszczenie)

-Poljot Kirow z datownikiem

-Sputnik na chodzie w ładnym stanie:

78540962y.jpg

 

Pozostały tylko 2 śmiszne sprzęty :D

 

UMF Ruhla krabik, do renowacji:

35853124.jpg

 

Sicura (17 kamieniowy "buksiak"- gazomierz)- brak sekundnika:

55812697.jpg

 

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem tym przydługim postem. Czekam na sugestie Kolegów, opinie na temat tych zegarków. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Przy okazji- jeśli ktoś posiadałby tarczę do Łucza w lepszym stanie od mojej-ale koniecznie w tym śliwkowym kolorze- to chętnie bym zakupił :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Witamy nowego forumowicza, bardzo ciekawie zapowiadająca się kolekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wyszedłeś z konspiracji i witam w klubie :D Przedstawiłeś sympatyczne zabaweczki, może nie ma tu białych kruków, ale widać, że pasjonujesz się zegarkami :D proponuję włożyć trochę własnej pracy w doprowadzenie kopert, szkiełek, czasami i tarcz do porządku, a od razu staną się dwa razy bardziej atrakcyjne dla oka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że Twój Sputnik jest w świetnym stanie! Niezła perełka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłę przywitanie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z z naprawami i renowacją zegarków, tak że na razie nie ma ich zbyt wiele i nie są to jakieś szczególne okazy, aczkolwiek kolekcja w miarę szybko się rozrasta, zegarkowy bakcyl dopadł mnie na dobre :D

EDIT

Jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie, mogę zrobić dokładniejsze zdjęcia wybranemu egzemplarzowi zegarka :)

Edytowane przez Ceausescu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłę przywitanie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z z naprawami i renowacją zegarków, tak że na razie nie ma ich zbyt wiele i nie są to jakieś szczególne okazy, aczkolwiek kolekcja w miarę szybko się rozrasta, zegarkowy bakcyl dopadł mnie na dobre :D

EDIT

Jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie, mogę zrobić dokładniejsze zdjęcia wybranemu egzemplarzowi zegarka :)

 

 

W większości twoich zegarków wystarczy tylko troszkę wody, płynu do mycia naczyń, środków do polerowania metalu i pleksi, trochę cierpliwości i własnego wkładu pracy, a możesz być bardzo zdumiony jaki efekt wizualny to może przynieść, i to bez inwestowania ciężkiej kasy w renowacje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój najnowszy nabytek z Czech

zegarek posiada urodziwa giloszowaną tarcze i zdobiony mechanizm

niestety nie wiem jak sklasyfikować ten zegarek - średnica 29 mm bez koronki a w uszach 13/14 mm

-na męski za mały

-młodzieżowe były chromowane

-a na damkę za duży

może ktoś bardziej obeznany w Primach pomoże

po kliknięciu obrazek będzie wiekszy

post-34995-0-84084600-1362836212_thumb.jpg

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno damka i to bardzo ładna. Tarcza jest urocza z tymi gwiazdkami. Czesi robili i dalej robią bardzo fajne zegarki, a co najważniejsze cały czas jechali na swoich werkach. :D Jak ci się znudzi to może ja przytulę tą gwiazdeczkę ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Mój dzisiejszy nabytek kupiony za grosze w M1 Zabrze na giełdzie staroci. W prawdzie nie jest to ideał i trzeba mi bedzie trochę czasu poświęcić, ale i tak cieszy:

 

866494e4f97fc467med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszperane w starym wiadrze na lokalnym placyku za całe 10 złociszy

lodówkę a wyglądała jak bliżniacy po bokach :) zdążyłem już poddać delikatnemu SPA choć powiem szczerze mostek remontuaru rozsypany :( a na podmiankę nie mam:(

poljot i wostok czekają na swoją kolej serducha mają do czyszczenia jak i koperty :)

post-34697-0-92584400-1362902700_thumb.jpg

post-34697-0-39023600-1362902713_thumb.jpg

post-34697-0-53053800-1362902724_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi trafił się taki poljot i wostok

 

dsc00453yu.jpgdsc00455ec.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Poljocik :D Gratuluję udanych łowów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto mój stalowy poljot automatic 2616.2H 23j "55g"

post-53212-0-48331600-1362939445_thumb.jpg


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie rakietka :)

post-57210-0-36758200-1362946047_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moje ręce wpadło takie oto dziwadło ...wymaga trochę pieszczot, ale prezentuje się okazale i chyba zaprzyjaźnimy sie na dobre :)

 

post-58779-0-49748200-1362950325_thumb.jpg

 

post-58779-0-85066000-1362950377_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!!

Mam podobnego Majaka, ale inne wskazówki. Postaram się jutro zrobić zdjęcie i wkleić.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takich wskazówek to nie widziałem w Majaku

Edit

Zdziwisz się jak po nakręceniu będzie chodził dziesięć dni głośno i pięknię cykając :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leppard fajny Poljot :) też mam takiego. Czy sekundnik jest biały? jakoś tak wyszedł na zdjęciu jak nieoryginalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takich wskazówek to nie widziałem w Majaku

Edit

Zdziwisz się jak po nakręceniu będzie chodził dziesięć dni głośno i pięknię cykając :)

Mój Majak jest od ponad 25 lat w moim domu, chodzi bardzo dokładnie i prawdą jest iż nakręcam go raz na tydzień. Przez ten cały czas był tylko dwa razy u zegarmistrza na przeglądzie i smarowaniu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie rakietka :)

 

Fajna. Jeden z dwóch moich ulubionych modeli Rakiety - sam mam cztery takie. Szkoda, że stan średni. Jaki kolor tarczy?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna. Jeden z dwóch moich ulubionych modeli Rakiety - sam mam cztery takie. Szkoda, że stan średni. Jaki kolor tarczy?

 

Jest to pamiątka rodzinna ( był to zegarek użytkowany przez kilka lat, a później przeleżał w szufladzie następne , aż trafił do mnie) Stan rzeczywiście nie jest wizualnie najlepszy, ale mechanizm jest super, chodzi w miarę dokładnie, ale przede wszystkim bardzo stabilnie. Co do koloru tarczy to jest to trochę problematyczne, gdyż prawdopodobnie wyjściowym kolorem był ciemno bordowy, ale prawdopodobnie wilgoć, która dostała się do środka spowodowała zmianę koloru na obrzeżach tarczy na połączenie bordowego i błękitnego co daje niesamowitą tęczę koloru w przebarwieniu. Poza tym nikt takiej identycznej tarczy z pewnością nie ma, co dodatkowo cieszy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to pamiątka rodzinna ( był to zegarek użytkowany przez kilka lat, a później przeleżał w szufladzie następne , aż trafił do mnie) Stan rzeczywiście nie jest wizualnie najlepszy, ale mechanizm jest super, chodzi w miarę dokładnie, ale przede wszystkim bardzo stabilnie. Co do koloru tarczy to jest to trochę problematyczne, gdyż prawdopodobnie wyjściowym kolorem był ciemno bordowy, ale prawdopodobnie wilgoć, która dostała się do środka spowodowała zmianę koloru na obrzeżach tarczy na połączenie bordowego i błękitnego co daje niesamowitą tęczę koloru w przebarwieniu. Poza tym nikt takiej identycznej tarczy z pewnością nie ma, co dodatkowo cieszy.

 

Prawdopodobnie to był bordowy. Mam taki egzemplarz (złożona koperta i bordowa tarcza). Skoro to pamiątka, to tym bardziej gratuluję!

Edytowane przez KamilZlg

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.