Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, mam kilka budzików Slava, Drużba, Mir, - też fajne


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta Amfibia, i ten mniej powszechny bezel. A sekundnik wygląda jakby nie miał otworu w kółeczku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spod skarpet :

 

Dzisiaj przerzuciłem dwie szuflady skarpet i gaci i co...... :wub: ................kompletnie NICCCCCC........................coś Zdzichu ściemniasz ;)

Bardzo ładny ten Wostoczek spod skarpet :D

Crystalis - dobry początek - gratuluję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zajrzeć jeszcze do wanny albo do pralki :D Ja "wyłowiłem" drugiego vostoka, "złotego". Kompletnie zalany, później ktoś go zanurzył w oleju,coby nasmarować :P Po generalnym remoncie wrócił do żywych.Brakuje tylko małej zębatki od wskaźnika dzień/noc, i wskaźnik nie działa.

Chyba jednego trzeba będzie sprzedać...Jak komuś się spodoba,niech pisze ;)

post-34219-0-29780800-1363443567_thumb.jpg

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem takiego Poljota automata i slavę podobną to slavy Tajtka tylko złota tarcza i bardziej nadgryziona czasem.

 

dsc00498ha.jpg

 

 

dsc00481m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, choć czarny wostok bardziej mi się podoba.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, choć czarny bardziej mi się podoba.

 

Osobiście mi też się bardziej podoba czarny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by było rzec, że mamy podobne misie :P :P


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki za Sławę, w przeciwieństwie do jej czarnej siostry, tę żółtą trudniej upolować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do mnie w tym tygodniu przybyły:

  1. złocony Wostok 2209 18jewels
  2. Mołnia 3602 15 jewels 3kwartał 1954 z 2MFZ

Pozdrawiam!

post-53212-0-19411200-1363457230_thumb.jpg

post-53212-0-92634900-1363457236_thumb.jpg

post-53212-0-80207700-1363457242_thumb.jpg


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te garniturowe Wostoczki są genialne. Przynajmniej w moim przypadku świetnie leży na ręce i ma bardzo urodziwą tarczę ;)

Mechanizm Mołni palce lizać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! To będzie post po części przedstawiający to, co mi wpadło w tym tygodniu, a także pokazanie mojej całej skromnej kolekcji, która ma niecały miesiąc.

 

Zaczynam od Poljota de luxe, którego dziś wygrzebałem z szuflad i który jest pamiątką po moim dziadku. W poniedziałek pójdzie do zaprzyjaźnionego lekarza, bo kilkanaście lat przeleżał w szufladzie (dziadek umarł w 1998).

Poljot de luxe 2209 [ENG] 23j

Poljot de luxe 2209 [ENG] 23j (zdjęcie #2)

 

Drugim zegarkiem jest Slava, którą odebrałem wczoraj od zegarmistrza, u którego zostawiłem 70 złotych za doprowadzenie jej do używalności. Ten zegarek jest też pamiątką rodzinną, jest to ślubny zegarek mojego taty.

Slava [RUS] 21j

 

W tym tygodniu dołączył do kolekcji ZIM od kolegi z forum. Chyba też pójdzie na przegląd, ale później.

 

ZIM [ENG]

Kolejna Slava to zakup z forum, zegarek podobający mi się niemiłosiernie. Noszę go codziennie i bardzo go lubię.

Slava [ENG] 26j z podwójnym datownikiem

 

Kolejny to Komandirski będący w kolejce do doktora. Nie będzie pełnoprawną częścią kolekcji z powodu stanu (spójrzcie na kopertę z tyłu), a raczej "wołem roboczym" na trudne warunki.

 

Komandirski [RUS] 17j (przód)

Komandirski [RUS] 17j (tył)

 

Reszta to dwa zegarki z Allegro będące całkiem ładnie prezentującymi się na półce eksponatami:

Wostok [RUS] 17j

Poljot 2614.2H [ENG] 17j

 

I dwa Wostoki, które dostałem w gratisie, przy czym jeden stracił szkiełko z trakcie transportu.

 

Wostok [ENG] 17j

Wostok bez szkiełka [RUS] 17j

 

Jak na sam początek to chyba całkiem znośnie prezentuje się mój zbiór. Najśmieszniejsze jest to, że mam siedem zegarków i tylko jeden pasek (bo to od deluksa nadaje się tylko do wyrzucenia). W zbieranie wciągnąłem się niemiłosiernie (dzięki temu forum) i moja lista zegarków, które koniecznie muszę mieć ma już kilkanaście pozycji. Najbardziej pragnę lodówki i jakiegoś Poljota w automacie.

Zdjęcia to najlepsze co zrobiłem za pomocą telefonu, bo nic lepszego do robienia zdjęć nie posiadam.

Edytowane przez slababateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slababateria - gratuluję nabytków i pasji. Witaj w klubie. :D

 

Jeśli to nie tajemnica to powiedz co w tej pamiątkowej Slavie kosztowało 7 dych. Jeśli w grę wchodziło jedynie czyszczenie i konserwacja to rozejrzyj się za jakimś normalniejszym cenowo zegarmistrzem bo inaczej pójdziesz z torbami. Koniecznie też pomyśl albo o wymianie w niej szkiełka, albo o jego wypolerowaniu. :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slababateria - gratuluję nabytków i pasji. Witaj w klubie. :D

 

Jeśli to nie tajemnica to powiedz co w tej pamiątkowej Slavie kosztowało 7 dych. Jeśli w grę wchodziło jedynie czyszczenie i konserwacja to rozejrzyj się za jakimś normalniejszym cenowo zegarmistrzem bo inaczej pójdziesz z torbami. Koniecznie też pomyśl albo o wymianie w niej szkiełka, albo o jego wypolerowaniu. :D

 

Pozdrawiam

 

Oprócz czyszczenia i konserwacji była potrzebna naprawa - datownik nie działał.

Jeśli chodzi o szkiełka - prawie wszystkie wymagają polerki lub wymiany, tylko może tego nie uchwyciłem na zdjęciach. Na pewno muszę coś zrobić ze szkiełkami deluksa, owalnego Wostoka i ZIMa. Planuję to, ale za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to twoja sprawa ile chcesz płacić za wizyty u zegarmistrza :D ale jak wpadniesz w szał zakupów to na te usługi wydasz fortunę. :D W ramach podpowiedzi za tą kwotę ja jako stały klient, robię dwa zegarki, a jeśli nie ma wymiany części na nowe fabryczne zakupione przez zegarmistrza w hurtowni to jeszcze dycha zostaje w kieszeni. :D

Polerowanie zaś jest prostym i szybkim zabiegiem dającym wspaniałe efekty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że złapałeś bakcyla dzięki forum. Cieszę się też, że polubiłeś Sławę z podwójnym datownikiem. Pozdrawiam.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem sobie deluksa i spędziłem kilka minut patrząc na mechanizm.

Poljot de luxe 2209 [ENG] 23j (mechanizm)

 

Tajtek, ja to przyjąłem tak: 30 za konserwację, reszta za naprawę. A ten zegarmistrz to jedyny w moim mieście i mu jak na razie ufam.

Kamil, to ja Tobie dziękuję za ten zegarek i również Ciebie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem ile chcesz wydawać na zegarmistrza to twoja i tylko twoja decyzja. Jeśli będziesz chodził do niego raz na parę miesięcy to spoko, ale jeśli będziesz nosił do zegarmistrza po kilka zegarków miesięcznie to........... :wacko: Konstancin leży niedaleko innych ;)

Fajnie że dążysz do posiadania sprawnych sikorków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ja mam zegarmistrza emeryta, który mi wykonuje czyszczenie mechanizmu + czyszczenie tarczy + polerka koperty i szkła za 20zł - minusem jest to, że trwa to ok miesiąc, bo nie ma czasu, ale naprawdę warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zanoszę do znajomego zegarmistrza emeryta- koszt przeglądu, czyszczenia, smarowania i ewentualnego polerowania szkła to zawsze 15 złotych. A jaką ma facet pamięć- pamięta jakie zegarki miał mój dziadek, który nie żyje od 19 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie off-topic, ale ceny rzędu 15-20zł za usługę, którą wykonuje się jakieś 1,5h, a na dodatek wymaga ona doświadczenia, precyzji, dobrych oczu i pleców oraz specjalistycznych narzędzi i środków do czyszczenia i smarów to absurdalnie mało. 10zł za godzinę to się na kasie w biedrze zarabia... No ale może to kwestia tego, że emeryt po prostu sobie dorabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slababateria gratuluje nabytków i sądzę, że już jest po Tobie :) :), tego bakcyla nie tak łatwo się pozbyć, a obserwując forum epidemia się pozytywnie rozprzestrzenia.

 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.