Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod białoruski wątek intrygujących nabytków i zaprezentuję rzadki jak na swoją kolekcję wyrób współczesny (AD 2000, stan NOS z papierami i pudełkiem) Przyznam się szczerze, że nie mogłem sobie odmówić nabycia takiego eksponatu.. :)

 

post-60300-0-96770900-1399819790.jpg

post-60300-0-13926000-1399819794.jpg

 

Zegarek dokładnie z przełomu tysiącleci (2000r.) Grafika a właściwie architektura na tarczy przedstawia tzw. czerwony kościół w Mińsku.

Jest to katolicki Kościół świętych Symeona i Heleny - ufundowany i zaprojektowany w pierwszych latach XXw. przez Polaków. W czasach ZSRR zbezczeszczony i zamieniony na teatr a nawet działające kino (!). Dopiero na początku lat '90 na fali Pierjestrojki został oddany katolikom.

 

Tarcza zegarka jest dwupłaszczyznowa - główna tarcza i kościół to pierwszy plan. Niebieski kolor to cofnięta tarcza albo ring wew. który obraca się pokazując porę dnia. Między wieżami widać księżyc (żółte koło) - słoneczko ma jeszcze promienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Insie :-)  poszukaj na gogle :rolleyes:

 

 

ta.... a do budzika z jugosławii B)  dołączyła WEGA.... z

 

post-41508-0-71831700-1399820956_thumb.jpg

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli współpraca w ramach RWPG :). Ale na mechanizmie chyba numer i logo  2 Moskiewskiej Fabryki Zegarków?  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli współpraca w ramach RWPG :). Ale na mechanizmie chyba numer i logo  2 Moskiewskiej Fabryki Zegarków?  

tak, był skłądany w Insie ( coś jak nasze Błonie) . Nie wiem czy składali cały mechanizm , czy przychodziły gotowe . Reszta "akcesoriów" już produkcji jugosłowiańskiej , nawet konopki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzisiek - pomijając wątek Belgradzki chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Insa to Hurtownia art. sanitarnych z Białegostoku!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzisiek - pomijając wątek Belgradzki chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Insa to Hurtownia art. sanitarnych z Białegostoku!!! :P

Coś w  tym jest... :D

post-41508-0-03115900-1399822216_thumb.jpg

post-41508-0-73833100-1399822230.jpg

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie molnja zawitała, brak przykrywki, koperta do mycia, na dobrym chodzie. Pamiątka rodzinna - własność św. Pamięci dziadka.

 

Przy okazji pytanie; chcę kopertę doprowadzić do czystości, lunetę się zdejmuje, czy werk wyjmuje się do tyłu?

post-68064-0-49558900-1399825308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie molnja zawitała, brak przykrywki, koperta do mycia, na dobrym chodzie. Pamiątka rodzinna - własność św. Pamięci dziadka.

 

Przy okazji pytanie; chcę kopertę doprowadzić do czystości, lunetę się zdejmuje, czy werk wyjmuje się do tyłu?

Zdejmuje. Potem wałek + wkręty kopertowe i werk wypada od strony tarczy.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wolę zapytać o każdą głupotę niż porysować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wolę zapytać o każdą głupotę niż porysować.

a nie lepiej kupić całą nową kopertę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę zachować wszystko jak miał dziadek, może dokupię wieczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam gdzieś na dnie wiadra trupka takiej mołni z kopertą  nie chromowaną lecz w lekko żółttawo-mosiężnym odcieniu... (mój ekran może przekłamywać, ale myślę, że taką właśnie pokazałeś) ...więc jakby co, to pisz na priv


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest cała chromowana, zdjęcia wrzucane przez telefon są w słabej jakości bo większe nie wchodzą gdy próbuję wstawiać i stąd mogą przekłamywać.

Dzięki za ofertę :) jeśli nic innego nie znajdę to się odezwę

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że pochwalę sie Rakieta w automacie, a tutaj przyszła nie dość, że z rozbitym szkielkiem, to jeszcze niesprawna. Ech, taki ,,urok'' zakupów na allegro.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawałek wczorajszych zakupów  :D

 

post-27093-0-00077800-1399914173_thumb.jpg

post-27093-0-44253300-1399914174_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Boska ta czajka! Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, jakie to życie Grześku  ;) I tak co lepsze zabrał Zdzisiek  :D

Edit: A przepraszam jeszcze zostawił mi wostoka precyzyjnego. :lol:

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Big Blue"

 

Prawdziwe wrażenie robi na ręce :)

 

8499afbfa132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna czajka, ciężko wyszukać działającą i niestety drogo  :( . Takiej jeszcze nie mam w kolekcji ale to wysoka pozycja w poszukiwaniach.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli mogę to prosiłbym zdjęcie na ręce :) Jest świetna, mimo, że raczej nie przepadam za kwarcowymi zegarkami.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne rzeczy pokazujecie szczerze zazdraszczam, u mnie jak uda się tarczę zdobyć będzie ideał, koperta w stanie bdb tak samo szkło i koronką. Ciut nietypowy jak na ruska rozmiar 19 w uszach.

 

ata5abud.jpg

 

Edyta.

 

A to jeszcze taka sympatyczna dameczka.

 

ahagy2y4.jpg

wiadomość wysłała moja Z1

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką tarczę to chyba nie ma szans. Ten model wydaje mi się bardzo rzadki.

Na przestrzeni ostatniego roku tej wersji tarczy nie widziałem na A ani razu. Mam taki model w wersji okolicznościowej ale przy okazji naszły mnie wątpliwości w kwestii mojej koperty :huh:

 

post-60300-0-19763200-1399934427.jpg

post-60300-0-94625200-1399934428.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.